Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

FOTO: V Hybernii si zahrají Roden a Chýlková se zpěvákem Kollerem

Anna Kottová

Anna Kottová

7. 10. 2011

FOTO: Ivana Chýlková a Karel RodenVánoční koledu na motivy povídky Charlese Dickense chystá pražské Divadlo Hybernia. Novinku v režii Ondřeje Sokola poprvé uvidíte v pondělí 21. listopadu. Tři herce doplní tři naprosto různorodí zpěváci.[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_10_05_vanocni_koleda/]

Představení se pohybuje na pomezí divadla, koncertu a muzikálu. „Je to zcela unikátní projekt a žánrový kompilát,“ vysvětlila Ivana Chýlková. Divadlo Hybernia připravilo pouze 25 představení Vánoční koledy a podle informací Topzine.cz se lístky zatím prodávají velmi dobře.

Nepřehlédněte: Herecké osobnosti vládnou nejen Vyšehradu

Letos poprvé Hybernia naplánovala představení na období Vánoc, a to hned v Praze a Bratislavě. S Brnem se zatím stále jedná. „Chtěl jsem mít kolem sebe lidi, které mám rád, a to nejen doma, ale i v divadle,“ odpověděl Michal Hrubý, producent Studia DVA, na otázku, proč inscenace vznikla.

FOTO: Ansámbl Vánoční koledy

Zleva: Marek, Štabrňák, Chýlková, Roden, Tobias, Vyskvorkina a Koller Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

V ambiciózním projektu se spojí herci Ivana Chýlková jako duch budoucích Vánoc, Karel Roden jako Scrooge a Roman Štabrňák jako Scroogeův zaměstnanec se zpěváky Davidem Kollerem, Szidi Tobias a Marinou Vyskvorkinou.

Rock, šanson a soprán ve Vánoční koledě

Perličkou představení budou kromě kouzel a živého orchestru také písně, které vznikají speciálně pro Vánoční koledu. Činoherní vystoupení se spojí s koncertními čísly jednotlivých interpretů, kteří by se na podiu měli objevit také pohromadě. „Jsou to vynikající interpreti různých stylů,“ dodal Kryštof Marek, jeden z autorů hudby a textů písní.

David Koller: Hudební producent, zpěvák a textař byl donedávna lídr rockové skupiny Lucie. V roce 2005 se vydal na sólovou dráhu. Letos získal jako zpěvák roku cenu Anděl za album Teď a tady. Ztvární ducha Scroogeova obchodního partnera.

Szidi Tobias: Herečka a šansonová zpěvačka původem ze Slovenska dosud nahrála čtyři alba. Spolupracuje také na hudebních projektech s českou dvojicí Hapka-Horáček. V roce 2011 získala slovenskou cenu kritiky DOSKY (podobné českým cenám Alfréda Radoka) za nejlepší ženský herecký výkon. Její role je duch minulých Vánoc.

Marina Vyskvorkina: Sopranistka ruského původu vystupuje u nás i v zahraničí. V Čechách zpívala na prknech Národního divadla a v současnosti účinkuje ve Státní opeře Praha. V koledě si zahraje ducha současných Vánoc.

Dickens zasadil svou povídku do Londýna 19. století. Lakomce a mrzouta Ebenezera Scroogea navštíví o Štědrém večeru duch jeho bývalého obchodního partnera. Varuje ho, že musí změnit svou povahu, jinak za ni bude zle pykat. Ten večer postupně navštíví Scroogea další tři duchové a změní jej na laskavého a štědrého muže.

Oblíbená povídka má mnoho ztvárnění. Před dvěma lety Vánoční koledu natočil režisér Robert Zemeckis a v hlavních rolích se po boku Jima Carreyho objevil Garry Oldman nebo Colin Firth.

FOTO: Ivana Chýlková s Karlem Rodenem a Szidi Tobias

S Ivanou Chýlkovou a Karlem Rodenem si zahraje i zpěvačka Szidi Tobias

Vánoční koledu režíruje Ondřej Sokol, sympaťák z pořadu Partička, který se v Hybernii podepsal pod muzikál Hello, Dolly!

Tři otázky na Karla Rodena

Už víte, jak budete hrát hlavní postavu lakomého Scroogea?
To nikdy nevím dopředu. Ještě jsem nad tím nezačal přemýšlet, protože jsem dnes teprve dostal text.

Vy jste ten text zatím tedy nestihl prostudovat?
Znám povídku a dneska jsem dostal do ruky scénář, který, mám pocit, ještě není úplně kompletní.

Líbí se vám povídka od Charlese Dickense?
Ano, je to krásná a zvláštní povídka.

Vánoční koleda

Divadlo Hybernia

Kdy: pondělí 21. listopadu – sobota 31. prosince
Režie: Ondřej Sokol
Hrají: Ivana Chýlková, Karel Roden, Roman Štabrňák, Szidi Tobias, Marina Vyskvorkina a David Koller
Za kolik: 199–699 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: V Hybernii si zahrají Roden a Chýlková se zpěvákem Kollerem