Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Justin Timberlake: Už není jen mimoň v podivném roláku

Začínal jako člen boybandu ‚N Sync, pokračoval jako přítel Britney Spears a postupně se vypracoval na úspěšného a uznávaného hudebníka a producenta. Několikrát ho dokonce zvolili za nejvíc sexy mužskou celebritu. A nyní je z něj navíc i herec, který překvapuje diváky i kritiky.

Justin vytříbil nejen svůj módní vkus, Zdroj: distributor filmu

Justin Timberlake se narodil 31. ledna 1981 v americkém Memphisu. Za svůj lehce exotický vzhled vděčí údajným indiánským kořenům. Jisté ale je, že pochází ze silně věřící baptistické rodiny, která se ale v Justinově útlém dětství rozpadla. Navíc v roce 1997 zasáhla zpěvákovu rodinu tragédie, a to když krátce po narození zemřela jeho sestra Laura Katherine. Justin jí později věnoval píseň s názvem My Angel in Heaven.

Ten, co chodil s Britney

Tento teprve třicetiletý umělec se prosadil stejně jako mnoho jiných amerických hvězd tím, že začal vystupovat v zábavním pořadu The New Mickey Mouse Club. Tam se také seznámil se svou pozdější přítelkyní a velmi známou a v osobním životě kontroverzní zpěvačkou Britney Spears. Poměrně dlouho tvořili jeden z nejznámějších párů showbyznysu a Justin byl známý v podstatě jen díky tomu.

Když se ale v roce 2002 rozešli, nebyl to Justin, jehož kariéra začala jít z kopce. Naopak. V tom samém roce vydal album Justified, které se okamžitě stalo hitem, a jediné, co připomínalo vztah s Britney, byla píseň Cry Me a River, jedna z největších pecek na celém albu. Kromě Britney nakrátko učaroval i dalším známým tvářím jako Cameron Diaz, Scarlett Johansson nebo zpěvačce Fergie.

Justin a Britney, kdysi nejznámější pár Hollywoodu, Zdroj: youtube.com

Nechvalně se proslavil v roce 2004, a to během přestávky finále amerického Super Bowlu. Ano, to je to vystoupení s Janet Jackson, při kterém jediným pohybem odhalil ze zpěvaččina dekoltu víc, než by si byla přála. Spekulovalo se o tom, jestli nehoda byla opravdu náhodná, nebo jestli šlo o šikovný marketingový tah. V každém případě měl tento kousek úspěch a je jisté, že je žádná po pozornosti lačnící hvězdička jen tak nenapodobí. V Americe už raději vysílají některé přenosy s lehkým zpožděním.

Od té doby je v podstatě vše, na čem se Justin podílí, úspěšné. Ať už jde o reklamu (notoricky známá píseň v reklamách na McDonald’s I’m Lovin‘ It je jeho dílo; nemluvě o tom, v kolika kampaních se objevil on sám), hudební spolupráce (například s producentem Timbalandem nebo Madonnou), anebo v poslední době také herectví.

Nejnověji ztvárnil excentrického a výstředního Seana Parkera, zakladatele hudebního serveru Napster, v novém snímku Davida Finchera o sociální síti Facebook, nazvané The Social Network. V této roli je tak přirozený, že i filmoví kritici musí uznat, že Justin Timberlake není jen jednou u hvězd, které se snaží vydělat, kde se dá. Recenzi nejen Justinových hereckých kvalit si můžete přečíst zde.

Justin Timberlake jako excentrický Sean Parker, Zdroj: distributor filmu

Tato poslední role ale není jeho jediným zářezem ve filmovém průmyslu. Když nebudeme počítat písně, které se objevují na mnoha soundtracích, stačí zmínit, že se podílel na vzniku třetího dílu Shreka, kde propůjčil hlas Artiemu, nebo ve snímcích jako Mimo zákon, Alpha Dog anebo V řetězech a bude vám jasné, že nejde o žádného začátečníka.

Slibná filmová budoucnost?

V budoucnu se bude Justin na filmovém plátně objevovat ještě častěji  – v nejbližší době ho ale bohužel jen uslyšíme, jako první totiž přijde do kin animovaný Méďa Béďa. V roce 2011 už bude i vidět – do kin totiž půjdou hned dva snímky, ve kterých se objeví: Friends with Benefits a Bad Teacher, jejichž české názvy zatím nejsou známy.

Vypadá to, že Justin Timberlake má před sebou ještě hodně nabitou kariéru. Uvidíme, s jakým talentem ještě přijde. Že by to byl nějaký sport? V jeho případě by ale zřejmě musel rovnou na olympiádu. Z odbarveného kudrnatého ucha v podivném roláku vyrostl v talentovaného muže, který má očividně jasno, co chce – být nejlepší, ve všem, co dělá, a přitom si udržet styl. Zatím se mu to daří.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Justin Timberlake: Už není jen mimoň v podivném roláku