Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Mužský orgasmus bez ejakulace: Jak na to?

Redakce

Redakce

9. 11. 2022

Už jste někdy zažili mužský orgasmus bez ejakulace? Možná jste o tom třeba jen někde zaslechli, ale netušíte, jestli je to možné a jak se to dá provést. Možné to je a s určitou dávkou cviku a sebekontroly ne tak náročné. Jaké je tedy tajemství tohoto mužského umění?

Klasický sex versus sebekontrola

Všichni dobře známe klasický průběh sexu. Víme, že v okamžiku, kdy muž prožije svůj orgasmus, tak jeho tělo vytlačí ejakulát potřebný k oplodnění ženy. Ovšem ne vždy chceme být oplodněny, ale zároveň chceme, aby muž i tak prožil svůj vrchol, aniž by v jeho průběhu musel ihned opustit ženský úkryt. Samozřejme tu existuje spousta jiných možností, jako je použití prezervativu nebo hormonální antikoncepce, jež jsou rozhodně bezpečnější před nechtěným otěhotněním. Je to ale stejně vzrušující?

Jak na to?

Muži, ovládající dokonale taje sexuálního světa a svého těla, umějí i tento adrenalinový kousek. Jeho podstata spočívá ve schopnosti kontrolovat přicházející orgasmus. V momentě, kdy si uvědomují, že je tu jejich chvíle, tak místo, aby se uvolnili a odevzdali se tomuto okamžiku, zapojí veškeré svalstvo od pasu dolů a plně stisknou svěrače.

Ženská ejakulace existuje! Zjistěte, jak na to

Tím dojde k zamezení průchodu semene močovou trubicí a ejakulát se vrátí zpět. Nejvhodnější pozicí pro tento experiment je poloha v sedu se zkřízenýma nohama nebo v sedu na patách.  Zatnete-li svalstvo včas, může se stát, že vzrušení trochu opadne. Proběhnou-li však kontrakce, je důležité, abyste sevření udrželi po co nejdelší dobu.

Pokud dosáhnete úspěchu a prožijete orgasmus bez ejakulace, vaše sperma se částečně vstřebá zpět a jistá část po nějaké chvíli pozvolna vyteče ven. Může se ale stát, že celý ejakulát zůstane uvnitř.

TIP: Naučte se lépe ovládat sexuální vzrušení, pomůže vám to zlepšit sexuální kondici. Ideální je na to cvičení svalů pánevního dna – Kegelovy cviky pro muže.

Obohacení vašeho sexuálního života?

Tato technika není úplně jednoduchá a je potřeba ji trénovat. Jde spíše o meditaci a pochopení fungování vašeho těla a všech vašich svalů a svěračů. Ideální je si ji vyzkoušet nejprve sám a až později při milovaní s partnerkou, neboť při sexuálním kontaktu s druhou osobou bývá schopnost sebekontroly daleko nižší.

Už nechci další děti? Vasektomie nebo podvázání vejcovodů. Co je „lepší“?

Tento druh milovaní je sice náročnější na provedení, ale zároveň může přinést něco zajímavého a hlubšího do vašeho sexuálního života. Odborníci se navíc domnívají, že při zadržení ejakulátu muž předá svojí partnerce daleko více energie než při klasickém způsobu vyvrcholení.

Ohodnoťte tento článek:
4,6
Právě čtete

Mužský orgasmus bez ejakulace: Jak na to?