Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Tintinova dobrodružství: Jackson a Spielberg oživují belgického novináře

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

18. 5. 2011

!Fotogalerie!Komiksové příběhy belgického novináře Tintina provázely dětství nejednoho filmového fanouška. Po mnoha letech ho nyní oživují Steven Spielberg a Peter Jackson. Moderní technologií napěchovaná Tintinova dobrodružství se představují v první ukázce.

Tintin zažije nová dobrodružství, Zdroj: distributor filmu

Na novém dobrodružství sympaťáka Tintina se pracuje více než dva roky. Steven Spielberg a Peter Jackson se rozhodli celý film pojmout jako časově velmi náročný motion capture záznam skutečných herců, a jejich herecké výkony následně posloužily jako základ pro kompletně animovaný film. Tento přístup již několikrát použil průkopník Robert Zemeckis (Polární expres, Vánoční koleda).

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_tintinova_dobrodruzstvi_adventures_of_tintin/]

O zápletce chystaného Tintina toho zatím mnoho známo není. Při preciznosti, s jakou je celý projekt připravován, ale můžeme očekávat celou řadu sofistikovaných odkazů na původní komiks a animovaný seriál.

Vůbec první ukázka na Tintinova dobrodružství se nese přesně v duchu komiksové předlohy. Epické dobrodružství, exotické lokace a akce ve velkém měřítku se očividně budou snoubit s poetikou Indiana Jonese a podobných dobrodružných filmů. Na vysoké úrovni je očividně také animace jednotlivých postav, která nechává daleko za sebou své technologické předchůdce. Na konci října letošního roku se tedy můžeme těšit na poctivý film ze staré školy v tak trochu novém kabátě.

Tintinova dobrodružství (The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn)

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní
USA / Nový Zéland / Belgie, 2011

Režie: Steven Spielberg
Hrají: Jamie Bell, Daniel Craig, Andy Serkis, Cary Elwes, Nick Frost, Simon Pegg, Toby Jones, Mackenzie Crook, Gad Elmaleh, Tony Curran, Sebastian Roché, Phillip Rhys, Mark Ivanir, Alex Hyde – White, Daniel Mays

Premiéra v ČR: 27. října 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Tintinova dobrodružství: Jackson a Spielberg oživují belgického novináře