Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky na DVD na únor 2013: Polski film Ve stínu Loopera

Jiří Hannich

Jiří Hannich

29. 1. 2013

Únor můžeme trávit ve společnosti českého filmu, na DVD totiž vychází Ve stínu a Polski film. Také se těšme na akční sfi-fi Looper, thriller Divoši či drama Země bez zákona.

Bude to film jako Brno! Nebo španělská vesnice? V Polsku? Zdroj: Aerofilms

Bude to film jako Brno! Nebo španělská vesnice? V Polsku? Zdroj: Aerofilms

Země bez zákona (Lawless, recenze, trailer)

zeme-bez-zakona-plakatBratři Bondurantovi jsou tvrdí hoši. Zatímco většina obyvatel městečka Franklin County živoří, podnikavým bratrům se daří, zřídili si totiž prosperující byznys s načerno pálenou whisky. Nekalému podnikání ale začínají krušné časy, když do města přijede zástupce šerifa Charlie Rakes. Většina obyvatel se podvoluje jeho teroru, bratři Bondurantové však hájí, co si tvrdě vybudovali.

Trojici bratrů představují Tom Hardy, Jason Clark a Shia LaBeouf. Vedle nich se též objevují Gary Oldman a Guy Pearce. Drsné muže pak doplňují dvě výrazné ženské postavy, které ztvárnily Jessica Chastain a Mia Wasikowska.

Země bez zákona (Lawless), Krimi/Drama, USA, 2012, 115 minut, Režie: John Hillcoat, Hrají: Shia LaBeouf, Tom Hardy, Jessica Chastain, Gary Oldman, Mia Wasikowska

Vychází: 6. února

video
play-sharp-fill

Divoši (Savages, recenze, trailer)

divosi-plakatNekonvenční milenecká trojice Ophelia, Ben a Chon prodává nejlepší marihuanu v celé Kalifornii. Jen pár kilometrů na jih však operují mexické kartely, které Bena s Chonem lákají, aby začali pracovat na větším trhu. Ani jeden z nich si nechce zahrávat s ohněm, tudíž velkorysou nabídku odmítnou. Mafiáni to však nerespektují a začnou dorážet na Ophelii.

Režisér Oliver Stone nešetřil situacemi, v nichž vybuchují auta a teče krev, stejně tak pobaví peprné dialogy a nějaká ta lechtivá scéna k žánru též patří. Těšit se lze i na hvězdy: ústřední trojku představuje Blake Lively, Taylor Kitsch a Aron Taylor-Johnson, za drogové gangstery zde jsou Salma Hayek a Benicio Del Toro, někde mezi nimi pak poletuje John Travolta.

Divoši (Savages), Krimi/Thriller/Drama, USA, 2012, 131 minut, Režie: Oliver Stone, Hrají: Blake Lively, Benicio Del Toro, John Travolta, Salma Hayek, Aaron Taylor-Johnson

Vychází: 6. února

video
play-sharp-fill

Polski film (recenze)

Pavel Liška, Tomáš Matonoha, Marek Dapolski-film-plakatniel a Josef Polášek jsou bývalí spolužáci z konzervatoře, kteří spolu chtěli natočit film. A tak ho natočili. Je to Polski film. Nabízí pohled na absurdní stránky hereckého a filmařského života, ale také představuje intimní sondu do více či méně rozervané duše hlavních protagonistů. Používá k tomu veskrze ironickou formu vyprávění a nemálo spontánnosti.

Svým názvem snímek odkazuje na polské rčení: To je jako v českém filmu! Jde o obdobu toho, když u nás říkáme: Pro mě je to španělská vesnice. Poláci zkrátka považují české filmy za cosi nesrozumitelného. Zde se ujali koprodukce, část filmu se natáčela v Polsku, na obrazovce se objevují polští herci. Zda je tento snímek Polákům jasnější, nevíme.

Polski film, Komedie, ČR/Polsko, 2012, 113 minut, Režie: Marek Najbrt, Hrají: Josef Polášek, Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Marek Daniel, Jan Budař

Vychází: 20. února

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=YVDCewh3o2c[/youtube_660]

Looper (recenze, trailer)

Looper-plakatLoopeři jsou profesionální zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějak nepohodlné, zastřelí, zbaví se těla a vezmou si královskou odměnu. Určitou zvláštnost v jejich práci ale přece jen najdeme: cílem těchto nájemných vrahů jsou lidé z budoucnosti. Jedním z looperů je i Joe. Jaké překvapení, když dostane za úkol zabít sám sebe.

Režisér Rian Johnson do hlavních rolí obsadil Josepha Gordona-Lewitta, Bruce Willise a Emily Blunt. Hudbu k filmu obstaral režisérův bratranec Nathan Johnson, přičemž do ní zakomponoval řadu zvuků, jež nahrál v místě natáčení. Mimo klasické hudební nástroje tak lze slyšet například dveře od aut, popelnice, větráky či běžecké pásy.

Looper, Sci-fi/Akční/Krimi/Thriller, 2012, 118 minut, Režie: Rian Johnson, Hrají: Joseph Gordon-Lewitt, Bruce Willis, Emily Blunt, Paul Dano, Jeff Daniels

Vychází: 20. února

video
play-sharp-fill

Ve stínu (recenze, trailer)

FOTO: Ve stínuV předvečer měnové reformy v Československu roku 1953 se kapitán SNB Hakl ujme vyšetřování případu krádeže v klenotnictví. Vše vypadá celkem jasně, což je právě to, co protřelému kriminalistovi nesedí. Když navíc nařízením z vyšších míst přebírá vedení případu major Zenke, policejní specialista z NDR, začíná být zřejmé, že jde o politickou kauzu.

Atmosférické krimi natočil David Ondříček v mezinárodní koprodukci. Od prvotní myšlenky k samotnému natáčení uběhly čtyři roky, když se tvůrci rozhodli až pro sedmnáctou verzi scénáře (z toho původního zůstala jen jména herců a časové zařazení příběhu). Film byl navržen na Oscara za nejlepší cizojazyčný film a Ondříček se díky němu ocitl na seznamu pozoruhodných režisérů dle časopisu Variety.

Ve stínu, Krimi/Drama/Thriller, ČR/Slovensko/Polsko, 2012, 106 minut, Režie: David Ondříček, Hrají: Ivan Trojan, Soňa Norisová, Sebastian Koch, Jiří Štěpnička, Marek Taclík

Vychází: 27. února

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=atdSCNf7uss[/youtube_660]

Dále vychází:

Reportér (novinářský šťoura Matthew McConaughey přijždí do rodného města, kde ho nevidí rádi)
Dům na konci ulice (Jennifer Lawrence sehnala levné bydlení, jen ji straší přízrak minulých vražd)
Hotel Transylvánie (rodinný animák s roztomilými monstry)
Lidé jako my (hrabivý podnikatel zjistí, že má příbuzné, o kterých nevěděl)
Robot a Frank (osamělému důchodci dají robota, jenž se stane jeho nejlepším přítelem)
Volte mě! (oba chtějí do Kongresu, oba jsou divní, vyhraje pouze jeden)
Neobyčejný život Timothyho Greena (mladý pár touží mít dítě, zázrakem získají dokonalého syna)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky na DVD na únor 2013: Polski film Ve stínu Loopera