Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Režisér Pokání natočí adaptaci románu Anna Karenina

Redakce

Redakce

14. 3. 2011

Pýcha a předsudek, Pokání a… a víc snad už ani člověk vědět nepotřebuje. O zfilmování klasické Anny Kareniny se totiž postará právě režisér těchto pro mnohé novodobých skvostů Angličan Joe Wright. Jaká další jména jsou s projektem spojována?

Keira Knightley ve filmu Pýcha a Předsudek, Zdroj: distributor filmu

Po trochu větší žánrové odbočce, kterou představuje nadcházející akční thriller Hanna, se Joe Wright vrací k vodám klasické literatury. Tolstého Anna Karenina je příběhem ruské šlechtičny, která se navzdory době svázané konvencemi vzepře společnosti a jako vdaná utíká hledat opravdovou lásku u mladého důstojníka. Dopracovává se však jen k opovrhované, nešťastné ženě, které navíc manžel odepře vlastního syna…

Ač by se asi nikdo z nás v Annině kůži ocitnout nechtěl, její role nabízí oscarovou příležitost jak vyšitou. A s velkou pravděpodobností se k ní upíše Keira Knightley, která již s Wrightem spolupracovala na Pýše a předsudku i Pokání, a kde taky zaujala jako svéhlavá žena z vyšších vrstev.

Zmáčknutí více než osmsetistránkového románu do podoby scénáře se zhostil oscarový Tom Stoppard (Zamilovaný Shakespeare). Stoppard prý napsal úžasný kus, díky kterému nebude nejmenší problém obsáhnout i tak komplexní příběh do podoby zhruba dvouhodinového filmu.

A kdy se začne natáčet? Wright doufá, že již letos na podzim.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér Pokání natočí adaptaci románu Anna Karenina