Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Velký táta Brad Pitt: Mé děti ovlivňují všechna má rozhodnutí

Redakce

Redakce

18. 5. 2011

FOTO: the tree of lifePro každého člověka je rodina důležitá, o tom žádná. U Brada Pitta to platí dvojnásobně. Proč? Hvězdný pár tvořený Angelinou Jolie a Bradem Pittem má totiž šest potomků! V čem Pitta ovlivňují? Uvnitř článku najdete trailer k novému snímku Strom života, který se právě promítá na filmovém festivalu v Cannes.

FOTO: the tree of life

Brad Pitt v roli otce ve filmové novince Strom života, Zdroj: distributor filmu

Herci si obvykle vybírají filmové role podle scénáře, ti začínající možná podle finančního zisku. To ale neplatí u Brada Pitta (*1963). V rozhovoru pro americký magazín People při příležitosti premiéry jeho nového snímku Strom života (The Tree of Life) v Cannes to prozradil sám Pitt. Jeho děti jsou tím nejdůležitějším faktorem při každém jeho rozhodnutí.

„Přemýšlím o všem, co teď dělám. Záleží mi na tom, co mé děti uvidí, až vyrostou, a také jak se budou při tom cítit. Znají mě jako tátu a já doufám, že o mně budou přemýšlet jako o sakra dobrém herci,“ říká Pitt s úsměvem.

Brangelina, médii nejsledovanější pár

Životní partnerkou Pitta je krásná herečka Angelina Jolie (*1975). Média tento pár otitulovali jménem Brangelina, což představuje složeninu z jejich křestních jmen. V mnoha ohledech jsou zvláštní. Jednak proto, že si ostražitě hlídají své soukromí (už několikrát se objevily spekulace o jejich rozchodu), ale také z důvodu odmítání manželství. Možná jsou herci poučeni ze svých minulých svazků, kdo ví. Vždyť Brad se rozvedl s Jennifer Aniston, známou jako Rachel ze seriálu Přátelé, až v roce 2005, a to už pokukoval po Angelině.

FOTO: pan a paní smithovi

Hvězdný pár si spolu zahrál manžele (snímek Mr. & Mrs. Smith)

Brad se s Angelinou začal sbližovat při natáčení snímku Mr. & Mrs. Smith (2005). I přes to, že pár není ve vztahu manželském, vychovávají spolu šest dětí: tři vlastní, Shiloh a dvojčata Vivienne a Knoxe, a tři adoptované, Zaharu, Maddoxe a Paxe. Pro Pitta bude tedy opravdu těžké zavděčit se svým hereckým výkonem všem potomkům.

Strom života už v létě i u nás

Příležitost dokázat dětem svůj herecký um se Pittovi naskýtá nejnověji ve filmu Strom života. Premiéra zamíří do českých kin 21. července. Režie snímku se ujal Terrence Malick, známý například režií Tenké červené linie se Seanem Pennem. Ten se objeví i v Malickově novém snímku.

Strom života sleduje příběh Jacka O’Briena (Sean Penn), nejstaršího ze tří bratrů. Vypráví o jeho pohledu na život, osobních tragédiích, které prožil, a v neposlední řadě o jeho problematickém vztahu k otci (Brad Pitt). Zápletka začíná v 50. letech 20. století v USA a pokračuje až k Jackově dospělosti. Možná nám snímek ukáže i kousek pravdivého Brada Pitta v roli otce. Nebo alespoň dobře si počínajícího herce. Tak či onak, Pittovy děti na svého otce už teď mohou být hrdé, a to za kvalitní práci, kterou za svůj život odvedl jako herec.

Strom života (The Tree of Life)

Drama/Fantasy
USA, 2011, 138 min

Režie: Terrence Malick
Hrají: Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain, Kari Matchett, Fiona Shaw, Joanna Going, Kimberly Whalen, Jennifer Sipes, Will Wallace

Premiéra v ČR: 21. července 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Velký táta Brad Pitt: Mé děti ovlivňují všechna má rozhodnutí