×
TOPZINE.cz

Kvůli Rachel McAdams se bude cestovat v čase. Pod tvůrcem Lásky nebeské

FOTO: Rachel McAdams Sherlock Holmes
Rachel McAdams nasoupila na palubu stroje času jako záskok. Zdroj: distributor filmu

Představitelce múzy detektiva Sherlocka Holmese se na britských ostrovech zřejmě zalíbilo a objeví se v dalším připravovaném snímku tamější produkce. Do svých služeb ji povolal komediograf Richard Curtis.

Rachel McAdams nastoupila na palubu stroje času jako záskok. Zdroj: distributor filmu

Motiv cestování v čase je mezi filmaři populární a bývá zasazován do příběhů napříč žánry, od akčního Terminátora, přes atmosferických 12 opic až po komediální klasiky Návrat do budoucnosti a Zítra vstanu a opařím se čajem. Na lehčí notu bude brnkat také nový snímek About Time autora romantických hitů a britcomů Richarda Curtise.

Přečtěte si recenzi filmu Rachel McAdams, Sherlock Holmes: Hra stínů

Romantická komedie s nádechem sci-fi bude vyprávět o mladíkovi se schopností cestovat v čase (ztvární ho syn slavného irského herce Domhnall Gleeson), který potká dívku svých snů. Postava hrdinovy lásky byla psána na tělo Zooey Deschanel, která nakonec musela z projektu couvnout kvůli svým závazkům v seriálu New Girl, a byla tedy nahrazena Rachel McAdams.

Curtise fantastické téma nejspíše zaujalo při psaní jedné epizody podobně laděného Pána času a svůj nejnovější scénář si natočí již potřetí sám. Ve vedlejších rolích se objeví např. Tom Hollander, začínající britské herečky Margot Robbie a Vanessa Kirby či režisérův oblíbenec Bill Nighy.

Richard Curtis se po scénáři ke Spielbergovu dramatu Válečný kůň vrací do vod romantické komedie, ve kterých se mu se snímky jako Deník Bridget Jones či Láska nebeská plavalo nejlépe. Můžeme se jen dohadovat, zda ve své novince najde roli i pro svého dlouholetého přítele Rowana Atkinsona, se kterým kdysi přivedl na svět fenomény Černé zmije a Mr. Beana.

About Time

Komedie / Drama / Sci-Fi
VB, 2013

Režie: Richard Curtis
Hrají: Rachel McAdams, Domhnall Gleeson, Bill Nighy, Tom Hollander, Margot Robbie, Vanessa Kirby, Lydia Wilson

Premiéra: rok 2013Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..