Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Emily Blunt: Filmografie bad girl, která v dětství koktala

Nikola Němcová

Nikola Němcová

17. 4. 2012

Meryl Streep se o ní vyjádřila, že je nejlepší mladou herečkou, se kterou kdy pracovala. Zaujala ve filmech jako Moje léto lásky, ale přelomovou se pro ni stala nepříjemná asistentka v Ďábel nosí Pradu.

FOTO: Ďábel nosí Pradu

S tou si to nechcete rozházet. Zdroj: distributor filmu

Emily Olivie Leah Blunt, známá jako Emily Blunt, se narodila jako druhá ze čtyř dětí 23. 2. 1983 v Londýně. Její matka je učitelka angličtiny a otec je úspěšným právníkem, který obhajoval masového vraha Petera Tobina. V dětství navštěvovala Ibstock  Place school a v šestnácti letech byla přijata na soukromou střední školu  zaměřenou na múzické umění, kde excelovala ve sportu, v hraní na cello a zpěvu.

Od osmi let se potýkala s koktáním. Nejdříve začala s matkou navštěvovat relaxační cvičení, ale bez výsledku. Ve 12 letech jí bylo doporučeno, aby začala navštěvovat kurzy herectví, které by její problém mohly vyřešit. Díky těmto hodinám a změnám svého akcentu se koktání na dobro zbavila.

Mohla se stát gay ikonou

Debut na divadelním jevišti si odehrála po boku Judi Dench ve hře The Royal Family. Na tuto chvíli ráda vzpomíná a dodává: „ Ten okamžik byl rozhodující. Jakmile jsem ji spatřila, začala jsem mít takový ten divný pocit šimrání u žaludku. Něco se stalo a já měla neskutečně silnou touhu hrát. Najednou jsem věděla, že tohohle se nikdy nevzdám.“ Na divadelních prknech zazářila natolik, že získala Evening standard award jako objev roku.

[youtube_660]hbthtLM5VS4[/youtube_660]

Jako většina dnešních hvězd se objevila poprvé před kamerou v seriálu, konkrétně ve Foylově válce. Nebyla to nijak přelomová role, ale získala cenné zkušenosti. Větší pozornost na sebe upoutala rolí páté manželky Jindřicha VIII. ve stejnojmenném seriálů.

Nejvíc na sebe upoutala rolí manipulativní lesby Tamsin v romantickém dramatu Moje léto lásky. O své postavě se vyjádřila v jednom z rozhovorů: „Ať už se vám to líbí nebo ne, každý z nás má v sobě kousek Tamsin.“ Také dodala, že pokud dostane ještě někdy další lesbickou roli, že se snad stane gay ikonou. To také dokazuje, že se v mnoha gay anketách o nejvíc sexy herečku umisťuje na předních příčkách.

Poté, co Susan Sarandon zhlédla Moje léto lásky, nabídla Emily, aby si zahrála s ní a Samem Neillem ve snímku Neodolatelný. „Je úžasné s ní pracovat. Tolik jsme se spolu nasmály a je děsivě inteligentní,“ vzpomíná na společné natáčení Emily. Ještě v témže roce se objevila jako nepříjemná první asistentka Emily ve filmu Ďábel nosí Pradu. Vysloužila si za ni nominaci na Zlatý glóbus a uznání od samotné Meryl Streep. Emily je často obsazována do rolí bad girl: „Mám takové šibalské oči. Ještě když jsem byla na škole, často říkávali, že nemůžu být volena do čela vedení, protože nikdo netušil, co si myslím.“

FOTO: Moje léto lásky

Se svojí hereckou kolegyní to rozjela nejenom na kole.

Po boku Billa Nighyho zazářila v televizním dramatu Gideon’s Daughter, za který byli oba dva oceněni Zlatým Glóbem. Od té doby se začaly nabídky jenom hrnout. Emily ukázala, že je hlavně přirozenou herečkou s talentem na jakýkoli žánr. V roce 2007 se objevila v hororu Závan smrti, který stál především na jejím hereckém výkonu. V Soukromé válce pana Wilsona si zahrála milostný objekt Toma Hankse. V tomto filmu ukázala také špetku svého komediálního talentu.

Od roku 2005 byl jejím přítelem kanadský zpěvák Michael Bublé, který pro ni složil i píseň Everything. Na jeho albu Call Me Irresponsible si krátce zazpívala na konci songu  Me and Mrs. Jones. Pár bohužel o tři roky později oznámil konec svého vztahu.

Láska v Kanclu

Emily ale nesmutnila dlouho. Ještě téhož roku se začala vídat s hercem Johnem Krasinskim, kterého můžete znát z americké verze Kanclu. O 2 roky později pár vkročil do svazku manželského za přítomnosti rodiny a nejbližších přátel, protože si ani jeden z nich nepřál velkou oslavu.

FOTO: Soukromá válka pana Wilsona

Rada pro vytížené muže: Netelefonujte, když máte doma sexy ženu.

Třetí nominaci na Zlatý Glóbus získala za ztvárnění královny Viktorie ve stejnojmenném životopisném dramatu. Ve snímku Gulliverovy cesty získala roli princezny a ji samotnou udivuje, že dostává takové role. „V dětství jsem se chovala jako kluk. Nesnášela jsem, když se mě rodiče snažili obléct do růžové barvy. Chtěla jsem hrát hlavně fotbal. Nikdy jsem nebyla na ty holčičí věci a vůbec ze mě nebyla žádná malá princezna. Neměla jsem ženské rysy,“ vysvětluje Emily. A přesto z ní vyrostla krásná žena, která se stala tváří značky Yves Saint Laurent.

V loňském roce excelovala ve Správcích osudu po boku Matta Damona a v květnu se na ni můžeme těšit v romantické komedii Lov lososů v Jemenu, kde si zahrála spolu s Ewanem McGregorem hlavní roli. Ona a Jason Segel si v červnu užijí Zásnuby na dobu neurčitou a v scifi snímku Loopers si zacestuje časem s Josephem Gordonem–Levittem a Brucem Willisem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Emily Blunt: Filmografie bad girl, která v dětství koktala