Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Vánoční inscenace 2011: Šokující odhalení. Ježíšek se skrývá v divadle

Redakce

Redakce

23. 11. 2011

FOTO: Karel Rodev ve Vánoční koleděChcete si zkrátit čekání na Vánoce? Oživte si svátky zajímavým kulturním zážitkem. Nejedno divadlo má na svém repertoáru hru s vánoční tematikou. Ježíšek skrývá překvapení pro děti i dospělé.

FOTO: Karel Rodev ve Vánoční koledě

Karel Roden v roli Scroogea ve Vánoční koledě Zdroj: studiodva.cz

Pokud už vás omrzelo odpočítávání dnů zbývajících do Vánoc a cukroví máte napečeného nejméně deset druhů, můžete si osvěžit sváteční čas divadelním představením. Rozmanitý repertoár pražských i mimopražských divadel skýtá bohatou vánoční nadílku.

Vánoční festival v duchu tradice i humoru

Na pátek a sobotu 9. a 10. prosince připravilo Divadlo ABC a Rokoko speciální Vánoční festival. Pět vánočně laděných her přinese tradiční atmosféru Adventu i zcela nový originální pohled na narození Ježíška.

FOTO: Logo Vánočního festivalu, který organizuje Divadlo ABC a RokokoVánoční festival

Kdy: 9.–10. prosince 2011

Kde: Divadlo ABC, Divadlo Minor, Divadlo DRAK, Divadlo Arena Ostrava, Staré divado Ondreje Spišáka

Cena: dospělí 150–200 Kč, děti 100–150 Kč

V pražském Divadle Minor si můžete užít hru Vánoce aneb příběh o narození se vším, co k Vánocům patří. Tajuplná atmosféra a nadpřirozeno se zde prolne s životem všedního dne plného naděje, utrpení, zloby i radosti.

Příběh Vánoc zná snad každý, vypráví se po staletí. Máte-li však dost sentimentu a vánočních klišé, zajděte do Divadla ABC. Tam se dozvíte, jak zareagují na zprávu o narození spasitele obyvatelé jedné vesnice kdesi v české ateismem prolezlé kotlině. V komediální hře České Vánoce uvidíte například Danu Batulkovou v roli anděla.

FOTO: Dana Batulková v roli anděla ve hře České Vánoce

Dana Batulková jako anděl ve hře České Vánoce Zdroj: mestskadivadlaprazska.cz

I na mimopražské publikum myslí tvůrci Vánočního festivalu. Pro diváky z Hradce Králové je připravený kolektivní předvánoční večer s koledami herců a muzikantů Divadla DRAK.

Divadlo Arena Ostrava se rozhodlo pro komediální pojetí inscenace Vánoční hra aneb o tom slavném narození v duchu tradičních lidových barokních divadel.

Pokud se v prosinci chystáte vyrazit na Slovensko, v Nitře se na vás těší ve Starém divadle Ondreje Spišáka s inscenací Slovenský Betlehem.

Vyhlížet Ježíška můžou z hlediště děti i dospělí

Jestliže vám došly nápady, jak zaměstnat děti nedočkavě vyhlížející Ježíška, vezměte je do divadla. Smíchovské Švandovo divadlo si pro ně přichystalo loutkovou vánoční hru Andělíček Toníček.

FOTO: Louskáček - Vánoční příběh - Edita Raušerová, Karel Audy a soubor baletu ND

Vánoční příběh plný kouzel už se blíží do Národního divadla Zdroj: Pavel Hejný, ND

Dozvíme se, co všechno může potkat malého andílka, který letí zvěstovat narození Ježíška. Musí si dát po cestě pozor nejen na čerty, ale i na letadla a dráty vysokého napětí.

I dospělí se však můžou vrátit do dětských let. Lidi všech věkových kategorií láká Divadlo v Celetné na úžasné představení Kašparova sláva vánoční.

Osobitě ztvárněný příběh Dětí z Bullerbynu v kombinaci s pohádkou Kubula a Kuba Kubikula a klasikou Erbenova Štědrého dne slibuje skvělý vánoční zážitek.

V případě, že toužíte po vážnějším kusu, slavný Čajkovského vánočně laděný balet Louskáček – Vánoční příběh je pro vás to pravé. V repertoáru Národního divadla bude tato klasika k vidění celý prosinec.

Také Divadlo Hybernia si pro diváky připravilo vánoční překvapení. Představení Vánoční koleda na motivy povídky Charlese Dickense kombinuje prvky činohry, koncertu a muzikálu a láká na kouzlo osobnosti Ivany Chýlkové a Karla Rodena.

Čtěte také: Láska a peníze odhalí všechny tváře lásky

Pražská divadla pro vás připravila také hudební dárek v podobě množství vánočních koncertů. Na oblíbenou Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby můžete zajít do Divadla Bez zábradlí.

V již zmiňovaném divadle Hybernia se na vás těší Petra Janů, v Divadle Broadway zase Janek Ledecký ve Vánočním zázraku.

FOTO: Janek Ledecký na tiskové konferenci k připravovanému muzikálu Vánoční zázrak

V muzikálu zazní nejznámější hity Janka Ledeckého Zdroj: Divadlo Broadway

Kromě divadelních a hudebních zážitků si můžete užít také tradiční Vánoční bazar v Mokré čtvrti, který každoročně pořádají herečky Aňa Geislerová a Tatiana Vilhelmová. Divadlo DISK jim letos znovu poskytne své prostory, a to od soboty 17. do pondělí 19. prosince.

Divadla tak v prosinci uspokojí vaše touhy po tradičních představeních, humorně laděných inscenacích, hudebních koncertech i nákupním šílenství. Záleží jen na vás, co si vyberete. Letošní vánoční nadílka divadel obsahuje skutečně pestrý repertoár.

Výběr z vánočních představení

Vánoční festival:
9.–10. prosince 2011, cena: 100–200 Kč

Andělíček Toníček:
Švandovo divadlo, 1.–6. prosince, cena: 80 Kč

Kašparova sláva vánoční
Divadlo v Celetné, 10.–21. prosince, cena: 160–360 Kč

Louskáček – Vánoční příběh
Národní divadlo, do 7. ledna, cena: 30–1 050 Kč

Vánoční koleda
Divadlo Hybernia, 21. listopadu – 31. prosince, cena: 299–699 Kč

Česká mše vánoční
Divadlo Bez zábradlí, 8.–26. prosince, cena: 390–600 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoční inscenace 2011: Šokující odhalení. Ježíšek se skrývá v divadle