×
TOPZINE.cz

Inscenace Láska a peníze. Britská komedie odhalí všechny tváře lásky

Ilustrační fotoPražskou divadelní scénu oživí 16. listopadu inscenace Láska a peníze britského autora Dennise Kellyho. Hořkosladkou komedii o lásce uvede 16. listopadu Divadlo v Dlouhé.

Láska je studnou mnoha paradoxů Zdroj: divadlovdlouhe.cz

Komediální hra Dennise Kellyho vypráví o křehké a něžné části lásky, stejně jako o šílenosti, ba možná i zvrácenosti jejích podob.

Inscenace je retrospektivou několika osudů, které spolu prostřednictvím rozličných vztahů souvisejí. Hlavní postavy v nich prožívají lásku spolu s bolestí a napětím, ale také materiální chtíč. Představení Láska a peníze je také o iracionalitě, jež jde s milováním ruku v ruce.

Čtěte také:  Užijte si furiantskou zábavu Divadla v Dlouhé

Hru do češtiny přeložila Lucie Kolouchová. Režie se zhostil a hudbu k inscenaci složil Jan Mikulášek. Mikulášek působil také v Divadle v Dlouhé na Třech sestrách nebo Macbethovi. Režíroval ostravský Gottland a brněnskou Korespondenci V+W.

„Svět Kellyho hry je plný zmatených a zraněných lidí, kteří neobratně předstírají, že vše je v nejlepším pořádku a čím urputněji se snaží být normální, tím jsou šílenější.“

O výpravu se postaral Marek Cpin, který s Mikuláškem spolupracoval na incenacích Tři sestry a Macbeth, za kterého byl nominován na Cenu Alfréda Radoka 2010 v kategorii scénografie.

FOTO: Herec Miroslav König
Herec Miroslav König si zahraje jednu z hlavních rolí

V titulních rolích Kellyho dramatu se představí Miloslav König, Magdalena Zimová, Jan Vondráček, Klára Sedláčková-Oltová, Miroslav Hanuš a další.

Dennis Kelly je zkušeným dramatikem. Mezi jeho další díla patří kupříkladu Debris, After the End, Osama the Hero. Dále pak muzikál Matilda, pro který složil text. Částečně se podílí i na scénařích televizních projektů.

Původní anglické ztvárnění mělo premiéru v roce 2006, a to v anglickém Manchesteru v divadle Royal Exchange. Časem se ale přesunulo do Londýna, kde se hraje v divadle Young Vic.

Láska a peníze

Divadlo v Dlouhé

Režie: Jan Mikulášek
Autor: Dennis kelly
Hrají: Miloslav König, Magdalena Zimová, Jan Vondráček, Klára Sedláčková-Oltová, Miroslav Hanuš a další
Premiéra: středa 16. listopadu 2011Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..