Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Mila Kunis: Heslo Kamarád taky rád u této krásky neplatí

Redakce

Redakce

30. 9. 2011

!Profil herečky!Kamarád taky rád, známá věta, ale i název komedie, která měla v našich kinech premiéru ve čtvrtek 29. září. A kdo jiný než tato oslnivá původem ukrajinská tmavovláska si v něm střihne hlavní roli.

FOTO: Jako krásná recepční v romantické komedii Kopačky

Jako krásná recepční v romantické komedii Kopačky, Zdroj: distributor filmu

Americká herečka ukrajinského původu Milena Mila Markovna Kunis se narodila 14. srpna 1983 v Černivci, tehdy spadajícím pod Sovětský svaz. Její matka Elvira je učitelka fyziky a manažerka drogerie, otec Mark je strojní inženýr a jednatel společnosti. Má staršího bratra biochemika Michaela. V roce 1991, když Mile bylo sedm let, se celá rodina přestěhovala do Los Angeles v Kalifornii.

Důvodem ke stěhování se stal silný antisemitismus v bývalém Sovětském svazu. Celá její rodina jsou totiž ukrajinští židé a jejich náboženství zde bylo dost potlačováno, přesto ji rodiče vychovali nejvíce židovsky, jak jen to bylo možné.

Druhého dne po příjezdu do Los Angeles ji rodiče zapsali na základní školu Rosewood, přestože neuměla ani slovo anglicky. Ve druhé třídě však ze školy odešla a není divu – dle vyprávění matky chodila každý den domů s pláčem.  Nešlo ani o tolik traumatizující zážitek, spíš byla z této velké změny v šoku. Nerozuměla kultuře, lidem ani jazyku, a jak sama říká: „Moje první věta v přijímací eseji na střední školu byla: Představte si, že jste v sedmi letech slepí a hluší.“ A to bylo přesně to, co po přestěhování do Států cítila.

Děvčátko z reklamy na Barbie a kluk ze Sám doma

Začala hrát, když jí bylo pouhých devět let, její otec se dozvěděl o herectví z rádia a rozhodl se, že na něj Milu zapíše. A tak se ve studiu v Beverly Hills setkala se svým budoucím agentem. První práce, kterou v herecké branži dostala, byla reklama na Barbie. Rodiče jí tehdy řekli: „Můžeš si dělat, co chceš, dokud budeš mít jedničky a zůstaneš ve škole.“ Tato reklama nebyla jejím jediným reklamním počinem, objevovala se i v tištěných reklamách a katalozích s dětskými hračkami.

Mila Kunis v komedii Extrakt

Mila zazářila i v komedii Extrakt

Její první větší vystoupení se odehrálo v roce 1995 ve filmu Make a Wish a Molly, kde hrála postavu Melindy. Navštěvovala střední školu Hubert Howe Bancroft, ale nejvíce se naučila díky soukromému učiteli při natáčení seriálu Zlatá sedmdesátá (1998). Každému, kdo se tehdy přihlásil na konkurz, muselo být nejméně osmnáct let. Mila sice řekla, že jí osmnáct bude, ale neřekla kdy, bylo jí totiž pouhých čtrnáct let. I tak roli dostala, producenti přimhouřili oči, protože jim do role opravdu skvěle seděla.

Ve filmu Kamarád taky rád hraje energickou Newyorčanku. Jak se jí role vydařila?

Během natáčení navštěvovala střední školu Fairfax, spolu s Fernandou Romero, kde absolvovala v roce 2001. Krátce studovala Kalifornskou univerzitu a univerzitu Loyola Marymount v Los Angeles. Mila si prošla populárními seriály, jako Tak jde čas nebo Sedmé nebe, později si zahrála ve filmu s Angelinou Jolie nazvaném Gia (1998), kde hrála mladou Giu Carangi.

Od května 2002 do prosince 2010 chodila s Macaulay Culkinem. Během jejich dovolené v Izraeli v roce 2006, vypukla válka mezi Izraelem a hnutím Hizballáh v Libanonu. Jak nejrychleji to šlo, odletěli z Izraele zpět do USA. Mila se později vyjádřila, že nikdy nebyli v bezprostředním ohrožení života.

