Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu War Horse: Spielbergův emotivní příběh o vztahu koně a chlapce

Redakce

Redakce

2. 7. 2011

Mezi trailery k připravovaným filmům se v poslední době zařadil i trailer k adaptaci kultovního amerického režiséra Stevena Spielberga. Jedná se o snímek pro všechny věkové kategorie s názvem War Horse – emotivní příběh mladého chlapce a jeho koně, odehrávající se na pozadí první světové války.

Jeremy Irvine v chystaném snímku War Horse, Zdroj: youtube.com

Steven Spielberg je proslulý svými horory, dramaty a sci-fi filmy jako například Čelisti, A. I. Umělá inteligence či chystaná Tintinova dobrodružství: Tajemství jednorožce. Jeho nejnovějším počinem je právě drama War Horse, adaptace knihy Michaela Morpurga, které vypustilo svůj první trailer.

Ve filmu se na pozadí první světové války odehrává křehký a emotivní příběh koně Joeyho a mladíka Alberta. Joey je prodán do kavalérie a poslán do Francie. Film tedy mapuje Joeyho nepříliš šťastnou cestu a jeho hledání farmářským synem Albertem (Jeremy Irvine). Joey na své dobrodružné cestě stihne ovlivnit a inspirovat spoustu životů lidí, které potkává – britskou kavalérii, německé vojáky nebo francouzského farmáře a jeho vnučku – před tím, než ukázka na svém konci vyvrcholí v zemi nikoho.

Ve filmu, který by měl do amerických kin vstoupit 28. prosince tohoto roku, mimo Jeremyho Irvina uvidíme i Toma Hiddlestona, Benedicta Cumberpatcha, Patricka Kennedyho, Emily Watson a mnoho dalších. Současný trailer je poměrně uspokojivý, co se kvality a nastínění celého příběhu a jeho zpracování týče.

Snímek má očividně náběh na mnoho oscarových nominací, zejména po technické stránce. Mimo jiné je jedním z nejlepších a pravděpodobně nejsilnějších příběhů o přátelství a válce. Navíc z rukou samotného Spielberga.

 War Horse

Drama/Válečný
USA, 2011

Režie: Steven Spielberg
Hrají: Jeremy Irvine, Tom Hiddleston, Benedict Cumberpatch, Patrick Kennedy, Emily Watson, Toby Kebbell, David Thewlis, Eddie Marsan, Peter Mullan

Premiéra v ČR: 23. února 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu War Horse: Spielbergův emotivní příběh o vztahu koně a chlapce