Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

TOP 5 nejlepších malých scén. Komorní prostor nabízí velké divadlo

FOTO: Režisér v hledištiNárodní divadlo, Divadlo na Vinohradech či třeba Městská divadla pražská. To jsou scény, které zná většina lidí. TOPZINE.cz ale přináší výběr pěti malých pražských divadélek, jež stojí za vaši návštěvu.

FOTO: Režisér v hledišti

Nejen velké scény mají své kouzlo a kvalitní repertoár Foto: Anna Rasmussen, TOPZINE.cz

Strašnické divadlo (Solidarity 1986, Praha 10)

Strašnické divadlo patří mezi ty známější malé scény. Najdete ho na pražském sídlišti Solidarita. Momentálně je zviditelněno díky konkurznímu řízení na prostory Divadla Komedie, z něhož vyšlo jako vítěz.

Divadlo, v němž momentálně působí Divadlo Company, nabízí dvě scény – velkou a komorní Auerbachův sklep.

Čtěte také: Nenápadná scéna Malého vinohradského

Lidé se do Strašnického divadla rádi vrací na prověřený titul Testosteron. Žádaným titulem je také Faust, který trvá pouhou hodinu, či komedie pro dva herce Sleeping Around. Poslední novinkou je polská černá komedie P.R.S.A.

Umělecký soubor nabízí známé herce, jako je Ljuba Krbová, Jan Zadražil, Eva Režnarová, Kristýna Leichtová, Miroslav Hanuš, Jaromír Nosek a další.

Vstupenky zakoupíte v rozmezí: 100 až 230 korun.

Divadlo Na Prádle (Besední 3, Praha 1)

Malé divadélko Na Prádle nabízí inscenace profesionálních i amatérských divadel, inscenace pro děti, komorní koncerty klasické i populární hudby, filmové projekce, výstavy i literární kavárny.

Prádlo uvádí jak české tituly, tak zahraniční divadelní tvorbu. V současné době nabízí repertoár například tyto inscenace: Na Větrné hůrce, Obchodník s deštěm či … i motýli jsou volní.

FOTO: Divadlo Na Prádle

Divadlo Na Prádle vzniklo roku 1926 Zdroj: napradle.cz

Herecký soubor čítá především mladé umělce, většinou čerstvé absolventy uměleckých škol. Můžete se tak přijít podívat na Jana Cinu (Ordinace v růžové zahradě), Jana Hofmana (Velmi křehké vztahy), Ondřeje Nováka (Micimutr), Petru Doležalovou (Děti ráje).

Ze známějších herců jmenujme Milenu Steinmasslovou, Jitku Smutnou, Romana Pomajba a Tomáše Kobra (Ulice).

Vstupenky na činohru se pohybují v rozmezí: 90 až 260 korun.

A studio Rubín (Malostranské náměstí 9, Praha 1)

A studio Rubín, které sídlí v samém centru Prahy, nabízí hudební akce i divadelní představení.

Divadelní produkce má tvář především nových českých her. Do povědomí diváků vstoupil Rubín scénickým čtením Blonďatá bestie, které nabízí umělecké citace autentických záznamů z české politiky. Konkrétně se točí kolem političky VV Kristýny Kočí. Tu ztvárňuje Barbora Poláková.

Podívejte se: Hra Idiot Loci žije

Současný repertoár nabízí hysterický pamflet o ženské otázce s názvem Svrbí, inscenaci inspirovanou antickou tragédií Kauza Médea či třeba Med – historie jednoho erotického snu.

FOTO: A Studio Rubín

V dubnu 2011 Rubín uvedl inscenaci Blonďatá bestie o Kristýně Kočí Zdroj: astudiorubin.cz

Přijít se podívat můžete na Janu Strykovou, Ondřeje Pavelku, Lukáše Příkazkého, Zuzanu Stavnou a další.

Vstupné činí 160 až 250 korun.

Divadlo Disk (Karlova 26, Praha 1)

Divadlo Disk je školní scénou Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze (DAMU). Svou činnost zahájilo už v září roku 1945, a to premiérou Mahenova Nasreddina.

Nepřehlédněte: Oslavte Silvestra v divadle

Svá představení v Disku hrají jak studenti činoherního herectví, tak katedry alternativního a loutkového divadla.

Disk nabízí známé inscenace velkých dramatiků. V současné době se můžete přijít podívat na inscenaci Hosté Olivera Bukowského či na antickou tragédii Médea. V minulosti jsme mohli v Disku vidět třeba Čechovova Racka.

FOTO: Divadlo Disk

Disk se nachází blízko Mariánského náměstí v Praze Zdroj: divadlodisk.cz

V Disku hrají absolventi posledního ročníku DAMU. Tuto sezónu například Patrik Děrgel (Les, Smíchoff/on), Kamilu Šmejkalovou, Tomáše Vaňka, Ninu Horákovou, Zuzanu Volavou a další.

Absolvující studenti alternativního a loutkového divadla nabízejí také známé počiny. Vrah, nebo hrdina? To řeší divadelní mašinérie Já, hrdina, na kterou se můžete přijít tuto sezónu podívat. Hrají Marek Menšík, Eva Burešová, Sofia Adamová, Josef Jelínek ad.

Vstupenky zakoupíte v ceně 120 korun.

Divadlo Rity Jasinské (zájezdové divadlo)

Divadlo Rity Jasinské (DRJ) působí na české scéně pátým rokem. Za tu dobu nabídlo divákům několik známých titulů. Dramaturgie se zaměřuje na klasické autory, jako je Karel Čapek, William Shakespeare, A. P. Čechov či Oscar Wilde.

Vzhledem k hraným inscenacím se představení často uvádějí také pro školy.

V těchto dnech se můžete přijít podívat na Čapkovu Bílou nemoc, na Audienci Václava Havla, Shakespearova Richarda III. či třeba Čechovova Medvěda.

V divadle, jehož ředitelkou je herečka Romana Goščíková (můžete znát ze seriálu Ošklivka Katka, ve kterém hrála recepční Helenu), hrají populární herci – Anna Kulovaná (Dobrá čtvrť, Ordinace v růžové zahradě), Tereza Nekudová, Alena Štréblová, Radek Valenta (Chicago, Rain Man) a Jan Teplý (Past na myši, Sex noci svatojánské).

Představení produkce DRJ můžete vidět v Divadle Na Prádle či v Divadle Dobeška.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 5 nejlepších malých scén. Komorní prostor nabízí velké divadlo