Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Rachel McAdams: Protivná sprostá holka, která pracovala i ve fastfoodu

Nikola Němcová

Nikola Němcová

10. 1. 2012

!Profil herečky!Rachel McAdams patří k nejnovějším objevům stříbrného plátna. Ze začátku přicházely nevýrazné role, ale po ztvárnění manipulativní Reginy si na nezájem režisérů nemůže stěžovat.

FOTO: Rachel McAdams

Rachel jako Irene Adler, Zdroj: distributor filmu

Rachel Anne McAdams se narodila 17. listopadu 1978 ve městě London v kanadské provincii Ontario. Nepatří mezi klasické herečky, které pocházejí z umělecké rodiny. Její matka Sandra je zdravotní sestřička a otec pracuje jako řidič náklaďáků. Už v dětství měla spoustu koníčků.

Od čtyř let se věnovala krasobruslení. Měla dokonce možnost se přestěhovat do Toronta, kde by se připravovala na olympijské hry. Nabídku odmítla a krasobruslení se pro ni stalo pouhým hobby. Přestože vyhrála několik regionálních soutěží, v osmnácti se sportem skončila a šla na univerzitu.

„Na střední škole jsem nebyla populární. Vím, že to říká každá herečka, ale já vážně nebyla, ve skutečnosti jsem byla geek,“ vzpomíná na školní léta Rachel. Na letním divadelním táboře ji nadchlo divadlo, ale i přesto se v počátku rozhodla studovat kulturologii, protože studium herectví jí přišlo trošku jako vtip.

FOTO: Rachel McAdams

No není to žába k zulíbání?

Naštěstí ji její profesor na střední na poslední chvíli přesvědčil a ona si jako hlavní předmět zvolila drama. Dostala se na univerzitu v Torontu a po jejím absolvování mohla skončit s prací v McDonald’s, kde pracovala tři roky. Protože je Rachel vegetariánka, tak pro ni tato práce nebyla zrovna nejpříjemnější.

Z fobie se vyléčila až po 22 letech

Rachel se objevila poprvé na stříbrném plátně ve snímku My name is Tanino v roce 2001. Díky tomuto snímku překonala svoji fobii z létání. V té době jí bylo 22 let. Pamatovat si ji ale určitě budete z komedie Žába k zulíbání, ve které ztvárnila populární středoškolačku, která si shodou okolností vymění tělo s postarším zlodějíčkem v podání Roba Schneidera. Film se úspěchu nedočkal, ale Rachelině kariéře pomohl.

FOTO: Rachel McAdams

Každá škola má svojí Reginu

Přelomovým se pro ni stal rok 2004. Současně měly premiéru její dva filmy. V prvním z nich si zahrála malichernou Reginu, která bojuje o své místo na slunci s nově příchozí spolužačkou v podání věčně problémové Lindsay Lohan. Protivný sprostý holky nepatří k nejhorším teenage komediím, ale ani k těm nejlepším. Na kritiky však udělala Rachel obrovský dojem, který potvrdila hned v dalším projektu.

U Zápisníku jedné lásky divačky vypotřebovaly tunu kapesníčků. „Když jsem poprvé četla scénář, nemohla jsem přestat brečet. Bylo to tak dobře napsané, že to ve mně vyvolalo rychlou a silnou reakci,“ shoduje se Rachel s diváky. Polibek mezi ní a jejím kolegou Ryanem Goslingem byl vyhlášen nejlepším filmovým polibkem. Během natáčení mezi nimi navíc přeskočila jiskra a chodili spolu až do roku 2007.

Po rozchodu se o ní Ryan v jednom rozhovoru vyjádřil následovně: „Patří k největším láskám mého života.“ Ani Rachel nezůstala pozadu: „Myslím, že každý vztah je jiný. To je to, co na vztazích nejvíce miluji. I přestože skončí, naučíte se toho tolik a můžete to použít ve svém příštím vztahu. Je to ta nejlepší věc, která vyplyne z rozchodu.“ Jednou ze zajímavostí na jejich vztahu je, že se oba dva narodili ve stejné nemocnici.

I další rok se nesl v duchu úspěchů. V romantické komedii Nesvatbovi si zahrála dceru vlivného politika a objekt zájmu Owena Wilsona. Ve filmu ukázala, že jí tento žánr sedne nejlépe, ale i přesto dokáže zahrát jakékoliv polohy a není špatné postavit celý film na její osobě, jak se stalo u dalšího snímku Noční let. Thriller vydělal dvojnásobek svých nákladů. Posledním projektem, ve kterém se objevila, je opět romantická komedie Základ rodiny.

Přestože byla zrovna na výsluní, rozhodla se dát natáčení pauzu a věnovat se své rodině a přátelům. Na plátna se však po roce vrátila v plné síle. Nejdřív zazářila v krimi dramatu Manželská klec, kde se objevila jako milenka Chrise Coopera.

Paní Sherlocková v Paříži

Mezi další úspěšně filmy patří například Zakletý v čase, Na odstřel anebo nové podání Sherlocka Holmese. Letos si střihla roli femme fatale v jeho druhém pokračování, tentokrát s podtitulem Hra stínů.

FOTO: Rachel McAdams

Rada první: Nikdy se nebavte s cizincem za letu

Rachel je veliká aktivistka, co se týče životního prostředí. Hodně dlouho využívala jako dopravní prostředek kolo, ale po nehodě se rozhodla udělat si řidičák. Spolu se svými přáteli založila webovou stránku greenissexy.org, kde se snaží zvýšit zájem o životní prostředí.

Mimo zmiňovaného pokračování Sherlocka Holmese, byla Rachel k vidění v novém snímku Woodyho Allena Půlnoc v Paříži, kde se opět setkala s Owenem Wilsonem. V příštím roce se na ni můžeme těšit v Navždy spolu a v dosud nepojmenovaném filmu Terrence Malicka. „Máme už dotočeno,“ tohle jediné mohla Rachel prozradit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rachel McAdams: Protivná sprostá holka, která pracovala i ve fastfoodu