Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Keira Knightley: O agenta žádala ve třech letech

Redakce

Redakce

13. 8. 2010

Keira Knightley se proslavila rolí Isabely Swan v Pirátech z Karibiku. Je nápadně podobná Natalii Portman a pozornost médií na sebe často strhává kvůli svojí vyhublé, až anorektické postavě. Na rozdíl od jiných celebrit se to okolo ní nehemží skandály, pravděpodobně už jen z toho důvodu, že na něco takového nemá čas. Vášnivě se totiž věnuje svojí práci. Jak tedy tato workoholička začínala?

Krásná s jakýmkoli účesem - i s parukou!, Zdroj: distributor filmu

Dyslektičky se učí i o prázdninách

Keira se narodila v Londýně 26. března 1985. Jelikož rodiče byli oba z herecké branže, k showbyznysu se dostala poměrně brzy. Již ve třech letech prosila o vlastního agenta.

Rodiče odolávali do jejích šesti a v devíti dotočila svoje první televizní drama zvané Vesnická aféra. Samozřejmě za nekompromisních podmínek, kdy jí natáčení nesmělo kolidovat se vzděláním. Jako dyslektička se musela učit i o prázdninách.

Umanutá fotbalistka

Větší pozornost na sebe poprvé upoutala ve snímku Blafuj jako Beckham. Zde si zahrála Jules Paxtonovou, fotbalistku oplývající nadšením. Následně za tuto roli získala Cenu londýnských filmových kritiků pro novou herečku a Cenu za herecký výkon ex aequo na MF ženských filmů v Bordeaux.

Piráti z Karibiku

S Johnnym Deppem v Pirátech z Karibiku

Když se Keira pro něco odhodlá, snaží se, co to jde. Ve filmu Svěrací kazajka chtěla hrát natolik, že oběd s Mayburym a producenty absolvovala i přesto, že jí ten den bylo velmi špatně od žaludku. I přes fyzickou nevolnost a Mayburyho přesvědčování, že se na roli nehodí, ho nakonec přemluvila, aby mu mohla část scénáře přečíst. Pak dostala jeho telefonní číslo a potažmo kýženou roli.

Keira? Natalie? Keira a Oscar!

Miluje filmy Star Wars, takže když se jí naskytla šance zahrát si dvojnici královny Sabé ve Skryté hrozbě, neváhala. Právě v tomto snímku diváky ohromila její podobnost s Natalií Portman. A nejen diváky. Jakmile byly nalíčené a připravené na natáčení, údajně je nemohli rozpoznat ani vlastní rodiče. Nicméně Keria dle jejích slov miluje, když ji lidé srovnávají s Natalií.

Dalším významným mezníkem v její kariéře byla nominace na Oscara za nejlepší hlavní ženskou roli, a to za výkon ve filmu Pýcha a předsudek. Úspěch je o to větší díky skutečnosti, že byla třetí nejmladší oscarovou kandidátkou v historii. To je dobrá předzvěst toho, že Ceny filmové akademie neslyšely o Keiře naposled.

Zatím bez zpěvu

Na skvělý herecký výkon této mladé herečky se můžete také podívat ve snímku Pokání. Ten byl oceněn Zlatým glóbem jako nejlepší film v kategorii Drama. Jedním z posledních projektů Knightley měla být My Fair Lady, kde měla hrát hlavní roli, tedy Lízu Doolittlovou. Podle posledních zpráv se ale této role vzdala a pěveckého výkonu se zatím od Keiry nedočkáme. Snad se tedy její workoholismus vyplatí a my ji budeme mít možnost vidět v jiném výborném snímku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Keira Knightley: O agenta žádala ve třech letech