Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Jennifer Aniston: Dočká se konečně vytouženého potomka?

Jan Novotný

Jan Novotný

30. 11. 2010

Do filmového nebe jí doslova katapultovala role Rachel v americkém seriálu Přátelé. Mezi nejvíce sexy ženy jí přivedly neustále se měnící účesy a odkrytí vnadného pozadí na obálce časopisu Rolling Stone. Dá se nakonec opět dohromady s Pittem a opravdu čeká miminko? Čtěte dále.

Jennifer Aniston, Zdroj: distributor filmu

Jennifer Joanna Aniston se narodila 11. února roku 1969 v Sherman Oaks v Kalifornii do rodiny herce Johna Anistona, hvězdy televizního seriálu Tak jde čas, a modelky Nancy Dow. Navíc jejím kmotrem byl sám Telly Savalas, proslavený jako Kojak. Tedy již od samého počátku bylo zřejmé, kterým směrem povede její cesta.

Jennifer je řeckého původu a rok svého dětství strávila právě v Řecku spolu se svými rodiči. Po čase se s celou rodinou přestěhovali do New Yorku v Americe, kde její otec dostal roli v soap opeře Tak jde čas.

Již v útlém mládí nadchla své okolí svým smyslem pro malířství. Po dobu studií na newyorské škole High School of the Performing Arts bylo dokonce pár jejích maleb vystaveno v prestižním newyorském Metropolitním muzeu umění. Po promocích v roce 1987 se začala věnovat hraní a vytvořila hned několik vynikajících divadelních rolí v hrách jako For Dear Life v Public Theatre nebo Dancing on Checker’s Grave. Po celou dobu se živila jako číšnice. Když si však uvědomila, že tohle všechno zkrátka nikam nevede, rozhodla se zkusit štěstí přímo v Hollywoodu.

FOTO: Seriál Přátelé

Jen jako Rachel v Přátelích, Zdroj: distributor seriálu

Zanedlouho po jejím příjezdu se objevila v pár televizních roličkách a televizních show. Jejím debutem se stala TV série More You Know, a poté následovaly další jako Molloy, Ferris Bueller nebo Herman’s Head. V roce 1993 to zkusila v prvním celovečerním filmu Skřítek, který byl spíše propadák.

Rachel, nebo Monika?

Když přišla klíčová nabídka, která ji proslavila po celém světě, měla Jennifer za sebou již další dva filmy. Dvě hlavní a čtyři epizodní role v televizních seriálech. Tou nabídkou byl seriál Přátelé, vysílaný od roku 1994. Při obsazování pilotního filmu k Přátelům (Friends Like These) se původně zúčastnila konkursu na roli Moniky. Na poslední chvíli si to však rozmyslela, protože ji víc zaujala královna předměstí Rachel Greenová.

Přátelé ji vynesly dvě nominace na cenu Emmy v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli a čtyři People’s Choice Awards v kategorii Nejlepší herečka v komedii. Byla rovněž nominována na Zlatý globus v kategoriích Nejlepší herečka ve vedlejší roli v komedii, dramatu nebo minisérii. Svou první Emmy získala v roce 2002 v kategorii Nejlepší herečka v komediální sérii, o rok později v té samé kategorii získala nominaci na Zlatý globus.

Po boku Jennifer se v Přátelích objevili Courteney Cox-Arquette, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer a Lisa Kudrow. Z Anistonové se stala vážená herečka, a také sex symbol. Její jedinečný styl účesů inspiroval tisíce žen po celém světě.

Se stoupající popularitou rostly ruku v ruce i další filmové nabídky. Kdo by odolal. Jennifer opět dokázala, že s pracovitostí a organizačním talentem se dá zvládnout téměř nemožné. Pro zajímavou roli si vždy dokázala udělat místo. Souběžně s Přáteli tedy dabovala například South Park a vystupovala ve zhruba dvaceti televizních show. Kromě toho se začala věnovat i celovečerním filmům. První z úspěšnějších byl snímek z roku 1996 Ona, jedině ona, kde si zahrála s herečkou Cameron Diaz.

Jennifer v reklamě na mléko

Následoval film Perfektní záskok a Tenká růžová čára, kde si zahrála opět se svým kolegou z Přátel, Davidem Schwimmerem. Za zmínku stojí drama Hodná holka, kde opět širokou veřejnost překvapila v roli, která se s Rachel nedá ani za mák srovnat. Tato role jí vynesla nominaci na Independent Spirit Award a film jako takový byl v roce 2002 velmi vysoko ceněn kritiky festivalu Sundance.

Jako perličku mohu zmínit, že se Jennifer dokonce objevila v reklamě na mléko společně s Lisou Kudrow, dále v instruktážním videu k Win95 pro změnu s Matthewem Perrym a na CD-ROMu režírovaném Stevenem Spilbergem.

FOTO: Exmanželka za odměnu

Komedie Exmanželka za odměnu, Zdroj: distributor filmu

V roce 2003 přichází dlouho očekávaná komedie v čele s Jimem Carrym Božský Bruce a o rok později film Riskni to s Polly po boku Bena Stillera. Z novějších snímků sklidilo úspěch rodinné drama Marley a já a Až tak moc tě nežere. Co se týče blízké budoucnosti, můžeme se těšit na romantickou komedii Just Go with It s herci jako Adam Sandler a Nicole Kidman, která je plánovaná na rok 2011.

Jennifer se řadí mezi osobnosti, které svou popularitu investují také do charitativních projektů. Například navrhla podprsenku, která byla s více než čtyřiceti dalšími vlastnoručními návrhy slavných osobností vydražena v aukci. Výtěžek putoval na konto center zabývajících se výzkumem rakoviny prsu.

Aniston a miminko?

Milostný život Anistonové je stejně tak různorodý jako role, které si vybírá. Ať už je to fakt, že údajně chodila se všemi třemi mužskými představiteli právě z Přátel, nebo nálepka manželky hollywoodského krasavce Brada Pitta, kterého poznala na natáčení Přátel. Ti dva se totiž v roce 2000 vzali. Brad se do ní ve studiu tak zakoukal, že ji uháněl několik měsíců. Dokonce se kvůli ní rozešel s herečkou Gwyneth Paltrow.

FOTO: Brad Pitt a Jennifer Aniston

S tehdejším manželem Bradem Pittem, Zdroj: youtube.com

Nejvíc z celého vztahu ovšem vytěžily plátky bulvárních novin, které Jen a Brad pravidelně plnili. V roce 2005 totiž herečka požádala o rozvod. Prosákl na povrch fakt, že jí Brad podvádí při natáčení filmu Mr. and Mrs. Smith s hereckou kolegyní Angelinou Jolie. Románku byl konec.

Jennifer se tedy dala opět dohromady s hudebníkem Johnem Mayerem, se kterým se ale roku 2009 podruhé rozešla. Nyní to však táhne s jedním z nejobsazovanějších herců současnosti Gerardem Butlerem. Navíc se poslední dobou hodně šušká o hereččiných biologických hodinách a s nimi spojeném těhotenství, které si po mnoho let přála. Můžeme se těšit na potomka? No, nechme se překvapit…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jennifer Aniston: Dočká se konečně vytouženého potomka?