Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Michael Jackson zůstává stále Králem popu. Nové album Michael bude světu slušet

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

2. 1. 2011

Zesnulý Michael Jackson je zpět. Dosud nezveřejněné nahrávky na albu Michael nenechají fanoušky jeho hudby klidnými. V žádném případě.

foto Michael Jackson

Michael Jackson, Zdroj: michaeljackson.com

Michael se rozjíždí víceméně známou skladbou Hold My Hand, která dostala svůj slušivý kabát až nyní. Jistě, hodně dlouho už kolovala po internetovém světě, ale až nyní je tady oficiálně. Vlastnoručně psaná poznámka z pozůstalosti Michaela Jacksona uvádí, že právě Hold My Hand by měla být jedničkou na případném Jacksonově dalším CD.

Společně s Akonem zní singl opravdu skvěle. A hned první věta, že život není navždy, je výmluvná. „Svět nebyl připraven na Hold My Hand, když v roce 2008 unikla. Byli jsme z toho zničeni,“ uvádí Akon a dodává, jak je hrdý na to, že s Michaelem Jacksonem mohl spolupracovat.

Mystickým pěveckým sborem zahajuje svou hudební pouť singl Hollywood Tonight, kde můžeme slyšet tolik známé pomlaskávání Krále popu. Imitátoři Jacksonových tanců budou mít žně, jelikož jde o velice taneční záležitost. Skladbu umocňují i nástroje, jako jsou housle či trumpety.

Pomohl i 50 Cent

Výšky Michaela Jacksona vezmou za své v Keep Your Head Up, kde taneční rytmy víceméně zpomalí. Tato píseň dá tak trochu vzpomenout na takový song, jakým byl You Are Not Alone. The Way You Love Me je oproti tomu zase z jiného soudku. Tleskání a pověstné úpění, se kterým zpěvák vstupoval mezi jednotlivé sloky svých skladeb, samozřejmě ani v tomto treku nechybí. The Way You Love Me začíná slovy: „Byl jsem sám v temnotě…“, jež podvědomě vnucují otázku, zda z temnoty vůbec dokázal vystoupit. Vždyť poslední roky před svou smrtí byl King Of Pop známý spíše svými excesy než hudební tvorbou.

V polovině tracklistu narazíme na podobiznu veleúspěšného Thrilleru, tentokráte s názvem Monster. U Monster vyčnívá ještě jedno jméno, 50 Cent, který na písni spolupracoval. A i když zrovna moc času 50 Cent ve skladbě nedostal, okořenil ji tak, aby zachutnala i generaci, která podobné kousky žere. Brzdy mixážního pultu jsou už jen třešničkou na dortu této budoucí hitovky.

Další skladba, která unikla na internet předčasně

Laděním rádia plného žhavých zpráv o Michaelu Jacksonovi se dostáváme k Breaking News. Jak je uvedeno v bookletu, který je nedílnou součástí alba Michael, jde o Michaelův život pod mikroskopem. Another Day je po hudební stránce jakousi vzpomínkou na Jacksonovi skvělé koncerty, kdy se nechal unést, když jeho představení vrcholilo. Nechybí doslova řvoucí zpěv a elektrické kytary. Another Day bude přeběhnuvším mrazem po zádech i díky Lennymu Kravitzovi, který přidal ruku k dílu. Another Day také utekla do světa internetu o něco dříve, i když v kratší a nezremixované podobě.

Poloelektronická Behind The Mask, obsahující hlas vyšroubovaný do nebeských výšin, saxofon, elektronickou podobu zpěvu a záznam řvoucího davu ze živého vystoupení, je taktéž ohromující. A celý kompakt uzavírá Much Too Soon. Balada, která mluví sama za sebe už díky svému názvu.

Album s dosud nevydanými Jacksonovými skladbami se určitě povedlo. Obal CD namaloval malíř Kadir Nelson roku 2009 a má ukazovat průřez nejdůležitějšími událostmi hudebního života Krále popu.

Michael Jackson – Michael

Vydáno: 12/2010

Skladby: Hold My Hand (Duet with Akon), Hollywood Tonight, Keep Your Head Up, (I Like) The Way You Love Me, Monster (Featuring 50 Cent), Best Of Joy, Breaking News, (I Can´t Make It) Another Day (Featuring Lenny Kravitz), Behind The Mask, Much Too Soon

Celkový čas: 41:40

Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Michael Jackson zůstává stále Králem popu. Nové album Michael bude světu slušet