Menu
TOPZINE.cz
Hry na PC

Hra Grepolis.cz – další webová novinka od InnoGames. Podívejte se na trailer

Martin Peška

Martin Peška

15. 3. 2010

Německá firma InnoGames, z jejíž dílny pochází už dvě úspěšné hry Divoké kmeny a The West, přišla na český internet se svou novinkou, webovou hrou Grepolis.

Obrázek ze hry, Zdroj: grepolis.cz

Obrázek ze hry, Zdroj: grepolis.cz

Divoké kmeny se odehrávají v době středověku, The West v prostředí divokého západu, Grepolis vychází ze staré řecké mytologie. Hráče, kteří si už prošli více online hrami, zajisté napadne, že taková budovatelská strategická hra už na internetu je zhruba dva roky. Je tomu skutečně tak, novinka od InnoGames se nápadně podobá hře Ikariam, které jsme se už minulosti na Topzine.cz věnovali zde.

Velká část dílčích prvků hry je s Ikariamem velmi, opravdu velmi podobná: hráči se pohybují po mapě s ostrovy ve Středozemním moři, každý začíná s městečkem právě na jednom z takových ostrůvků, hráči mezi sebou obchodují atd. Klasika.

V čem ovšem Grepolis, a InnoGames obecně, válcuje konkurenci je grafické zpracování. Místo legračních obrázků postaviček připomínající legendární dětské hračky z dob socialismu (například Igráček) se v nové hře můžete kochat poměrně zdařilou grafikou, která částečně vychází z Divokých kmenů (hlavně v oblasti navigace na webu).

Těžko zatím více tuto hru soudit tak krátce po jejím startu, jisté však je, že hra se drží jednoduchého konceptu, nenabízí moc možností (například jen několik základních budov, dále pokračuje jejich vylepšování, později můžete stavět třeba divadlo, maják nebo lázně), a opravdu se hodně podobá Ikariamu, byť provedení se zdá přívětivější.

Obrázek ze hry

Obrázek ze hry

Sám za sebe si myslím, že antický svět v Česku moc nefrčí. Bylo by potřeba takovou hru eventuelně spojit s nějakými prvky z filmů nebo seriálů (nevím, jestli ještě dávají v televizi seriály typu Xena nebo Herkules). Možná se ale pletu a osvěžující grafika z Grepolis nadchne středověkem otrávené hráče.

Obrázek ze hry

Obrázek ze hry

Osobně už se těším, až na český internet někdo přijde s něčím skutečně novým a originálním, co dokáže přilákat lidi a současně nabídnout hru, která své hráče dokáže vybudit ke skutečnému strategickému plánování, nejen vysedávání u počítače. Pod hlavičkou společnosti InnoGames se nyní nově objevila hra Dunwich.de, tak uvidíme, zda se na ní bude nějak více podílet a zda se jí třeba časem dočkají i čeští hráči.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hra Grepolis.cz – další webová novinka od InnoGames. Podívejte se na trailer