Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tomáš Klus dostane za Racka zlatou desku. Číně vládne Hannah Montana

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

9. 10. 2011

!Světové hitparády!Sedm dní uteklo jako voda a v hiparádových vodních vírech se utopilo několik hitmakerů, kteří před týdnem drželi medailové pozice. Největší přeskupení proběhlo v Británii, kde se mezi prvními třemi skladbami udrželi jen Maroon 5.

FOTO: Miley Cyrus

Miley Cyrus vládne hitparádám v Číně, Zdroj: myspace.com

Dnešní přehled začneme tradičně v Británii. Tam se škatulata hýbala více než dost. Číslo tři má pro týden s pořadovým číslem 40 novinka, singl Iris a kapela Goo Goo Dolls, která by mohla doplnit už tak vynikající britskou hudební scénu, jež se těší nemalé oblibě i v naší republice. Stříbro obhájili Maroon 5Moves Like Jagger a zlatou vybojoval DJ, producent a režisér Sak Noe s taneční peckou Loca People.

V USA Top 40 došlo pouze k přeskupení na stupních vítězů, bronz si při svém třináctém týdnu v hitparádě udrželi Foster The People, na druhou příčku klesli Maroon 5 a nejvyšší pozice patří zpěvačce Adele, která je v USA Top 40 se Someone Like You sedmým týdnem.

Australská oficiální čtyřicítka nasadila tento týden novinku od Rihanny, která má společně s Calvinem Harrisem na triku píseň We Found Love. Další dvojku si připsali Maroon 5 a podruhé obhájili první místo Gotye & Kimbra se singlem Somebody That I Used To Know.

V tuzemské hitparádě se toho moc nezměnilo, proto tento týden uvádíme první tři příčky prodejnosti desek, kde se na třetím místě drží Adele s albem 21, druzí jsou J.A.R. a Dlouhohrající děcka a jedničku si za sedm dní vysloužil Tomáš Klus a nové CD Racek. Klus je u nás stále velice oblíbený, což dokazuje i fakt, že s Rackem Tomáš po několika dnech na pultech obchodů získal zlatou desku.

Tomáš Klus – Sibyla

Komunistická Čína drží na třetí příčce Shakiru a She Wolf. Místo druhé získala s We Are The People kapela Empire Of The Sun, která pochází z Austrálie a funguje již třetím rokem. Hannah Montana má v Číně zřejmě obrovskou fanouškovskou základnu, jedině tak lze vysvětlit zlato pro její představitelku Miley Cyrus a song Party In The U.S.A.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tomáš Klus dostane za Racka zlatou desku. Číně vládne Hannah Montana