×
TOPZINE.cz

Trailer filmu Muži, kteří nenávidí ženy: Remake drsné kriminálky od tvůrce Social Network

Literární bestseller Stiega Larssona Milénium se svého převedení na filmová plátna již jednou dočkal. Švédská filmová trilogie dokázala úspěšně rozvířit i hollywoodské vody. Stejnou filmovou látku si nyní bere do ruky mistr deprese David Fincher. První trailer na novou verzi Mužů, kteří nenávidí ženy, se nese přesně v jeho stylu.

Ústřední dvojice v celé své černobílé kráse, Zdroj: distributor filmu

Původní filmová trilogie z chladného severu učarovala filmovým nadšencům hlavně svým prvním dílem. Příběh vystavěný na ikonické postavě hackerky Lisbeth vystřelil k mezinárodnímu úspěchu zejména její hlavní představitelku Noomi Rapace, kterou za pár měsíců uvidíme v pokračování Sherlocka Holmese, a potvrzená je i její účast v chystaném sci-fi Ridleyho Scotta.

Temnou kriminální zápletkou byl okouzlen i David Fincher (Klub rváčů, Zodiac), který se rozhodl přinést svou verzi nám dobře známého příběhu. Opět se tedy setkáme s drsnou a málomluvnou hackerkou Lisbeth Salander, která spojí své síly s novinářem Mikaelem Blomkvistem v pátrání po sadistickém vrahovi. Dojde také na temnou minulost hlavní hrdinky.

Fincher v prvním traileru ukazuje, jakým směrem chce výsledný film vést. Těšit se tedy můžeme na hutnou atmosféru, která si bude od svého švédského bratříčka půjčovat jen to nejlepší. V rovině vyprávění nelze od režiséra podobného kalibru očekávat žádná selhání. Celý koncept ukázky je vystavěn na originálním spojení rychlého střihu a agresivního hudebního podkresu z pera Trenta Reznora. Pokud bude mít výsledný film podobný říz, máme se na začátku příštího roku na co těšit.

Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo)

Drama/Thriller
USA, 2011

Režie: David Fincher
Hrají: Daniel Craig, Rooney Mara, Stellan Skarsgård, Robin Wright, Christopher Plummer, Joely Richardson, Goran Visnjic, Julian Sands, Steven Berkoff, Yorick van Wageningen

Premiéra v ČR: 12. ledna 2012Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..