Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Bradleym Cooperovi: Hodně rád vaří. A taky paří

Redakce

Redakce

25. 9. 2012

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, říká se. Bradley Cooper se však chystá po dvou dílech Pařby i na třetí. Aby ne, vždyť ho také nejvíc proslavil. Čím jiným však americký herec zaujal?

Tvrdí, že na ulici ho nikdo nepozná. „Nikdy. Nikdy!“ Jak je to přitom možné? Do Bradleyho Coopera, urostlého herce s pronikavým pohledem, se po průlomových rolích ve filmech Nesvatbovi či Pařba ve Vegas zamilovaly tisíce fanynek. Jenže Cooper, kterého znají z plátna, vypadá ve skutečnosti trochu jinak.

V civilu nemá pečlivě upravené vlasy, naopak je nosí neposlušně rozcuchané. Výhodu to má: vyhne se přílišnému zájmu fanoušků i bulvárních fotografů. A ten nyní opět poroste, neboť do kin v těchto týdnech vstupují snímky The Words a Naboř a ujeď, kde hrál hlavní roli. Až v nich budete Coopera sledovat, třeba si pak vzpomenete, že…

1. Byl skvělým vzpěračem

Ne, Cooper nepatří k těm hercům, kteří pracovali na své postavě kvůli některé z rolí. Silákem se stal už před hereckou kariérou, závodně vzpíral v těžké váze, a dokonce získal medaili jakožto reprezentant týmu univerzity v Georgetown, kde studoval. „Bradley je vysoce inteligentní člověk v krásném těle,“ poklonil se mu dokonce Ed Helms, herecký parťák z Pařby ve Vegas i v Bangkoku.

FOTO: Bradley Cooper ve filmu Pařba v Bangkoku

Když se Cooper s přáteli vydá na Pařbu, stojí to obvykle za to. Zdroj: Warner Bros.

2. Miluje vaření

Dovolená u moře, na chatě nebo na lyžích? Kdepak. Podle starší sestry Holly trávil Cooper prázdniny vařením. „Ráno vstal a udělal si obří snídaní,“ řekla. „Snědl ji, umyl po sobě nádobí a začal dělat něco na oběd. Pak to zase umyl a začal chystat svačinu.“ Vzorem mu byla jeho babička Assunta, která ho naučila dělat italské speciality – špagety, cavatelli či ravioli.

3. Randí se slavnými herečkami

Magazín People vyhlásil loni Coopera nejpřitažlivějším mužem planety. Není divu, že láká pozornost svých hollywodských kolegyň. Rok byl ženatý s Jennifer Esposito, pak chodil s Renée Zellweger, Zoë Saldanou a naposledy se objevily zvěsti o románku se Scarlett Johansson. Nouzi o partnerky na rozdíl od svého jmenovce Sheldona nemá, ale diví se někdo vzhledem k výše uvedeným faktům?

4. Rád pařil

Roli ve filmu Pařba ve Vegas nedostal náhodou – sám se v podobných situacích několikrát ocitl. „Jednou jsem se probudil v nemocnici a nevěděl jsem, co se stalo. Šíleně mě bolela hlava a přátelé mi potom vyprávěli, že jsem se na párty z ničeho nic uhodil hlavou o betonovou podlahu a pokračoval jsem, dokud jsem neomdlel. Později jsem zjistil, že to byl následek dlouhodobého užívání drog a alkoholu.“ I tato příhoda mu však prý později pomohla ke zlepšení jeho životního stylu.

5. Mluví plynule francouzsky

U Američana není běžné, aby uměl mluvit bez problémů francouzsky. Rozhodně pak není běžný důvod, proč se tento jazyk naučil Cooper. „Když jsem byl dítě, sledoval jsem sportovní film Chariots of Fire. Francouzština je oficiálním jazykem olympiády. Byla tam scéna, kdy nějaký pán mluvil francouzsky, a já si říkal: To zní tak skvěle! Chci umět francouzsky.“ A tak se to naučil..

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

5 zajímavostí o Bradleym Cooperovi: Hodně rád vaří. A taky paří