Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Elle Fanning dokazuje, že není jenom kopie své sestry

Redakce

Redakce

23. 9. 2011

!Profil herečky!Toto malé a blonďaté stvoření je mladším vydáním Dakoty Fanning. Ale ve stínu své starší sestry stála již dlouho, nyní se můžeme těšit na Elle samotnou. Ve filmové poctě Spielbergovi, nazvané Super 8, dostala dokonce hlavní roli.

FOTO: Elle jako Phoebe v říši divů

Elle jako Phoebe v říši divů, Zdroj: distributor filmu

Dívenka s německými a irskými předky Mary Elle Fanning se narodila 9. dubna 1998 v městě Conyers v Gruzii profesionální tenistce Joy Arrington a Stevenovi J. Fanningovi, bývalému hráči baseballové ligy, který pracuje jako prodavač elektroniky v Los Angeles. Její dědeček Rick Arrington byl hráčem amerického fotbalu a její teta Jill Arrington je známou reportérkou.

Elle je mladší sestrou Dakoty Fanning, která je také mladou nadějnou herečkou. V současné době navštěvuje školu Campbell Hall v Severním Hollywoodu, kam chodily další dětské hvězdy jako dvojčata Mary-Kate a Ashley Olsenovy.

Několik let byla pouhým stínem své starší sestry

Svou hereckou kariéru začala již ve třech letech, a to tak, že většinou hrála mladší verze své tehdy známější sestry Dakoty – ve filmu Jmenuji se Sam (2001) a v seriálu Uneseni o rok později. V pouhých čtyřech letech si zahrála svou první roli v rodinné komedii s Eddiem Murphym, Bláznivá školka. Ztvárnila zde malou Jamie a to zcela nezávisle na své sestře. V roce 2004 ztělesnila postavu Ruth Cole v dramatu Toda Williamse, Dveře v podlaze, zde si zahrála po boku Kim Basinger a Jeffa Bridgese. Díky této roli se stává známější a známější.

Elle hraje na piáno i v thrilleru Reservation Road

Elle hraje na piáno i v thrilleru Reservation Road

V roce 2006 se objevila v akčním dramatu Babel, u temnějšího žánru zůstala i o něco později, kdy ztělesnila dceru Jennifer Connelly a Joaquina Phoenixe ve snímku Reservation Road. Zatímco ve snímku Babel hrála dceru Cate Blanchett, ve filmu Davida Finchera Podivuhodný případ Benjamina Buttona ztvární její mladší verzi. Obě zahrála jak jinak než skvěle.

Miluje módu a hraje fotbal

Zajímavostí je, že své první hollywoodské premiéry se zúčastnila v necelých čtyřech letech. Kromě herectví a módy mezi její koníčky patří překvapivě fotbal, který velmi ráda hraje. Ráda také kreslí a učí se hrát na piáno. Nikoho asi nepřekvapí, že její oblíbenou barvou je jak jinak než růžová. Odmala je oddanou fanynkou módní a herecké ikony Marilyn Monroe.

V této době má Elle roztočeno hned několik filmů zároveň a jak to vypadá, filmový průmysl jí sám o sobě nestačí – začíná pronikat i do módního světa. Objevila se na přehlídce značky Chanel a seděla hned v první řadě, toto místo náleží módním ikonám a slavným celebritám. Mladá herečka je módou doslova posedlá, což potvrdila i její sestra: „Co se týče množství oblečení,  jsem já ještě v normě, Elle už ale ne!“

S hereckým kolegou Joelem Courtney ve filmu Super 8

S hereckým kolegou Joelem Courtneyem ve filmu Super 8

Jako třináctiletá se Elle stala novou tváří kampaně Marca Jacobse, má za sebou řadu focení, třeba pro prestižní módní časopis Vogue nebo magazín Black Book. Fotili ji známí fotografové, kteří fotili hvězdy jako Penélope Cruz či Rachel Weisz.

Čtěte také: Film Super 8 je poctou Spielbergovu umění

V roce 2008 si zahrála ve fantastickém příběhu o malé Phoebe, kterou ztvárnila po boku Felicity Huffman – Phoebe v říši divů. Vloni jsme ji mohli vidět v rodinném dramatu Odnikud někam spolu se Stephanem Dorffem, kterému hrála dceru Cleo.

Teprve minulý týden se dočkal premiéry mysteriózní film producenta Stevena Spielberga Super 8, který právě obráží naše kina. Když se skupinka teenagerů rozhodne natočit zombie horor na takzvanou kameru Super osmičku, stane se obrovská vlaková nehoda a ta nezůstane bez následků. Elle zde ztvárňuje jednu z hlavních rolí – jak jinak než nejhezčí holku ve městě.

Na třináctiletou vílu s blonďatými copy se můžeme těšit i v mysteriózním hororu Twixt režiséra Francise Forda Coppoly, v letošní premiéře si zahraje ducha mrtvé dívky a věřte, že vám z ní bude doslova běhat mráz po zádech.

Letos se můžeme těšit na životopisný hudební snímek Vivaldi, který pojednává o životě jednoho z nejoblíbenějších a nejtalentovanějších skladatelů všech dob. Drama ukazuje Antonia Vivaldiho v době, kdy se z mladého kněze stal učitel hudby nemanželských dětí benátských kurtizán, ale také dobu jeho největší slávy, kdy zkomponoval nejlepší světová díla.

V únoru příštího roku se chystá premiéra komediálního dramatu We Bought a Zoo, Elle zde hraje po boku vdovce Matta Damona, kterému před třemi lety zemřela manželka, a tak koupí společně se svou matkou špinavou a neudržovanou zoologickou zahradu.

FOTO: S Valem Kilmerem v chystaném hororu Twixt

S Valem Kilmerem v chystaném hororu Twixt

Je více než jasné, že tato modrooká blondýnka nemusí mít obavy o to, že by s přibývajícím věkem upadla v zapomnění. Pozornost se jí už na sebe podařilo upoutat a dál se jistě máme na co těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Elle Fanning dokazuje, že není jenom kopie své sestry