Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Renée Zellweger: Bridget Jones nemá na muže štěstí ani v reálu

FOTO: Renée Zellweger jako Bridget JonesKdyž se řekne Renée Zellweger, většina z nás si představí naši známou Bridget Jones. Osud této hrdinky známe téměř všichni, jak moc se jí ale herečka podobá?

FOTO: Renée Zellweger jako Bridget Jones

Renée Kathleen Zellweger je oblíbená americká herečka a producentka, u nás známá především díky komedii Deník Bridget Jones. Narodila se 25. dubna 1969 v Texasu v USA rodičům Kjellfrid Irene a  Emilu Erich Zellweger. Výjimečně nezačneme sloganem, že už od dětství věděla, co bude jednou dělat. K herectví totiž poprvé přičichla až na střední škole, kde si zahrála v divadelním kroužku.

Nicméně ani poté si herectví nevybrala jako součást budoucího života. Během střední školy se zajímala hlavně o sport, aktivně hrála baseball, fotbal nebo basketbal, také byla roztleskávačka a členka diskuzního kroužku. Po maturitě na Katy High School ze zaměřila na studium anglického jazyka na Texaské univerzitě v Austinu.

Okouzlila Jima Carreyho

Kvůli získání dostatečných kreditů na postup do dalšího ročníku navštěvovala dramatiku, kde si právě uvědomila, jak moc herectví miluje. Přesto, že si našla práci, herectví jí nedalo spát, a tak navštěvovala různé konkurzy v okolí Houstonu. Poprvé se objevila roku 1992 ve snímku Chuť zabíjet.

[youtube_660]TKkkQ3XEBEc[/youtube_660]

První hlavní role přišla v roce 1994, kde jako teenagerka ztvárnila oběť notorického vraha v hororu Masakr v Texasu. Film byl úplný propadák, ale Renée to naštěstí nijak zvlášť neovlivnilo. Hned dva roky nato doslova zazářila po boku Toma Cruise ve snímku Jerry Maguire. Než ale přišla její osudová Bridget, mohli jsme ji vidět v několika více či méně povedených filmech.

V témže roce si zahrála ještě v životopisném snímku Celý širý svět a roku 1998 následovalo drama Jediná správná věc, kde se objevila po boku Meryl Streep. O další dva roky později se seznámila s Jimem Carreym při natáčení komedie Já, mé druhé já a Irena, které jim přineslo krátký románek. Chvíli byli zasnoubeni, ale ještě v prosinci 2000 se v dobrém rozešli.

A konečně jsme se dostali ke komedii Deník Bridget Jones, díky které se Renée dostala do povědomí široké veřejnosti a navždy se zapsala jako třicítka s talentem na trapasy. Jak jistě všichni ví, pro roli musela přibrat 10 kilo a občas má fakt ránu. Bridget je vlastně obyčejná ženská, která potřebuje shodit nějaké to kilo, ubrat s pitím, také by to chtělo přestat kouřit. Bohužel, do cesty jí vpadne šéf Daniel, typický sukničkář. Na scéně je ale ještě nesnesitelný Mark, který nakonec nebude tak hrozný, jak se na první pohled zdálo.

[youtube_660]DlbHzcH4VJY[/youtube_660]

Nicméně nechme chvíli Bridget na pokoji. V roce 2002 se Renée objevila ve známém muzikálu Chicago, kde si zahrála po boku hvězd jako Catherine Zeta-Jones a Richard Gere. Na vážnější strunu zabrnkala ve válečném dramatu Návrat do Cold Mountain (2003). V roce 2004 přišlo na řadu pokračování osudů známé baculky, které už se sice netěšilo takovému úspěchu jako u prvního dílu, ale přesto Bridget Jones – s rozumem v koncích za jedno podívání stojí.

Další, velmi úspěšný a povedený životopisní snímek přichází v roce 2005 s názvem Těžká váha. Příští rok se můžeme těšit na další pokračování Bridget Jones. Ta už bude mít splněné téměř všechny své sny. Práce, muž a teď přichází na řadu dítko. Vše se zdá být perfektně nalajnované, ale to by nebyla naše Bridget, kdyby v tom nebyl nějaký háček.

Role pod 10 milionů dolarů odmítá

Herečka momentálně produkuje novou show s názvem Cinnamon girl, která bude vyprávět příběh o čtyřech dívkách, které budou testovat samy sebe v různých situacích. Tento pořad můžete sledovat na kanálu Life time. Renée ale nezahálí. Společně se značkou Tommy Hilfiger vytvořili limitovanou edici kabelky, jejichž výdělky půjdou na podporu boje proti rakovině prsu.

Musí prý vytvořit ještě spoustu projektů a chce se zlepšit ve své francouzštině. Také by ráda studovala americkou historii a politiku, ale prý netuší, jestli má na vše vůbec dostatek času. Čas rozhodně neztrácí na večírku, to už si raději dopřeje dostatek spánku. Alkoholu příliš neholduje a cigaretám už vůbec ne, filmová Bridget jí má zkrátka co závidět.

FOTO: Renée Zellweger a Jim Carrey v komedii Já, mé druhé já a Irena

Renée a Jim byli krátce zasnoubeni. Zdroj: 20th Century Fox

Nejenže se jako jedna z mála úspěšně vyhýbá závislosti na kávě, ale umí se prý i skvěle zrelaxovat. Mimo jiné ráda běhá a v poslední době si zamilovala i tanec, který ji pomáhá při neustálém boji s váhou, který musí vést díky roli Bridget Jones, pro kterou musí svou váhu neustále měnit. Pokud byste se nechali rádi inspirovat i jinak, Renée sází na zónovou dietu. Uvidíme ale jak to bude dále. Herečka má strach o své zdraví a pro další pokračování Bridget odmítá přibrat. V jejím věku se ani není čemu divit.

V červu 2005 se provdala za country zpěváka Kennyho Chesney, se kterým se poznala na benefiční akci na podporu obětí Tsunami. Sňatek však po 4 měsících anulovala. Také dva roky chodila s Bradley Cooperem, ale hned pár týdnů po rozchodu si našla dalšího partnera, kterým je John Stamos.

Společnost jí mimo jiné dělá její pes, kříženec kolie a zlatého retrívra. Renée patří mezi nejlépe placené herečky a není se čemu divit. Tato talentovaná kráska si totiž po roli v Deník Bridget Jones, za kterou dostala necelé 4 miliony dolarů účtuje za každou roli minimálně 10 milionů dolarů, jinak ji nepřijme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Renée Zellweger: Bridget Jones nemá na muže štěstí ani v reálu