Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Lawless: Shia LaBeouf bude tentokrát drsný gangster

Tři bratři v dobách americké prohibice našli způsob, jak rychlou cestou přijít ke spoustě penězům. V hlavních rolích uvidíte Shiu LaBeoufa, Toma Hardyho a Jasona Clarka.

video
play-sharp-fill

Lawless je nový snímek režiséra Johna Hillcoata, známého především díky westernu (nebo spíše easternu) Propositon a post-apokalyptickému snímku Cesta. Scénář vycházející z novely Matta Bonduranta napsal Nick Cave, který k filmu složil i hudbu.

Duo Hillcoat-Cave spolupracovalo dosud na všech snímcích. Hillcoat byl původně režisér Caveových videoklipů a poté, co začal režírovat celovečerní snímky, se Cave ujal role skladatele a také scenáristy.

Čtěte také recenzi Hillcoatova nedávného filmu Cesta

O jejich novém filmu se mluví jako o kombinaci gangsterky a westernu. Snímek je podle skutečných událostí. Bratři Bondurantovi se zde dostávají za hranice zákona, když začnou pašovat alkohol. Hillcoat vsadil na hvězdné obsazení a ve filmu se představí Tom Hardy, Shia LaBeouf, Jessica Chastain, Guy Pearce nebo Gary Oldman.

Trvalo však dlouho, než film získal svůj název. „Teď se jmenuje Lawless, ale nedávno ještě The Wettest County. Je to dost odlišný film oproti těm, ve kterých mě nyní uvidíte,“ popisoval v rozhovoru Guy Pearce. Diváci se na něj mohou těšit ve snímcích Lockout nebo Prometheus.

FOTO: Shia LaBeouf v Lawless

Shia LaBeouf si už s autíčky nehraje. Zdroj: distributor filmu

„V tomhle kraji panuje dojem, že jsou Bonduranti nezničitelní… Máte ponětí, co s nesmrtelným udělá samopal Thompson?“ Nejen suché hlášky slizkého Guye Pearce, ale také spousta drsných upocených gangsterů ukazují, že film bude plný testosteronu. Dá se očekávat hodně násilí, akce a napětí.

Přinejmenším zajímavé je také obsazení Shii LaBeoufa do role nebezpečného gangstera, pro kterého by tato role mohla znamenat další výrazný herecký posun.

Lawless

USA, 2012
Krimi/Drama

Režie: John Hillcoat
Hrají: Tom Hardy, Shia LaBeouf, Jessica Chastain, Jason Clarke, Gary Oldman, Mia Wasikowska, Guy Pearce, Dane DeHaan, Lew Temple, Tom Proctor, Noah Taylor, Alex Van

Premiéra v ČR: 20. září 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Lawless: Shia LaBeouf bude tentokrát drsný gangster