Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nejlepší komedie roku 2017: Podívejte se, jaké filmy vás zaručeně pobaví

Redakce

Redakce

15. 1. 2018

Ať už vás rozesmějí komiksové blockbustery nebo černohumorná dramata, loni se dala v českých kinech a televizích najít řada povedených komedií. Podívejte se, jaké byly ty nejlepší.

Proč právě on? (Why Him?)

Jednoduchá, přímá komedie s jasným poselstvím, které vám dojde už v prvních minutách filmu. Snímek s Jamesem Francem a Bryanem Cranstonem v hlavních rolích ale staví místo na příběhu spíš na hereckých výkonech a bizarních vtipech.

Cranston, kterého můžete znát ze seriálu Perníkový táta, tu opět ztvárnil nespokojeného otce – tentokrát ovšem s novým partnerem své dcery. Ten je sice na jednu stranu multimilionář ze Silicon Valley, na stranu druhou je ale potetovaný, prostořeký a zcela výstřední. A všichni teď musí společně strávit vánoční svátky…

Druhá strana naděje (Toivon tuolla puolen)

Jak to bývá u finského režiséra Akiho Kaurismäkiho zvykem, jeho nový snímek není úplně čistokrevnou komedií. Budete se smát strojeným scénám, které vlastně nejsou ani vtipné. A bude vás zároveň i mrazit.

Kaurismäkiho devizou, který ke Druhé straně naděje napsal i scénář, je skvělý cit pro dialogy a postavy. Sledujeme tu osudy syrského uprchlíka z Aleppa, který hledá útočiště v mrazivém Finsku. Vedle toho se paralelně vyvíjí příběh finského obchodníka, který se rozhodne zkusit novou práci – koupí si krachující restauraci. Jak si tihle dva lidé mohou pomoci?

Zabiják & bodyguard (The Hitman’s Bodyguard)

Akčních komedií není nikdy dost. Zvlášť, když si neberou servítky a hrají v nich herci, mezi kterými to opravdu jiskří. V tomhle případě je to Ryan Reynolds, který loni pobavil i v roli komiksového Deadpoola, a Samuel L. Jackson.

Ten je rolí gangstera Julese z filmu Pulp Fiction vyhlášený. A jak jinak, i v této nového komedii je právě on zabijákem – zatímco Reynolds bodyguardem. Oba jsou úplně jiní a normálně by si spolu ani pivo nedali. Musí se ale spojit, jinak tenhle film nepřežijí.

Loganovi parťáci (Logan Lucky)

V recenzích se o této komedii často psalo jako o Dannyho parťácích, ale z buranova. A nenajdete trefnější srovnání. Režisér Steven Soderbergh se vrátil ke svému oblíbenému tématu: vloupačkám. A opět to dokázal podat s lehkým humorem, skvělými postavami a několika překvapeními.

Hlavními hrdiny jsou bratři Loganovi. Říká se o nich, že jsou natvrdlí. Oni se ale rozhodnou všem ukázat a vykrást spolu s místním odborníkem na loupeže kasy nejslavnějšího automobilového závodu v USA. V hlavních rolích Channing Tatum, Adam Driver a Daniel Craig.

Thor: Ragnarok (Thor: Ragnarok)

Komiksový blockbuster z dílny Marvelu není úplně něco, u čeho byste se podle očekávání měli potrhat smíchy. Jenže nový díl Thora dostal na starost novozélandský režisér Taika Waititi, známý ujetými a podivně zábavnými filmy (například Co děláme v temnotách).

To, že bůh hromu ztvárněný Chrisem Hemsworthem tu má ostříhané vlasy, je úplně to nejmenší. Hned na začátku přijde o své mocné kladivo. Bez své největší zbraně se snaží zabránit konci světa tak, jak ho známe – Ragnaroku. Povede se mu to? Během sledování filmu se nejednou zasmějete a uvidíte i řadu známých herců v nečekaných cameích.

Jumanji: Vítejte v džungli! (Jumanji: Welcome to the Jungle)

Více než dvacet let starý hit Jumanji s Robinem Williamsem v hlavní roli byl pro mnoho z nás filmem dětství. Loni jsme ale mohli vidět pokračování – a kupodivu nebylo vůbec špatné.

Hlavním hrdinou je opět magická hra, kterou si chce zahrát skupina dětí. Tentokrát jde ovšem místo deskovky o videohru. A než aby se svět Jumanji projevil v realitě, hra čtveřici školáků vtáhne do džungle. Zde se z nich stávají silní a chytří dobrodruzi – třeba s tváří Dwayna Johnsona neboli The Rocka. Teď ale musí přijít na to, jak se z Jumanji vrátit zase domů…

Tour de doping (Tour de Pharmacy)

A tady jeden bonbonek na závěr. Tour de doping je čtyřicetiminutová televizní satira, která je ale ze všech zmíněných filmů tou nejčistokrevnější komedií. Parta kolem Andyho Samberga už nejednou dokázala pobavit (znáte určitě videoklip Jizz in my pants) a i tentokrát vsadila na mírně nechutný a ulítlý humor.

Nejlepší filmy v roce 2017. Těchto 10 snímků jste si nesměli nechat ujít

Tour de doping je už podle názvu film o dopingu v cyklistice, konkrétně v závodu Tour de France. Tváří se jako dokument, ale hned na první pohled je jasné, že jde o těžkou parodii. Ve snímku uvidíte hned několik slavných tváří včetně Orlanda Blooma nebo Dolpha Lundgrena. Pro fanoušky cyklistiky je to povinnost!

Ohodnoťte tento článek:
2,7
Právě čtete

Nejlepší komedie roku 2017: Podívejte se, jaké filmy vás zaručeně pobaví