Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Recenze: Salt. Angelina Jolie v přesolené akční slátanině

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

15. 8. 2010

Sexy agentka. To je její nová role v akčním filmu Salt. A zvládá ji docela obstojně, celou dobu se tváří pořád stejně – rádoby drsně s vyšpulenou pusou. Těšte se na další stupidní špiónskou jízdu!

Krutopřísná agentka s tváří Angeliny Jolie, Zdroj: distributor filmu

Já jsem agent CIA, jsem nebezpečnej a jsem zlej!

I když pominu svoje zaujetí proti neherečce Angelině Jolie a pokusím se být zcela objektivní, pořád nechápu, proč ji někdo obsadil do role superagentky. Asi proto, že je pěkná. OK. Pak by se ale měla chvilkami tvářit i jinak než já jsem agent CIA, jsem nebezpečnej a jsem zlej.

Mimika jí zřejmě nic neříká, měnění hloubky hlasu či rychlosti projevu, základní prvky hereckého vyjadřování. Zřejmě proto jí tvůrci sem tam změní barvu nebo délku vlasů, aby aspoň na chvíli vypadala jinak. O tom, jak v rukách drží pistoli, už raději pomlčím.

Agentka s dokonale tvarovanými… vlasy

Komu to ale vadí, že agenti nikdy nemají takhle dlouhé vlasy, vyšpulenou pusu a tvarovaná prsa (už jenom z důvodu, aby se za nimi neotáčela půlka ulice). Hlavní je, že to je velká Angelina, která do kin přiláká diváky už jen na svoje jméno. Zřejmě proto se tolik nepiplali se scénářem nebo myšlenkou snímku. Ty jsou totiž dost zoufalé.

Ne, blonďatá nebude ta správná barva

Tak především ústřední linka americká agentka se snaží dokázat, že není ruskou špiónkou, a tak bojuje o svůj život je jedno velké klišé. To by ještě nevadilo, kdyby všechno okolo mělo punc originality. Můžete se ovšem těšit na nečekané zvraty, které rozhodně nebudou nečekané, a ty nehorší logické chyby, které Salt můžou závidět i tupé seagalovky.

Salt chce zachránit Ameriku, ale nedělá jí problém pozabíjet pár nevinných amerických policistů a vojáků. Salt se snaží za každou cenu udržet při životě svého manžela a když selže, ani slzička neukápne (je přece supr čupr trénovaná). Ti hodní jsou samozřejmě Američané a zlí Rusové a Severokorejci. Tomuhle filmu holt vládnou stereotypy.

Jediným menším plusem je vedlejší role Lieva Schreibera, který zde hraje blízkého přítele Salt. Celkem obstojně se usmívá, umí běhat a tvářit se zmateně. Ani ty výbuchy nevypadají nejhůře, ale tím to bohužel končí.

Popcornová zábava, která není zábavná

Nemám nic proti popcornové zábavě, musí to být ale skutečně ta zábava. Tohle vás nerozesměje, není to ani moc akční a chvílemi vám začíná být i jedno, jak to s hlavní hrdinkou a tou božskou Amerikou dopadne.

A je mi to líto, ale Angelina Jolie vážně neumí hrát. Jestli máte rádi její mocné vnady, dobře, klidně si zajděte do kina na Salt. Ale za celou hodinu a půl neuvidíte nic lepšího než právě je.

Salt (Salt)

Akční / Thriller
USA, 2010, 100 min

Režie: Phillip Noyce
Hrají: Angelina Jolie, Liev Schreiber, Chiwetel Ejiofor, Zoe Lister Jones, Yara Shahidi, Gaius Charles, Cassidy Hinkle, Victor Slezak, Daniel Olbrychski, James Schram, Nicole Signore, Corey Stoll, Kevin O’Donnell, Gary Wilmes, Hunt Block, Michelle Ray Smith, Victoria Cartagena, Marion McCorry, Cecilia Foss, Nick Poltoranin, Harry L. Seddon, Hristo Hristov, Jewel Elizabeth, Philip Willingham, Ethan Ladd, James Cronin, Zach Shaffer, Tobias Campbell, Ivo Velon, Angelo Lopez, Dionne Audain, Brian Distance, William Henderson White, Xavier Rafael, Frosty Lawson, Mardi Jones, David Agranov, Michael Ahl, George Aloi, James P. Anderson, Mike D. Anderson, Quarles Antoine, Lara Apponyi, Gaetano Averella

Hodnocení: 1*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: Salt. Angelina Jolie v přesolené akční slátanině