Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Mrzout Dr. House: Jaký je Hugh Laurie ve skutečnosti?

Jan Novotný

Jan Novotný

14. 1. 2010

FOTO: Hugh Laurie alias Dr. HouseMrzutý invalida s odstrašující stránkou lidského chování na plátně. Pojmy jako úcta k lidem, respekt, nebo city jsou pro něj cizí. Lidé ho však milují.

Jako charismatický doktor House, Zdroj: distributor seriálu

Oxfordský rodák James Hugh Calum Laurie, narozen 11.06.1959, známý spíš jako Dr. Gregory House, a syn olympijského vítěze zlaté medaile roku 1948 v Londýně. Proto taky není pochyb o jeho sportovním nadání, které prokázal jako mladík. Přidal se k národnímu veslařskému týmu, který se účastnil mistrovství světa ve Finsku, kde se umístil na čtvrtém místě.

Vystudoval Cambridge University, kde se věnoval oborům jako antropologie a archeologie. Během studia se přidal k  vysokoškolské herecké skupině Footlights Club, který byl už malý krůček k jeho herecké kariéře. Proslavil se v několika britských seriálech jako je Černá zmije, kde si zahrál po boku britského baviče Rowana Atkinsona alias Pana Beana. Následovaly role v některých filmech jako – 101 dalmatinů, Myšák Stuart Little, Let Fénixe, Street Kings nebo třeba vedlejších rolích v seriálech jako třeba Přátelé.

V romantickém filmu Rozum a cit, Zdroj: distributor filmu

Ovšem na filmové výsluní ho vynesla až role cynického doktora House ve stejnojmenném seriálu. Dr. Gregory House je zde v roli lékařského génia, který vede tým diagnostiků na klinice v New Jersey. Na začátku každé epizody je nám představen pacient, u nějž se projevují více či méně tajemné symptomy.

Díky jeho vystupování se vryl do diváckých srdcí a odnesl si za to nominace na cenu Emmy a byl oceněn například Zlatým Glóbem.

Nutno podotknout, že Hugh není pouze skvělým hercem. Je také zkušeným hudebníkem na klavír a elektrickou kytaru ve své kapela známe jako Band from TV. Je také milujícím otcem své rodiny, která za ním dokonce kvůli seriálu odjela do Spojených Států.

Přiznal se také, že bojuje s těžkou klinickou depresí a pravidelně navštěvuje svého psychoterapeuta.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mrzout Dr. House: Jaký je Hugh Laurie ve skutečnosti?