Menu
TOPZINE.cz
Hudba

She Wolf? Shakira není jen vlčicí!

561px-Pop_star_ShakiraNové album Shakiry s názvem She wolf uchvátí stejnojmenným songem, kde i mladá kolumbijská zpěvačka vyje na měsíc. Ovšem podobnost s vlčicí má jen čistě náhodnou. Shakira si na vládkyni všech vlků jenom hraje.

Shakira, Zdroj:wikipedia.cz

Shakira, Zdroj: wikipedia.cz

Její v pořadí již třetí anglické album s názvem She wolf vyšlo v září roku 2009 a ukázalo Shakiru v úplně jiné podobě, než v jaké ji dosud známe. Shakira zpívá s plným nasazením a někdy se nechá unést vlnou rocku, která směřuje k popu a dancehallu, ale ze své domovské scény, latino-popu, stále vychází.

Dvanáct písniček alba zahřeje stejně jako sama Shakira, která nikdy svůj kubánský původ nezapře a je na něj právem hrdá. Ze songů srší sex-appeal, vášeň a smyslnost, někdy z nich i mrazí (ostatně jako vlivem každé smyslné ženy), a to například v písních She wolf nebo Spy.

V duetu s Wyclefem Jeanem s názvem Spy se Shakira do podoby vlčice převtělí velice snadno. V songu vyniká její silný hlas, který někde nabývá temných odstínů a kontrastuje s Wyclefovým rapováním. Hudba je houpavá a připomíná vlčí vábení.

Někde zpívá i španělsky, například v songu Loba, který nese anglický název She wolf, nebo v Aňos luz a v Lo hecho está hecho. Její španělské písně tím nabývají na autenticitě a jsou pravým důkazem toho, že Shakiřinou mateřštinou je španělština.

Shakira nezůstává jen u role vlčice, protože se u některých songů přemění na harémovou tanečnici a zpívá v arabských rytmech. Hudbu doprovází bubny, klarinet, tamburína a dokonce i housle, které jsou opravdu atypické pro latinsko-americké rytmy, a tím jim dodávají šmrnc!

Shakira – She wolf

Celkový čas: 14:10:53
Seznam skladeb: 1. She wolf, 2. Dit it again, 3. Long time, 4. Why wait, 5. Goog stuff, 6. Men in this town, 7. Gypsy, Spy (feat. Wyclef Jean), 9. Mon amour, 10. Lo hecho está hecho, 11. Aňos luz, 12. Loba
Vydavatel: Sony music entertainment 2009

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

She Wolf? Shakira není jen vlčicí!