Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Jude Law: Pohledný talent, který proslul svými aférkami

Nikola Němcová

Nikola Němcová

21. 10. 2011

!Profil herce!Nadaný Brit se proslavil nejenom svými hereckými výkony, ale také neustálými rozchody se Siennou Miller. Pojďte se s námi podívat, proč tolik nesnáší celebritní kulturu, zdali se rád ve filmech svléká a jaké jsou jeho příští projekty.

FOTO: Jude Law na karlovarském filmovém festivalu

Jude Law na karlovarském filmovém festivalu, foto: kviff.com

David Jude Hayworth Law, známý jako Jude Law, se narodil 29. prosince 1972 v Londýně.  Své jméno dostal podle písničky Hey Jude od skupiny Beatles. Rodiče Maggie a Peter byli oba učitelé se slabostí pro divadlo, proto se nemůžeme divit, že se Jude objevil na divadelních prknech již v pěti letech. O sedm let později se připojil k National Youth Music Theatre. V době, kdy zde začal studovat, ho díky jménu poslali na dívčí kolej. Nikomu nic neřekl, ale brzy byl chycen a přestěhován na chlapecké křídlo.

Talentovaný pan Law

V sedmnácti letech mu byla nabídnuta role Nathana Thompsona v televizním seriálu Families, proto se rozhodl ukončit studium. Hraní v seriálu ho dlouho nebavilo, a tak se radši vrátil zpět k divadelním prknům. Za hru Hrozní rodiče ho nominovali na Olivierovu cenu pro slibné začátečníky. Za broadwayskou inscenaci této hry, tentokrát s názvem Indiskrétnosti, získal nominaci na prestižní cenu Tony.

Rok 1993 byl pro něj zlomový nejenom tím, že získal svou první filmovou zkušenost ve snímku Shopping, ale také poznal svojí první manželku Sadie Frost, se kterou má tři děti. Po nepříliš známých snímcích jako Má mě rád, nemá mě rád nebo Bent se dočkal výraznějšího úspěchu v životopisném dramatu Oscar Wilde, kde ztvárnil Wildeova milence Bosieho. Díky této roli si ho všimli režiséři jako Clint Eastwood, Andrew Niccol nebo David Cronenberg.

FOTO: Jud Law a Cameron Diaz

Jude Law si s Cameron na place více než rozuměl, Zdroj: distributor filmu

Poté konečně přišel snímek, který ho vystřelil na výsluní. Za snímek Talentovaný pan Ripley, kde si zahrál po boku hvězd jako je Matt Damon nebo Gwyneth Paltrow, si vysloužil svojí první nominaci na Oscara, Zlatý Glóbus a BAFTA.

Se svojí bývalou ženou, Johny Lee Millerem a Ewanem McGregorem, který byl dříve jeho spolubydlící, a stále jsou dobrými přáteli, založil produkční společnost, která však po šesti letech zkrachovala a zanikla. Stejně jako zanikla jejich firma, skončilo i jeho manželství se Sadie Frost.

Po rozvodu nezůstala před Judem žádná sukně v bezpečí. Při natáčení snímku Zlatíčko se dal dohromady se svojí kolegyní Siennou Miller a jejich neustálé rozchody, udobřování a zásnuby plnily první stránky všech bulvárních časopisů. Jude doteď lituje své nevěry s chůvou jeho dětí: „Jediné, co chci říct je, že se velice stydím za to, co jsem Sienně provedl.“

Díky Návratu do Cold Mountain si připsal na své konto další nominaci na Cenu Akademie. Otázkou je, kdy se mu konečně zlatého plešouna podaří vyhrát. Mezi jeho další úspěšné projekty patří romantická komedie Prázdniny, Dveře dokořán nebo nové zpracování nejznámějšího díla Sira Arthura Conana Doyla Sherlock Holmes. Při práci na tomto snímku se seznámil s modelkou Samanthou Burke, se kterou zplodil svého čtvrtého potomka. Na výchově dítěte se chce podílet, ale nenechal nic náhodě. Pro jistotu si zařídil test otcovství.

Nemá rád celebrity a bulvár

Jude nesnáší svět celebrit a nemá rád, když ho tak někdo tituluje. Snaží se žít jako obyčejný člověk. Stále vedu život jako normální člověk. Jezdím se svými dětmi veřejnou dopravou a dle mého je to nejlepší způsob dopravy. Pokud si kolem sebe vytvoříte nějakou formu psychologické bubliny, tak si myslím, že si koledujete o malér. Nenávidím svět celebrit, který znamená, že jsem v nějaké nespořádané a ubrečené třídě s lidmi, kteří vyhráli reality show. To je něco, v čem já sebe nevidím. Nikdy jsem se nedvořil tisku, pokud jsem zrovna nemluvil o své práci, kterou zrovna dělám. A to nedělám moc často,“ nechal se slyšet Jude při jednom rozhovoru.

Judea můžete nyní vidět v thrilleru Nákaza. Přečtěte si recenzi tohoto katastrofického filmu

Jude je pohledný muž, a proto se není co divit, že se mu nevyhnou i oné svlékací scény. Sám se k tomu vyjádřil: „Nemám problém s nahotou. Já a můj přítel Ewan McGregor jsme nazí ve většině našich filmů.“

FOTO: Jude Law ve filmu Nákaza

Jude Law jako vědec ve filmu Nákaza

V nejbližší době se na Juda může těšit v katastrofickém thrilleru Nákaza, který sleduje rychlé šíření smrtícího viru přenosného vzduchem. Na nový rok se dočkáme pokračování Sherlocka Holmese s podtitulem Hra stínů. Můžeme se na něj také těšit v adaptaci románu Lva Nikolajeviče Tolstého Anna Karenina, kde si zahraje po boku Keiry Knightley, pro kterou to bude již třetí společný snímek s režisérem Joem Wrightem.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jude Law: Pohledný talent, který proslul svými aférkami