Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Muži, kteří nenávidí ženy: Znásilněná hackerka bude zlá!

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

23. 9. 2011

Další z vlny hollywoodských remaků se předvádí v celé své kráse. Téměř čtyři minuty dlouhá ukázka z nové verze Mužů, kteří nenávidí ženy dává naději na řádně drsnou kriminálku.

Když kérku, tak na prťku. Zdroj: distributor filmu

Plánovaná knižní série Milénium skončila svou slavnou pouť předčasně. Smrt Stiega Larssona zanechala příběh drsné hackerky Lisbeth Salander nedokončený, ale i tak celosvětově úspěšný. Následná filmová verze knižní předlohy vzbudila podobný ohlas.

Jaký byl švédský film? Přečtěte si pochvalnou recenzi

Temného thrillerového materiálu se rozhodl chopit také jeden z nejoceňovanějších režisérů současnosti David Fincher (Social Network, Klub rváčů). Svůj pohled na již zfilmovanou látku se rozhodl zahalit do drsného kabátku, tak trochu ve stylu svého dost možná nejlepšího filmu Sedm.

První ukázka lákala na maniakální střih a drsný hudební podklad, trailer s pořadovým číslem dva nabízí téměř čtyřminutový náhled do zápletky a vizuální stylizace filmu. Fincher jde i na malé ploše radikálně proti konvencím a namísto agresivní gradace se snaží budovat atmosféru a črtat základ všem známého příběhu. Otazníky nad hlavou tak budí jen herecké obsazení, které je sice obdařeno velkými jmény, které ale příliš nesplňuje představy o charakterech z knižní i filmové předlohy.

Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo)

Drama / Thriller
USA, 2011

Režie: David Fincher
Hrají: Daniel Craig, Rooney Mara, Stellan Skarsgård, Robin Wright, Christopher Plummer, Joely Richardson, Goran Visnjic, Julian Sands, Steven Berkoff, Yorick van Wageningen, David Dencik

Premiéra v ČR: 12. ledna 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Muži, kteří nenávidí ženy: Znásilněná hackerka bude zlá!