Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

TOP 10 nejlépe placených hereček. Kolik si Angelina Jolie vydělá za rok?

Foto: Angelina-Jolie-The-Tourist1Známe desítku nejvíce vydělávajících hereček za uplynulých dvanáct měsíců. Na vrchních příčkách se umístily Angelina Jolie a Sarah Jessica Parker.

Foto: Angelina-Jolie-The-Tourist1

Angelina Jolie, jedna z nejlépe placených filmových hereček, Zdroj: distributor filmu

Magazín Forbes zveřejnil jako každoročně seznam TOP 10 nejlépe placených hereček. Jedná se pouze o odhady. Nicméně nebudou daleko od pravdy. Všechny tyhle hvězdné krásky si dohromady od minulého května vydělaly na 218 miliónů dolarů (asi 3,7 miliardy korun).

1.  a 2. Angelina Jolie, Sarah Jessica Parker, 30 miliónů dolarů

Angelina Jolie je světoznámá star. Pomineme-li pozornost, která je jí věnovaná díky jejímu vztahu s Bradem Pittem nebo jejím dobročinným akcím, určitě si vybavíte hned několik hojně propagovaných snímků, kde jste ji mohli v uplynulém roce vidět nebo slyšet (Cizinec, Kung Fu Panda 2, Salt). Krom toho se Angelina pustila i do filmové režie. Napsala a režírovala In the Land of Blood and Honey (V zemi krve a medu), romanci zasazenou do pozadí bosenského konfliktu.

Vydělat jí tento rok pomohly ale hlavně filmy, do kterých byla obsazena. A ačkoliv snímek Cizinec nejdřív vypadal v Americe na pěkný propadák, díky silnému vlivu Angeliny se dostal do zámoří a vydělal tak 280 miliónů dolarů.

Jak si Cizinec vedl mezi českými diváky? Přečtěte si recenzi na Topzine.cz!

Sarah Jessica Parker stále těží z úspěchu Sexu ve městě. Vydělala na něm nejen jako herečka, ale také jako jeho producentka. Pravdou je, že oproti prvnímu z dvojice newyorských pohádek o oživlých postarších barbínách už druhé pokračování nemělo takový úspěch, ale i tak si vydělalo úctyhodných 290 miliónů dolarů (Sex ve městě první část: 415 miliónů). Parker se jako Carrie Bradshaw navíc stala módní ikonou. Má vlastní řadu parfémů a nedávno začala navrhovat šaty pro módní značku Halston.

3. a 4. Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, 28 miliónů dolarů

Jennifer Aniston je už známá tím, že většinou hraje ve filmech, které jsou už předem odepsané. Ale překvapivě! A v jejím případě častěji než překvapivě: někdy se zadaří, karta se obrátí a z kvazimegalomanských romantických komedií se poměrně dost vytříská. Třeba jako ze snímku Exmanželka za odměnu nebo z nového Zkus mě rozesmát, kde si Aniston zahrála po boku Adama Sandlera. Což je mimochodem čtvrtý snímek v pomyslném žebříčku filmů, které jí za život nejvíce vydělaly.

Reese Witherspoon neměla co se týče romantických komedií takové štěstí. Poznáš, až to přijde bylo fiasko se vším všudy! I podle rozpočtu. Voda pro slony už by snad byla o něco lepší, nicméně ta v odhadu Forbes zahrnuta nebyla. Na Reese se můžete těšit do kina zase příští rok v další romantické komedii This Means War (To znamená válku).

5. a 6. Julia Roberts, Kristen Stewart, 20 miliónů dolarů

Komediím s dávkou romantiky se poslední dobou zkrátka moc nedaří. Julia Roberts se podruhé před kamerou setkává s Tomem Hanksem v hořké komedii Moje krásná učitelka (Larry Crowne), aby společně natočili komedii typu jedné z řady (předlouhé!). Ve státech se tomuhle filmovému počinu zatím moc nedaří. Ale uvidíme, čeští diváci, v našich kinech až 17. listopadu.

Mladičká Kristen Stewart se mezi zkušenými dámami Hollywoodu, které už vědí, jaké to je vydělávat velké peníze, ocitla tento rok díky neutuchajícímu úspěchu Twillight.

7. Katherine Heigl, 19 miliónů dolarů

A protože toho bylo o romantických komediích řečeno už hodně, stačí jen dodat: některé opravdu stačí na to, aby se mladé hezké tvářičky díky nim dostaly do topky hereček, které vydělávají nejvíce. Tak jako Katherine Heigl s filmy Vrahouni nebo Pod jednou střechou.

Další herečky v žebříčku:

8. Cameron Diaz, 18 miliónů dolarů
9. Sandra Bullock, 15 miliónů dolarů
10. Meryl Streep, 10 miliónů dolarů

TOP 10 nejvíce vydělávajících herců, zveřejněný magazínem Forbes v září 2010:
(v amerických dolarech)

1. Johny Depp, 75 miliónů
2. Ben Stiller, 53 miliónů
3. Tom Hanks, 45 milionů
4. Adam Sandler, 40 miliónů
5. Leonardo DiCaprio, 28 miliónů
6. Daniel Radcliffe, 25 miliónů
7. Robert Downey Jr., 22 miliónů
8. Tom Cruise, 22 miliónů
9. Brad Pitt, 20 miliónů
10. George Clooney, 19 miliónů

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 10 nejlépe placených hereček. Kolik si Angelina Jolie vydělá za rok?