Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Adele láme rekordy. Její jméno poputuje do Guinessovy knihy

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

16. 9. 2011

FOTO: AdeleAdele ovládá svět. Pod její taktovkou bije nejen nespočet soulových srdcí, zpěvačka si už podmanila také svět rekordů. Její jméno se objeví v posledním vydání Guinessovy knihy rekordů. Adelino jméno bude zmíněno hned několikrát.

FOTO: Adele

Adele, Foto: adele.tv

Britská zpěvačka Adele prožívá neskutečný rok. Z neznámé dívky se stala hudební ikona, známá po celém světě. Její druhé album se prodává po tisících. Boduje v hudebních hitparádách. Její hlas se stal novým měřítkem kvality. Zpěvaččina snaha bude oceněna nejen hudebními cenami, její jméno se objeví také v Guinessově knize rekordů. A hned třikrát.

Čtěte také: Adele prohrává souboj s nemocí. Zrušila další koncerty

Prvním Adeliným rekordem je počet týdnů, ve kterých se objevila na vrcholu jedné z britských hitparád. Zpěvačka své místo udržela na nejvyšších pozicích celých jedenáct týdnů, a porazila tak popovou královnu. Doposud byl totiž tento rekord spojován s Madonnou a její deskou The Immaculate Collection.

Díky skutečně úspěšným singlům se deska 21 vyšplhala na pozici nejvíce prodávaného alba. Adelin sólový projekt byl číslem jedna pro Velkou Británii celých osmnáct týdnů. Z trůnu tak byly sesazeny hvězdy jako Shania Twain a Alanis Morissette.

Dalším kariérním vítězstvím se pro Adele stal titul první ženy, jejíž dva singly a dvě alba byly ve stejné době v britském žebříčku Top5. Tento úspěch je vážně obdivuhodný. A pokud si člověk uvědomí, že podobnou věc dokázali v Británii už jen Beatles v roce 1963, musí Adele složit poklonu.

Šéfeditor Guinessovy knihy rekordů, Craig Glenday, o Adele prohlásil: „Její jedinečný hlasový talent prosadil zpěvačku na obou stranách Atlantiku. Adele je úžasným příkladem pro všechny začínající zpěváky. Její čestný postoj ke slávě je v dnešním světě vskutku osvěžující.“

Potřetí se zpěvaččino jméno v knize rekordů objeví vedle nejprodávanějšího alba. Deska 21 se prodává neuvěřitelnou rychlostí. Za jediný rok si ji koupilo více než tři miliony lidí. A v tomto ohledu nemá Adele ani její nahrávka absolutně žádnou konkurenci. Zpěvačka ale nesmí ani po takovémto úspěchu polevit. Je potřeba, aby dřela dál a aby sklizené ovoce její dřiny nezačalo hnít na hromadě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Adele láme rekordy. Její jméno poputuje do Guinessovy knihy