Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nejlepších 8 filmů na Vánoce, které si nesmíte nechat ujít

Veronika Jílková

Veronika Jílková

10. 12. 2011

Druhá adventní neděle je tu a s ní i vánoční čas. S ním přichází na plátna spousta nových premiér filmů, na které se můžou těšit lidé různých generací. Podívejte se na osm nejlepších tipů!

Miláčci Hollywoodu se před kamerou sejdou na Nový rok. Zdroj: distributor filmu

Kocour v botách

Premiéra: 1. 12. 2011

Co se dělo s Kocourem, než poznal přátelé Shreka a Oslíka? Odpověď na záhadnou otázku naleznete v tomto animovaném filmu, který divákům poskytne pohled do jeho minulosti – jak se chlupatý hrdina s velkýma očima snaží zachránit svět před proradnými nepřáteli, kteří objevili zdroj neomezené síly. Se sexy kočkou a vajíčkem po boku se vydává na dalekou cestu za dobrodružstvím.

Moneyball

Premiéra: 1. 12. 2011

Co se stane, když bývalý a nadaný hráč Billy Beane, s tváří Brada Pitta, začne své baseballové mužstvo sestavovat proti klasickým zvyklostem, a to z hráčů s vadami? Že by příliš staří, nemocní, problematičtí a celkově nevhodní muži v týmu Oakland Athletics měli prohrát? Právě naopak, protože i nejméně ocenění lidé a outsideři dokážou v životě vyhrát. Snímek je natočený podle skutečné události.

Rumový deník

Premiéra: 8. 12. 2011

Johnny Depp odhodil kostým Jacka Sparrowa, zůstal v Karibiku s flaškou rumu a začal si vést svůj Rumový deník. Dramatický dobrodružný snímek se špetkou vtipu je to, co nesmí u Deppa ani o Vánocích chybět.

Jeho postava Paula Kempa, novináře píšícího pro krachující noviny v 60. letech, chce dosáhnout něčeho na vyšší úrovni. Jeho úspěch ale nikdy nedojde do cíle, a tak se stává jedním ze ztroskotanců, kterých je v jeho blízkosti víc než dost.

Šťastný Nový rok

Premiéra: 8. 12. 2011

Sarah Jessica Parker, Ashton Kutcher, Seth Meyer, Robert De Niro, Hilary Swank, Josh Duhamel, Halle Berry a další miláčci Ameriky zpříjemní jeden z mnoha prosincových dnů svými úsměvy. Jejich osudy se střetnou právě na Nový rok uprostřed osvětleného New Yorku. Nebude chybět pořádná dávka romantiky, přátelství, nenávisti, zklamání, hudby a happy endu.

Velká vánoční jízda

Premiéra: 8. 12. 2011

Posledním nedotčeným místem na Zemi je severní pól. Divočina, kde skoro nic nepřežije. Základní otázkou nového 3-D snímku je, jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Nejmodernější technika a Santovi pomocníci zvládnou i nemožné.

Občas se ale stane, že se zapomene obdarovat jedno dítě (z těch stovek milionů). A tak ten nejméně schopný posel z celého Santova týmu – Arthur, Santův syn – se musí postarat o to, aby během několika hodin doručil chybějící dárek malé holčičce. Krom klasického příběhu se můžeme těšit i na hlasy Jamese McAvoye, Hugha Laurieho nebo Billa Nighyho.

Mission: Impossible Ghost Protocol

Premiéra: 15. 12. 2011

Toma Cruise bude opět obklopovat nejedna krásná žena, nejedno supermoderní auto, nejedna nová technologie a nejedna scéna zakončená pořádným výbuchem. Ethan Hunt a jeho tým se tentokrát vydá do ruského Kremlu, aby se očistili před obviněním z teroristického bombardování. Povede se jim vyhnout obžalobě za něco, co neudělali, a při tom nezničit půlku města?

Alvin a Chipmunkové 3

Premiéra: 22. 12. 2011

Chipmunkové připlují o Vánocích na Titaniku a začnou si plavbu pořádně užívat. Dovolená tří malých zpěváků s jejich milovanými Chipettkami se změní z luxusní plavby na dobrodružství na opuštěném ostrově. Zkoušejí různé varianty jak najít cestu domů, dokud ovšem nezjistí, že jejich ostrov není tak opuštěný, jak se doposud zdálo.

Rozhodně nebude nouze o zpěv, hudbu, tanec a řev: „Alvinnnnneeeeee!!!“. Jesse McCartney, Matthew Gray Gubler a Amy Poehler opět propůjčí svůj hlas trojici chipmunků.

Černá hodina

Premiéra: 29. 12. 2011

Aby si na své přišli fanoušci všech žánrů, nesmí chybět ani hororový thriller. Černá hodina je film přesně pasující před Silvestra, protože tu parta amerických turistů vyráží pařit do ruské metropole. Právě tam mají na výběr ze dvou možností – buď se účastnit nekonečné party v moskevských klubech, nebo bojovat o přežití.

Po krku jim totiž nejdou ozbrojení mafiáni ani tajná policie, ale mimozemšťani, kteří jsou ještě ke všemu neviditelní a člověka dokáží proměnit v popel (a logicky zabít).

V následujícím roce 2012 se můžeme těšit na slušnou dávku snímků všech žánrů, jako například Koupili jsme zoo, Sherlock Holmes: Hra stínů, Bůh masakru, Lorax, Muži, kteří nenávidí ženy, Válečný kůň, Underworld: Probuzení, Kozí příběh se sýrem, G.I. Joe 2, Resident Evil: Retribution, Les Miserables, Happy Feet 2, Twilight sága: Rozbřesk – 2.část nebo Titanik 3D.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepších 8 filmů na Vánoce, které si nesmíte nechat ujít