Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Ocelová pěst: Transformeři vtrhli do ringu

Marek Benda

Marek Benda

12. 5. 2011

OBR: Ocelová pěstV nedaleké budoucnosti je velmi populárním sportem vyhrocený souboj robotů v ringu. Ocelová monstra přijímají pohyby svého stvořitele, který je učí všem kouskům. Jeden z nich se chce dostat na pomyslný vrchol. Dostihne ho však i rodinný život, když zatouží po tom, aby poznal svého syna.

OBR: Ocelová pěst

Běž zpátky a znič ho!, Zdroj: distributor filmu

Pro režiséra Shawna Levyho může být tento akční snímek výzvou, jelikož se prozatím proslavil spíše jako autor komedií (musel například ukočírovat oživlé panoptikum exponátů ve filmu Noc v muzeu).

Ocelová pěst je příkladem klasické,  jednoduché linie příběhu, která se objevila už v několikerém provedení (vzpomeňme například film z roku 1987 Do útoku se Sylvesterem Stallonem). A když už jsme u Slye, tak je tu ještě podobnost s postavou Rockyho Balboy: v Ocelové pěsti se však místo boxerů postaví do ringu kolosy z kovu a drátů.

Trailer nabízí jízdu životním dramatem jednoho muže (Hugh Jackman), který se chce dostat na vrchol (nejen ve sportu, ale i v osobním životě) a je odhodlán pro to udělat cokoliv. Řinčení kovu a tvrdá muzika dodávají traileru adrenalinovou dimenzi, zápasy robotů vypadají díky synchronizovanému pohybu s majitelem opravdově a zajímavě. Sečteno, podtrženo – vypadá to na osvěžující nenáročnou podzimní zábavu.

Ocelová pěst (Real Steel)

USA, 2011
Akční/Drama/Sci-fi

Režie: Shawn Levy
Hrají: Hugh Jackman, Evangeline Lilly, Kevin Durand, Dakota Goyo, Phil LaMarr, Olga Fonfa, Anthony Mackie

Premiéra v ČR: 17. listopadu 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Ocelová pěst: Transformeři vtrhli do ringu