Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmové komedie v roce 2013: Zasmějte se při mimozemské invazi

Komedie jsou z pohledu filmařů i diváků oblíbeným žánrem. I v novém roce jich do českých kin zamíří spousta. TOPZINE.cz vybral ty nejzajímavější z nich.

Poznali byste ve skřetovi Gerarda Butlera? Zdroj: H.C.E

Mládeži nepřístupno

Komedie od nezvyklého počtu jedenácti režisérů je natřískaná hollywoodskými hvězdami. Kate Winslet, Hugh Jackman, Naomi Watts, Gerard Butler, Halle Berry – to je jen část lákavého hereckého ansámblu. Snímek se skládá z mnoha rozličných příběhů a ukázky napovídají, že v každém z nich by měl hrát podstatnou roli nekorektní humor.

Terapie láskou

Napůl komedie a napůl drama – tahle kombinace může být někdy ošidná, jindy ale skvěle funguje. Vypadá to, že snímek s Bradleym Cooperem a Jennifer Lawrence (oba jsou nominováni na Zlatý glóbus) se vydá tou úspěšnou cestou. Cooper v komedii ztvárnil Pata – učitele dějepisu, který se vrací po osmi měsících z psychiatrické léčebny. Po návratu potkává Tiffany (Lawrence), která v jistých ohledech taky není úplně v pořádku.

Dávám tomu rok

Nat (Rose Byrne) a Josh (Rafe Spall) jsou spolu spokojení, a tak se rozhodnou uzavřít sňatek. Nikdo z jejich blízkých ale v dlouhé trvání vztahu příliš nevěří. Kolem Joshe se motá jeho bývalka Chloe (Anna Faris), kolem Nat zase její klient Guy (Simon Baker). S blížícím se prvním výročím se ale dvojice nechce snadno vzdát a bojuje za udržení svého manželství. Scenáristou britské komedie je Dan Mazer, který pracoval i na Boratovi a Brunovi, snad se tedy dočkáme romantické komedie v netradičním hávu.

[youtube_660]0IvFfIpZ2yA[/youtube_660]

Incredible Burt Wonderstone

Kouzelníci Burt Wonderstone (Steve Carell) a Anton Marvelton (Steve Buscemi) tvořili v minulosti téměř nerozlučnou dvojku, pak se ale kvůli nešťastné náhodě vydali každý svou cestou. Nyní se dávají znovu dohromady, aby čelili pouličnímu mágovi v podání Jima Carreyho. Ten je pro Burta Wonderstonea nesnesitelnou konkurencí, a tak mu chce kouzelnická dvojka ukázat, že pro dalšího mága zde není místo.

Lásky čas

Režisér Richard Curtis, který má na svědomí úspěšnou Lásku nebeskou, přijde letos s dalším filmem. Tentokrát k žánru komedie přidá ještě nálepku sci-fi. Britská komedie vypráví o mladíkovi, který dokáže cestovat časem a díky této schopnosti se pokusí získat ženu svých snů. V hlavních rolích se představí Domhnall Gleeson, Rachel McAdams či Bill Nighy.

Čtyřicítka na krku

Čtyřicátý věk života se zdá být pro filmaře velmi oblíbeným, často zobrazují postavy právě v těchto letech, jak jsou nespokojené s dosavadním průběhem svého života. Podobným případem jsou i Pete a Debbie, kteří mají jak manželské, tak finanční problémy. Komedie je spin-offem ke snímku Zbouchnutá, kde se právě zmíněný pár objevil vedle ústřední dvojice. Režisér Judd Apatow se ale rozhodl, že si zaslouží vlastní film.

[youtube_660]i9Vt9sP8OY8[/youtube_660]

Hangover Part III

Pařili už dvakrát a ani jednou to nedopadlo dobře – ani v Las Vegas, ani v Bangkoku. Tentokrát sice nikoho z party nečeká svatba, a tedy ani rozlučka se svobodou, přesto si můžeme být jisti, že i v Mexiku to ústřední čtveřice pořádně rozjede. Navzdory klesající kvalitě série bude závěrečný díl trilogie patřit k nejočekávanějším komediím letošního roku.

World’s End

Simon Pegg a Nick Frost jsou dlouholetými přáteli, kteří se bok po boku objevili v mnoha filmech. Společně s režisérem Edgarem Wrightem má známá trojice na svědomí snímky Soumrak mrtvých a Jednotka příliš rychlého nasazení. V jejich třetím společném počinu se ústřední postavy chystají zúčastnit pivního maratonu. Podle tvůrců by ale ve stylu předchozích filmů mělo jít především o osobitou poctu kinematografii. Po zombie filmech a akčních kriminálkách se snímek pokloní katastrofickému žánru s důrazem na invazi mimozemšťanů.

This Is The End

Konec světa nenastal a díky tomu se v kinech dočkáme režijního debutu Setha Rogena. Ten si ve filmu zároveň vystřihne jednu z hlavních rolí, po jeho boku se objeví třeba James Franco, Jonah Hill, Jason Segel nebo Michael Cera. Co je ale zajímavé – všichni herci hrají sami sebe. Příběh se odehrává během apokalypsy, před níž se ústřední postavy schovávají doma. Rostoucí ponorková nemoc je ale donutí vyjít do nebezpečí, které na ně číhá venku.

[youtube_660]l5M7um6ZLNo[/youtube_660]

Komedií do českých kin vstoupí během letošního roku mnohem víc. Dvojice Owen Wilson a Vince Vaughn se znovu potká ve snímku Internship. V prodejkyni marihuany se promění důchodkyně ve francouzské komedii Hašišbába. Melissa McCarthy se v Heat představí jako policistka, v Identity Thief naopak jako zlodějka. Herecké divadlo budou muset předvést hlavní hrdinové v Big Wedding nabité hvězdami. A chybět samozřejmě nemůže ani každoroční komediální dávka s Jennifer Aniston, o kterou se letos postará snímek We’re the Millers.

Pro české tvůrce je žánr komedie stále tím nejoblíbenějším, takže i tuzemských komediálních premiér bude požehnaně. Mezi povedenější kousky snad budou patřit Menzelovi Sukničkáři o lásce a operním světě či Revival od Alice Nellis o čtveřici stárnoucích muzikantů. Vedle toho k Babovřeskám Zdeňka Trošky a Jedlíkům Tomáše Magnuska rozhodně velká očekávání nesměřujeme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmové komedie v roce 2013: Zasmějte se při mimozemské invazi