Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

Léto hereckých osobností 2011 vládne nejen Vyšehradu

FOTO: Hello, Dolly!Letní scéna Vyšehrad i letos hostí oblíbený divadelní festival Léto hereckých osobností, který představuje nepřeberné množství oblíbených inscenací z produkce Studia DVA. Stejně jako v minulých ročnících se můžete těšit na populární herce české a slovenské divadelní scény.

FOTO: Hello, Dolly!

Ivana Chýlková už druhým rokem exceluje v muzikálu Hello, Dolly! Zdroj: studiodva.cz

Osmý ročník Metropolitního léta hereckých osobností nabídne až deset divadelních inscenací. Uvádí se na třech scénách, a sice v krásném prostředí Letní scény Vyšehrad, v Divadle Hybernia a Divadle Palace. Dnes již tradiční divadelní festival probíhá od poloviny června a trvá do 10. září 2011.

Přečtěte si také: Rozhovor s režisérem Soukromého skandálu Patrikem Hartlem

Loňské léto sázelo na muzikály, především na světoznámý muzikálový hit Hello, Dolly! v režii Ondřeje Sokola. Zazářila v něm herečka Ivana Chýlková. Hudební inscenace se těšila velkému zájmu publika, a tak ji produkce s radostí uvádí ve velkém i letos. Dvacet repríz představuje opět Divadlo Hybernia.

FOTO: Soukromý skandál

Kryštof Hádek v titulní roli nové inscenace Soukromý skandál

Letošní ročník ovládla světová premiéra dramatu Soukromý skandál Kryštofem Hádkem a Evou Holubovou v hlavních rolích. V dalších rolích groteskního příběhu o mladém manažerovi, jenž se topí v dluzích a snaží se kvůli penězům svést svou stárnoucí nadřízenou, uvidíte Maroše Kramára, Kristýnu Fuitovou Novákovou a Alexandera Hemalu.

Čtěte také: Soukromý skandál: Konečně vtipná hra pro mladší publikum

Pro Letní scénu Vyšehrad připravilo Studio DVA hned dva premiérové projekty. V režii Adama Krause vznikla inscenace Prší, ve které se představí jeden z našich nejlepších herců, Karel Roden. Sekundovat mu bude Jana Krausová. Ta se v létě objeví na Vyšehradě také v inscenacích Zdravý nemocný, O lásce, Vše o ženách a Otevřené manželství.

Druhým představením, které se letos představí divákům úplně poprvé, je inscenace textu Milana Lasici Na fašírky mi nesiahaj. Hra vznikla v bratislavském Štúdiu L+S a po boku autora  se představí i herec Milan Kňažko.

FOTO: Milan Kňažko a Milan Lasica

Milan! Na fašírky mi nesiahaj

Jako host se poprvé pod širým nebem objevuje také letošní oslavenkyně sedmdesátin Iva Janžurová se svým legendárním autorským představením Vrátíš se ke mně po kolenou, které uvádí pod hlavičkou Divadelní společnosti Ivy Janžurové a Stanislava Remundy již více jak dvacet let.

Vedle divadelních večerů je pod širým nebem připraveno také pět koncertů. K tradičnímu letnímu pražskému vystoupení slovenské šansoniérky Szidi Tobias přibudou vystoupení polsko-kubánské jazzové zpěvačky Yvonne Sanchez, koncert projektu Dana Bárty s jazzovým seskupením Robert Balzar trio. Koncertovat zde budou také Lenka Dusilová a Berenika Kohoutová, která na sebe jako zpěvačka výrazněji upozornila teprve před nedávnem.

Podívejte se na recenzi: Ženy, Vše o mužích se dozvíte na Vyšehradě

Kromě divadelních novinek se ale na třech scénách Metropolitního léta hereckých osobností odehrávají také inscenace již známé z předešlých ročníků.

Zajít tak můžete na oblíbené komedie. Jak muži sami sebe vidí, za co se nestydí i stydí? To poví tragikomedie o pánech pro dámy s názvem Vše o mužích, které vládne silné herecké trio Filip Blažek, Maroš Kramár a Michal Slaný. Co si zas myslí muži, a to nejen o svých polovičkách, představí Jitka Schneiderová, Anna Šišková a Jana Krausová v inscenaci Vše o ženách.

FOTO: Vše o mužích

Maroš Kramár, Filip Blažek a Michal Slaný v tragikomedii Vše o mužích

Inscenační program letošního ročníku doplňují i další oblíbené tituly: Herci, Druhý břeh, O lásce, Dámská šatna, Zdravý nemocný, Půldruhé hodiny zpoždění, Absolvent, Klára a Bára a Otevřené manželství.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Léto hereckých osobností 2011 vládne nejen Vyšehradu