Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy na DVD v roce 2012: Podívejte se na chystané filmové novinky

Jiří Hannich

Jiří Hannich

9. 1. 2012

FOTO: DVD přehrávačRedakce TOPZINE.CZ pro své čtenáře připravila první letošní přehled plánovaných premiér filmových novinek na DVD a Blu-ray. Podívejte se, co čeští distributoři filmů připravují na první polovinu roku 2012.

FOTO: DVD přehrávač

Zdroj: sxc.hu

Do distribuce by se měly v prvním pololetí roku 2012 dostat takové trháky jako hollywoodská verze známého thrilleru Muži, kteří nenávidí ženy či další pokračování fantasy série Underworld (tentokrát nese podtitul Probuzení), tedy snímky, jež u nás v současnosti teprve čekají na kinopremiéru.

Poznámka redakce:
Data vydání v následujícím přehledu se mohou podle prohlášení distributorů ještě pozměnit. Doporučujeme proto čtenářům sledovat pravidelný přehled nových filmů na DVD a Blu-ray, který redakce připravuje pravidelně na každý měsíc i na jednotlivé týdny. Tituly, jejichž datum vydání bylo potvrzeno na leden 2012, najdete v přehledu lednových novinek na DVD.

Kamarád taky rád (recenze filmu, fotogalerie, trailer)

FOTO: Plakát k filmu Kamarád taky rádDva přátelé opačného pohlaví spolu začnou spát. Experiment založený na nezávazném sexu se ale zvrtne, když se do jejich vztahu začnou vkrádat city.

Jde sice o poměrně ohranou zápletku, jenomže na ústřední páreček se moc hezky kouká: mužské oko se nemůže nabažit pohledu na žhavou Milu Kunis (mimochodem velmi podobnou komedii loni natočila i její kolegyně z Černé labutě Natalie Portman), ženy a dívky roztají, když obnažený Justin Timberlake zapěje v posteli.

Bonusy na DVD: komentáře scenáristy/režiséra Willa Glucka, Justina Timberlakea a Mily Kunis, vynechané scény s volitelným komentářem, Comedy of a Sexomedy, nepovedené záběry, Na natáčení filmu Kamarád taky rád, V rychlosti: Choreografie davu.

Kamarád taky rád (Friends with benefits), USA, 2011, komedie/romantický, režie: Will Gluck, hrají: Justin Timberlake, Mila Kunis, Emma Stone aj.

Vychází 1. února

Nákaza (recenze filmu, fotogalerie)

FOTO: Plakát k filmu Nákaza (2011)Vzduchem se šíří zatraceně nebezpečný virus, který nemocné zabíjí během několika dnů. Vláda ani vědci a lékaři si s nastalou situací nevědí rady a lidstvo propadá stále větší panice.

Režisér Steven Soderbergh dokázal neosobním způsobem zpracování vytvořit vpravdě mrazivý thriller, který divákovi nedá spát. Na obrazovce se také objevuje řada známých hereckých tváří: Jude Law, Marion Cotillard, Laurence Fishburne, Kate Winslet, Gwyneth Paltrow nebo Matt Damon.

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Nákaza (Contagion), USA/SAE, 2011, drama/thriller, režie: Steven Soderbergh, hrají: Jude Law, Gwyneth Paltrow, Kate Winslet aj.

Vychází: 22. února

Ocelová pěst (recenze filmu, fotogalerie, trailer)

FOTO: Plakát k filmu Ocelová pěst V blízké budoucnosti nechodí diváci na boxerské zápasy lidí, ale robotů. Vysloužilý boxer Charlie Kenton (Hugh Jackman) tak nemá do čeho píchnout. Když už se zdá, že situace nemůže být zoufalejší, vpadne Charliemu do života jeho dávno ztracený syn s lákavou nabídkou: udělat z jeho robota šampiona boxerského ringu.

V Charliem se po letech probouzí otcovské geny, zároveň zjišťuje, že se mu navzdory všem očekáváním nabízí poslední šance na boxerský comeback.

Ocelová pěst (Real Steel), USA, 2011, akční/drama/sportovní/sci-fi, režie: Shawn Levy, hrají: Hugh Jackman, Dakota Goyo, Hope Davis aj.

Vychází 7. března

Muži, kteří nenávidí ženy (trailer 1, trailer 2)

FOTO: Plakát k filmu Muži, kteří nenávidí ženyKnižní předloha Stiega Larssona lámala rekordy v prodejnosti, filmová verze z produkce severské kinematografie vyrazila dech a podobně pozitivní reakce zatím ve světě sklízí i remake Davida Finchera.

Ten do role investigativního novináře Mikaela Blomkvista obsadil Daniela Craiga a postavu výstřední hackerky s nevybíravým chováním Lisbeth Salander svěřil Rooney Mara (to je ta usedlá dívčina, která hned na začátku The Social Network dala Zuckerbergovi kopačky – vskutku dokonalá proměna!). Do českých kin tato detektivka vstupuje 12. ledna, DVD a Blu-ray jsou naplánována na květen.

Muži, kteří nenávidí ženy (Girl with the Dragon Tattoo), USA/Švédsko/Velká Británie/Německo, 2011, krimi/drama/thriller/mysteriózní, režie: David Fincher, hrají: Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer aj.

Vychází 12. května

Underworld: Probuzení (trailer)

FOTO: Plakát k filmu Underworld: ProbuzeníSvůdná Kate Beckinsale se opět vrací jako upíří bojovnice Selene. Lidstvo odhalilo existenci upírů i lykanů a rozpoutalo válku s cílem vyhladit obě rasy. Selene byla v průběhu genocidy zajata.

Po dvanácti letech, které strávila v hibernaci, se však probouzí, aby zničila mocnou korporaci Antigen, v jejíž laboratořích vyvíjejí látku určenou k zahubení upírů a vlkodlaků, a utkala se s geneticky vylepšeným superlykanem. Rovněž odhaluje, že klíčem k vítězství ve válce je její dcera, o jejíž existenci dosud netušila.

Underworld: Probuzení (Underworld: Awakening), USA, 2012, akční/fantasy/horor, režie: Björn Stern, Mnas Marlind, hrají: Kate Beckinsale, Scott Speedman, Charles Dance aj.


Vychází 19. května

Dále se můžete těšit na:

18. ledna: Nezvratný osud 5
25. ledna: Super 8, Muži v naději

1. února: Lady a Tramp
8. února: Dream House
15. února: Noc hrůzy
29. února: Vyměřený čas, Paranormal Activity

7. března: Perfect Days – I ženy mají své dny
14. března: Věc: Počátek
16. března Twilight sága: Rozbřesk 1. část
21. března: Tintinova dobrodružství, Moje krásná učitelka
28. března: Arthur a souboj dvou světů

18. dubna: Vendeta

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy na DVD v roce 2012: Podívejte se na chystané filmové novinky