Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Katherine Heigl: Inteligentní blondýnka

Redakce

Redakce

25. 6. 2010

Krásná, vtipná, vždy usměvavá a blondýnka: vše, co byste od hollywoodské herečky mohli chtít. Ale pozor! Dokonce čte, ráda leká svého muže, miluje paruky a právě se stala matkou.

Katherine Heigl ve filmu Zbouchnutá, Zdroj: distributor filmu

Těžké mládí

Život herečky imponoval Katherine Heigl právě tím, že mohla být, kým chtěla. Byl to pro ni útěk z její temné reality. Katherine vyrůstala jako nejmladší ze čtyř dětí v Connecticutu, USA. Velmi rychle zjistila, jak je život vzácný, když se jí zabil bratr při autonehodě. Další roky musela ustát také rakovinu matky a rozvod rodičů.

Dnes už má ale Katherine život plný radostí. Je jednou z nejžádanějších hollywoodských hereček, a přesto dokáže zůstat nohama pevně na zemi a vyhýbat se skandálům. Teda skoro. Lidé z branže o ní tvrdí, že je milá, vtipná, upřímná a velmi energická, což byste do ní určitě neřekli, že?

Před Izzie…

Katherine na sebe poprvé výrazně upozornila v 16 letech jako mladá Nicole ve snímku Můj táta hrdina po boku Gérarda Depardieua. Tuto roli nelítostně ukradla Alicii Silverstone, která se o ni zprvu ucházela. Byla za ni dokonce nominována jako nejlepší mladá herečka ve filmu. Později přicházely další menší televizní i filmové role, ale nejvýrazněji se blýskla v roli empatické a ztřeštěné doktorky Izzie v seriálu Chirurgové.

Katherine Heigl s Gérardem Depardieuem ve filmu Můj táta hrdina, Zdroj: distributor filmu

Po Izzie

Jako Isobel „Izzie“ Stevens ji znali po první sérii Chirurgů diváci po celém světě. Seriál měl a stále má nevídaný úspěch. Plný spletitých milostných i dramatických vztahů na pozadí nemocnice se odehrávají příběhy několika doktorů a vše je prošpikováno zajímavými případy přicházejících pacientů. Seriál také velmi zpopularizoval přezdívky typu McŽhavý či McVysněný. Tato role vynesla Katherine jednu cenu Emmy a dvě nominace na Zlatý glóbus.

Katherine ukázala světu své morální přesvědčení, když se v roce 2007 velmi silně vyjádřila ke kauze s jejím hereckým kolegou Isaiah Washingtonem (Dr. Preston Burke). Ten se o herci T. R. Knightovi (George O’Malley v seriálu) vyjádřil hanlivým výrazem faggot neboli gay.

Knight se teprve pár měsíců zpátky veřejně přiznal býti gayem a Katherine se za něj postavila se slovy, že je to jeho soukromá věc a Washington by neměl na veřejnosti raději vůbec mluvit. Tímto krokem si znepřátelila velkou část veřejnosti, ale to ji očividně vůbec netrápilo. ,,Byla jsem vychována v rodině, kde byla přímočarost a upřímnost na prvním místě,“ říká.

Katherine s nejlepším kamarádem T. R. Knightem, Zdroj: distributor seriálu

Role Izzie jí doslova otevřela druhé, nové dveře do světa filmu, a to přímo do Hollywoodu. Její první velká role byla ve snímku Zbouchnutá, kde hrála ženu, která po prohýřené noci strávené s tím největším ubožákem Sethem Rogenem zjistí, že je těhotná. V Americe doslova hit, u nás se film takového úspěchu nedočkal. Avšak tato role ji vystřelila na pomyslné hvězdné nebe.

Soukromí až na prvním místě

O Katherine je známo, že hodně čte, když má čas prý i dvě knihy týdně, říkají její herečtí kolegové. To víte, na place 14 hodin denně, to se začnete nudit. Také ji velmi často můžete vidět s různými barevnými odstíny vlasů. K tomuto tématu Katherine podotkla, že ženy by měly spíše nosit dobře udělané paruky. Jsou krásné a zaberou dvakrát méně času než jakýkoli účes. Sama si jich domů nedávno pár pořídila.

Katherine Heigl ve filmu 27 šatů, Zdroj: distributor filmu

V prosinci 2007 se Katherine rozhodla vlézt do chomoutu a vzala si za manžela amerického zpěváka Joshe Kelleyho. Seznámili se, když Katherine byla vybrána jako herečka do jeho videoklipu k písni Only You. Minulý rok také společně adoptovali devítiměsíční korejskou holčičku Naleigh. ,,Vždycky jsem chtěla velkou rodinu, spoustu dětí, ale zároveň bych ráda zůstala u toho, co miluju, a tím je hraní. Zkombinovat to je ovšem těžší, než jsem si myslela,“ říká 32letá herečka.

A už jen střemhlav nahoru

Role už od doby úspěšně zakončených Chirurgů Katherine přichází samy. Některé slabší, jiné nezapomenutelné, avšak všechny s tučným honorářem. Mezi ty nejznámější patří 27 šatů, ve kterých opravdu uvidíte 27 druhů šatů. Chceš mě, chci tě po boku charismatického idola nejedné ženy Gerarda Butlera. Jejím nejnovějším filmem jsou Vrahouni s Asthonem Kutcherem – v českých kinech měli premiéru 24. června.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Katherine Heigl: Inteligentní blondýnka