Společně patřili k blízkým přátelům Michaela Jacksona a jeho rodiny, mnoho let až do jeho smrti. Culkin je dokonce kmotrem jeho dětí a společně s Milou se zúčastnili Michaelova soukromého pohřbu v červnu 2009.

FOTO: Mila a akčním thrilleru May Payne

V akčním thrilleru May Payne jste ji nečekaně mohli vidět jako drsňačku

Bulvár se rozepsal o tom, že se herečka scházela s Wilmere Valderramem a Dannym Mastersonem. Mila tuto teorii popírá a říká, že jsou pro ni jako bratři a toto nařčení jí přijde nechutné a divné.

Říká se, že Mila miluje vtipné muže, humor je na prvním místě žebříčku jejích hodnot při výběru partnera. Nejvíce pak zbožňuje satiru, sarkasmus a sebekritiku. Je fanouškem rockové kapely Aerosmith, dokonce si zahrála i v jejich videoklipech. Jejím oblíbeným filmem je Hříšný tanec (1987).

Jako každá hvězda i ona má svá tajemství

Když byla mladší, měla vážné migrény, které byly způsobeny její oční vadou, a tak dostávala léčivé injekce přímo do oka. Každé její oko má jinou barvu, což je způsobeno léčbou zeleného zákalu – jedno je modré a druhé hnědé. A díky tomu jí Laura Prepon, kolegyně ze seriálu Zlatá sedmdesátá, nazývala husky. V lednu letošního roku však došlo k nejhoršímu, Mila prohlásila, že je slepá na jedno oko, kvůli chronickému onemocnění duhovky. Podstoupila tedy operaci na odstranění slepoty – úspěšně.

Mila jako primabalerína Lily v dramatu Černá labuť

Mila jako primabalerína Lily v dramatu Černá labuť

V roce 2001 se objevila po boku Kirsten Dunst v romantické komedii Holka jako lusk. O rok později jsme ji mohli vidět v hlavní roli psychopatické vražedkyně v thrilleru Americké psycho 2, ze kterého později sama vyjádřila rozpaky stejně jako většina kritiků. Roku 2008 si zahrála ve dvou skvělých filmech, v komedii Kopačky a v akčním filmu Max Payne, kde zdatně sekundovala Marku Wahlbergovi.

Během loňského roku jsme ji mohli vidět hned v několika filmech a nejen to, střihla si i dabing k animované komedii Family Guy Presents a spolu s Denzelem Washingtonem natočila drama Kniha přežití. Avšak jejím největším hereckým počinem byla role primabaleríny Lily v dramatu Černá labuť, kde si zahrála se svou nejbližší přítelkyní Natalií Portman. Kvůli této roli absolvovala čtyři hodiny baletu denně sedm dní v týdnu a během natáčení zhubla  o celých devět kilogramů. Krom toho za tuto roli získala nominaci na Zlatý Glóbus a ocenění Screen Actors Guild Award a Saturn Award za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Další premiéru si Mila v českých kinech odbyla nedávno – 29. září měla premiéru komedie Kamarád taky rád. Objevila se zde po boku zpěváka, tanečníka a v neposlední řadě i herce Justina Timberlakea. Sám režisér se vyjádřil: „Příběh jsem psal přímo pro tuto dvojici a také jsem chtěl vytvořit víc jako film pro dospělé, o sexu a také o vztazích.“

Dvanáctého ledna příštího roku se dočkáme premiéry loutkového filmu režiséra Jamese Bobina – Muppeti. V září příštího roku bude mít premiéru také komedie Ted. Jedná se o příběh obyčejného muže, který si jako dítě přál, aby jeho plyšový medvídek ožil, což se k velkému překvapení všech vyplní. Na rok 2013 se chystá fantasy Oz: The Great and Powerful, kde se kromě Mily objeví také James Franco, Rachel Weisz nebo Michelle Williams.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Mila Kunis: Heslo Kamarád taky rád u této krásky neplatí