Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Oslavte Silvestr v divadle. Můžete vyrazit na muzikál i činohru

FOTO: Viktor K.Pražské scény si pro vás na silvestrovské odpoledne připravily kulturní zážitek, někdy až netradiční. TOPZINE.cz vybral představení, na která můžete poslední den v roce zajít.

FOTO: Viktor K. aneb Český národ neskoná

Divadlo Rokoko sází na komedii Viktor K. Zdroj: mdp.cz

Na Silvestra nezahálí činoherní ani muzikálové scény. Každý divadelní fanoušek si může najít to své oblíbené místo. Odtajněme si nejprve silvestrovský program činoherních scén.

Čtěte také: Divadelní Vánoce 2011. Kde se ukrývá Ježíšek?

Městská divadla pražská hrají na Silvestra tradičně, a to na obou scénách. Tento rok chystá Divadlo ABC něžnou a jímavou komedii o ženách Holky z kalendáře.

V sesterském Rokoku se rozjede komedie o kupónové privatizaci, harvardských fondech a Bahamských ostrovech – těší se na vás Viktor K. Kromě slavnostních představení diváky čeká slavnostní přípitek a malý ohňostroj.

FOTO: Premiéra inscenace Holky z kalendáře v Městských divadlech pražských

Skvělá komedie Holky z kalendáře je nejen pro ženy

Obě představení se hrají v odpoledních hodinách, takže na ně můžou zavítat i mimopražští. Holky z Kalendáře a Viktora K. máte možnost vidět ve dvou časech, a to v 15 a 19 hodin.

Divadle Bez zábradlí se bude hrát odpoledne a večer, a sice novinková inscenace Indická banka režiséra Karla Heřmánka. V hlavní roli se představí Dana Morávková, Josef Carda a další. Návštěvníci se opět mohou těšit na silvestrovský přípitek. Indická banka se představí ve 14 a 17 hodin.

Foto: Indická banka

„Já nevěřím, že Bůh je indickej šmoula s dredama.“ Zdroj: Divadlo Bez zábradlí

Do samého centra Prahy se můžete vydat za Divadlem Na zábradlí, kde se hraje jedna z nejoblíbenějších komedií této pražské scény Ubu se baví s Petrem Čtvrtníčkem a Ladislavem Hamplem. Bavit se s Ubu budete od 19 hodin.

Je libo Woodyho Allena či Kouzelý cirkus?

O kousek dál – na Praze 8 se konec roku bude slavit v Divadle pod Palmovkou, které uvede komedii Woodyho Allena o lásce, sexu, o nejrůznějších vášních, předsudcích a také o manželských trampotách. Sex noci svatojánské s Radkem Valentou, Ivanou Jirešovou a dalšími můžete zhlédnout ve 14:30 a 18:30 hodin.

Oblíbili jste si Laternu magiku? Ano, i na Nové scéně Národního divadla se nebude o Silvestru odpočívat. Magika na poslední den v roce připravuje její nejslavnější představení Kouzelný cirkus, který se může chlubit krásnými 6 000 reprízami. Putování dvou klaunů za nedosažitelným obrazem krásy začne v 17 hodin.

Poslední den v roce je na jevišti vše dovoleno

A nyní je čas představit si program muzikálových scén, které se těší čím dál tím větší oblibě.

Muzikáloví nadšenci vědí, že Divadlo Kalich se 31. prosince určitě flákat nebude. Tentokrát se na přítomné bude těšit hrdina ze Sherwoodu Robin Hood.

FOTO: Pět z šesti hlavních postav

Sex noci svatojánské vychází z filmu Woodyho Allena Zdroj: Martina Venigerová, DpP

„Silvestrovská představení v Kalichu mají už několikaletou tradici a diváci vědí, že poslední večer v roce je na jevišti hercům dovoleno skoro všechno. To znamená, že režisér i producent přivřou obě oči a herci mají prostor ke svým nápadům. Představení pak končí přípitkem proneseným přímo z jeviště,“ řekl tiskový mluvčí Kalichu Jaroslav Panenka.

Muzikál v obsazení Václav Noid Bárta, Martina Bártová, Kamil Střihavka, Radka Pavlovčinová, Jiří Zonyga, Petr Opava, Zdeněk Podhůrský, Michal Pleskot a další začíná v 17 hodin.

Studio DVA odehraje dvě představení novinky Vánoční koleda s Karlem Rodenem a Ivanou Chýlkovou v titulních rolích. Produkce hraje v onen den pravidelně, letos se představí s hudební novinkou v Divadle Hybernia od 14 a 18 hodin.

FOTO: Ivana Chýlková a Karel Roden

Ve Vánoční koledě uvidíte Rodena a Chýlkovou Zdroj: Eva Makovská, TOPZINE.cz

Divadelní přehled na silvestrovský den uzavřeme muzikálem Děti ráje, který se na jevišti Goja Music Hall objeví naposledy. Energický muzikál plný písniček Michala Davida se s diváky rozloučí v 17 hodin. Představit by se měli všichni účinkující, stejně jako v loňské silvestrovské repríze.

Divadlo Na Fidlovačce má už teď vyprodáno na silvestrovské představení Proutník pod pantoflem. Diváci, kteří si stihli zakoupit lístek, uvidí komediální inscenaci o záletníkovi mezi dvěma ženami buď ve 14 hodin nebo v 17:30. Proutníka s Terezou Bebarovou, Petrem Rychlým nebo Danielem Rousem režíroval ředitel divadla Tomáš Töpfer.

Divadla na Silvestra

Divadlo ABC, 15:00 a 19:00 – Holky z kalendáře

Divadlo Rokoko, 15:00 a 19:00 – Viktor K.

Divadlo Bez zábradlí, 14:00 a 17:00 – Indická banka

Divadlo Na zábradlí, 19:00 – Ubu se baví

Divadlo pod Palmovkou, 14:30 a 18:30 – Sex noci svatojánské

Laterna magika, 17:00 – Kouzelný cirkus

Divadlo Kalich, 17:00 – Robin Hood

Studio DVA, 14:00 a 18:00 – Vánoční koleda

Goja music Hall, 17:00 – Děti ráje

Divadlo Na Fidlovačce, 14:00 a 17:30 – Proutník pod pantoflem

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Oslavte Silvestr v divadle. Můžete vyrazit na muzikál i činohru