Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Angelina Jolie chystá svůj režijní debut. Pověsí herectví na hřebík?

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

19. 5. 2011

Něžná polovička Brada Pitta se rozhodla po úspěšné herecké kariéře zkusit štěstí i na poli režijním. A nebála se vzít si hned napoprvé dost velké sousto.

FOTO: Wanted

Kapotu auta vyměnila Angelina za pohodlnější režisérské křeslo, Zdroj: distributor filmu

Pro svůj první režisérský kousek si Angelina Jolie vybrala téma války v Bosně a její dopad na společnost. Snímek by měl ilustrovat následky nedostatku politické vůle zasahovat do společnosti, jež je zmítána konflikty. Ani o lásku nebude samozřejmě nouze, půjde tedy o romantické drama.

Jolie ke své prvotině řekla: „Film je specifický pro válku v Bosně, ale je zároveň i univerzální. Chtěla jsem vyprávět příběh o tom, jak jsou lidské vztahy a chování hluboce ovlivněny životem ve válce.“

První informace o filmu jsme zveřejnili již v listopadu, kdy se snímek jmenoval úplně jinak

Hvězdného obsazení se ale nedočkáme. Aby působil film co nejvěrohodněji, obsadila do něj Angelina lokální herce, z nichž jsou někteří i dětmi války. Mezi ona nepříliš známá jména patří například Rade Šerbedžija, Nikola Djuricko, Branko Djuric či Zana Majranovic.

Film ponese jméno In the Land of Blood and Honey, v překladu tedy V zemi krve a medu. Premiéra ještě není pevně stanovena, ale snímek by měl být vypuštěn ze Spojených států do světa údajně těsně před letošními Vánocemi.

Pokud se ale raději kocháte pohledem na smyslnou herečku před kamerou, nemějte strach, s hereckou kariérou Angelina prozatím skončit nehodlá. Letos se budeme sice muset spokojit pouze s jejím hlasem v animáku Kung Fu Panda 2, ale již za dva roky se na ni můžeme těšit v celé její kráse, kterou jako Kleopatra nepochybně předvede. Režisérem bude navíc sám David Fincher, takže už teď se máme na co těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Angelina Jolie chystá svůj režijní debut. Pověsí herectví na hřebík?