Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Ženy, Vše o mužích se dozvíte na Vyšehradě

FOTO: Maroš Kramář, Michal Slaný a Filip Blažek ve hře Vše o mužíchNa počátku je jedno jeviště, tři herci a čtyři příběhy. Na konci zástupy usmívajících se diváků z řad mužů i žen a ozvěny jejich rozhovorů, které spojuje věta Jako ze života. To je vše. Vše o mužích v rámci METROpolitního léta hereckých osobností.

FOTO: Maroš Kramář, Michal Slaný a Filip Blažek ve hře Vše o mužích

Vše o mužích Zdroj: studiodva.cz

Premiéra hry v nastudování souboru Studio DVA proběhla na jevišti Letní scény Vyšehrad 7. července 2008. Představení byl přítomen i samotný autor, současný chorvatský dramatik Miro Gavran, který je českému divadelnímu publiku známý již díky inscenaci Vše o ženách.

Podobnost zmíněných her však netkví pouze v samotném názvu. Komedie Vše o mužích zachovává strukturu i vypravěčský styl své úspěšné starší sestry. Dialogy z úst pánů jsou však tentokrát mnohem peprnější a humor více chlapáčtější.

Kudy vede cesta do domova důchodců

Inscenace obsahuje čtveřici uzavřených příběhů. Každý ze tří protagonistů si tak během večera vystřihne rovnou čtyři diametrálně rozdílně postavy. Úvod patří skupině důchodců krmících v parku holuby, kdy vám nemůže neproběhnout hlavou myšlenka taky jednou budeme takoví.

Během následují půl druhé hodiny pak dávají protagonisté nahlédnout (nejen) do kuchyně homosexuálů, do posilovny plné pravých chlapů i do striptýzového baru. Vážnou linii pak tvoří příběh otce a jeho dvou synů, kteří se snaží přenést přes rodinnou minulost. Přestože je tato linie samostatně zajímavá, divák při ní spíše nedočkavě čeká na další chvíle smíchu.

FOTO: Filip Blažek, Maroš Kramár a Michal Slaný jako senioři ve hře Vše o mužích

Herci Blažek, Kramár a Slaný jako senioři

Kolik postav umíš, tolikrát jsi hercem

V Three Men Show, jak by se dala hra bez nadsázky nazvat, figurují Filip Blažek, Maroš Kramár a Michal Slaný. Právě Slaný, přestože je z této trojice nejméně známý, oslňuje svou suverénností a exhibicionismem, který je pro hru tohoto žánru nepostradatelný. Oblíbený slovenský herec a moderátor Maroš Kramár jen potvrzuje své herecké kvality a bez jediného zaváhání přechází od role stárnoucího playboye, přes žárlivého homosexuála Roberta až po dramatickou polohu v úloze nemocného otce. Jeho okouzlující slovenština je navíc pro představení tím nejlepším okořeněním. Televizně známý Filip Blažek pak své dva kolegy spíše doplňuje a občas také usměrňuje.

FOTO: Vše o mužích - chlapské záležitosti se řeší na baru

Chlapské záležitosti se řeší u baru

Diváky baví to, co není napsáno ve scénáři

Inscenaci v mnohém prospívá také to, že od premiéry uplynuly již dvě sezóny.  Herci jsou díky tomu skvěle sehraní, své role si s nehranou radostí užívají, vtipně a trefně improvizují, a v důsledku toho musí chvílemi pozastavit děj, aby ustáli svůj vlastní záchvat smíchu. A přesně kvůli tomu diváci na komedie do divadla chodí.

Na druhou stranu tyto improvizační hrátky prodlužují celé představení o desítky minut a na samém konci už je humor trochu nastavovaný, což je škoda. Při závěrečné děkovačce je však tento mikronedostatek očividně spokojenými diváky prominut a zapomenut.

VŠE O MUŽÍCH

Studio DVA, Letní scéna Vyšehrad

Režie: Jana Janěková

Hrají: Filip Blažek, Maroš Kramár, Michal Slaný

Hodnocení: 4****

Na představení Vše o mužích můžete zajít na Letní scénu Vyšehrad v týdnu od 23. do 27. srpna. Rezervace vstupenek a další informace naleznete na webu Studia DVA.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ženy, Vše o mužích se dozvíte na Vyšehradě