Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu We Bought a Zoo: Matt Damon a Scarlett Johansson zvedají úroveň

Marek Benda

Marek Benda

26. 9. 2011

OBR: We Bought a ZooPříběh na základě skutečných událostí vypráví o ovdovělém otci, který se rozhodne překopat od základů dosavadní život. Se svými dvěma dětmi se přestěhuje ke staré a zchátralé zoo, která jen čeká, až ji někdo pozvedne a vrátí její zašlou slávu.

OBR: We Bought a Zoo

Na louce se pase pruhovaný kůň, Zdroj: distributor filmu

Režisér Cameron Crowe (Vanilkové nebe, Elizabethtown) neustále plave v komediálně dramatickém rybníčku, kam také spadá ryba jménem We Bought a Zoo. Živočich stojaté vody spolykal taková jména, jakými jsou agent bez minulosti Matt Damon, (Benjamin Mee; ovdovělý otec), mladá nadějná tvář Elle Fanning a jedna z nejkrásnějších žen Hollywoodu Scarlett Johansson (Kelly Foster; zaměstnankyně zoo), které už herecké řemeslo nestačí, a tak se věnuje i hudbě.

Čtěte také: Scarlett Johansson chce psát vlastní songy

Trailer rozjíždí dramatickou vlnu audiovizuální smrště, podbarvené naivním, přesto jednoduchým humorem, jaký dokážou vykouzlit pouze děti. Ukázka se nese v lehkém, nadýchaném rytmu, který se k příběhu dokonale hodí, a v případě, že by si film onu lehkost zachoval, tak by zřejmě nezklamal.

Na plátně se promenádují desítky zvířat, samotná tematika zoologické zahrady není ve filmech úplným nováčkem. Stačí sáhnout do kapsy kinematografie a vylovíme animované dobrodružství Madagaskar nebo v kinech právě hrajícího Ošetřovatele. Nicméně Croweův rybí chod bude servírovat i něco jiného, než pouhou komedii.

We Bought a Zoo

USA, 2011
Drama/Komedie

Režie: Cameron Crowe
Hrají: Matt Damon, Scarlett Johansson, Ell Fanning, Patrick Fugit, Thomas Haden Church, Carla Gallo, Stephanie Szostak, Desi Lydic, Colin Ford

Premiéra v ČR: 19. ledna 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu We Bought a Zoo: Matt Damon a Scarlett Johansson zvedají úroveň