Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Muži, kteří nenávidí ženy: Remake drsné kriminálky od tvůrce Social Network

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

3. 6. 2011

Literární bestseller Stiega Larssona Milénium se svého převedení na filmová plátna již jednou dočkal. Švédská filmová trilogie dokázala úspěšně rozvířit i hollywoodské vody. Stejnou filmovou látku si nyní bere do ruky mistr deprese David Fincher. První trailer na novou verzi Mužů, kteří nenávidí ženy, se nese přesně v jeho stylu.

Ústřední dvojice v celé své černobílé kráse, Zdroj: distributor filmu

Původní filmová trilogie z chladného severu učarovala filmovým nadšencům hlavně svým prvním dílem. Příběh vystavěný na ikonické postavě hackerky Lisbeth vystřelil k mezinárodnímu úspěchu zejména její hlavní představitelku Noomi Rapace, kterou za pár měsíců uvidíme v pokračování Sherlocka Holmese, a potvrzená je i její účast v chystaném sci-fi Ridleyho Scotta.

Temnou kriminální zápletkou byl okouzlen i David Fincher (Klub rváčů, Zodiac), který se rozhodl přinést svou verzi nám dobře známého příběhu. Opět se tedy setkáme s drsnou a málomluvnou hackerkou Lisbeth Salander, která spojí své síly s novinářem Mikaelem Blomkvistem v pátrání po sadistickém vrahovi. Dojde také na temnou minulost hlavní hrdinky.

Fincher v prvním traileru ukazuje, jakým směrem chce výsledný film vést. Těšit se tedy můžeme na hutnou atmosféru, která si bude od svého švédského bratříčka půjčovat jen to nejlepší. V rovině vyprávění nelze od režiséra podobného kalibru očekávat žádná selhání. Celý koncept ukázky je vystavěn na originálním spojení rychlého střihu a agresivního hudebního podkresu z pera Trenta Reznora. Pokud bude mít výsledný film podobný říz, máme se na začátku příštího roku na co těšit.

Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo)

Drama/Thriller
USA, 2011

Režie: David Fincher
Hrají: Daniel Craig, Rooney Mara, Stellan Skarsgård, Robin Wright, Christopher Plummer, Joely Richardson, Goran Visnjic, Julian Sands, Steven Berkoff, Yorick van Wageningen

Premiéra v ČR: 12. ledna 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Muži, kteří nenávidí ženy: Remake drsné kriminálky od tvůrce Social Network