Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Světovým hitparádám vévodí Maroon 5. U nás vede Don Omar

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

24. 9. 2011

foto: obrázek subwooferuHudební hitparády se v Evropě neliší od těch tuzemských. Singly, které v evropských charts bývají na prvních místech, se do ČR mnohdy ještě nedostaly. Podívejte se, kdo vévodí cizím hitparádám a kdo se těší slávě u nás.

foto Maroon 5

Maroon 5 ovládli přední příčky hitparád, Zdroj: oficiální stránky kapely

Ve Velké Británii se ihned po prvním týdnu dostali na špici kluci z One Direction. Tato pětice se proslavila především v tamním X-Factoru v roce 2010, kde skončila na třetím místě. Svou vizáží i hudbou připomínají kdysi slavné bratry Hansonovy a svým věkem Justina Biebera.

Oficiální UK Top 40 má na druhém místě Maroon 5 se singlem Moves Like Jagger a trojici nejlepších uzavírá Pixie LottAll About Tonight.

Americké hitparádě vládne skupina Maroon 5, která společně s Christinou Aguilerou nazpívala singl Moves Like Jagger, k němuž natočili i vtipné video.

Dvojkou v USA Top 40 je nám dobře známá Adele s písní Someone Like You a na stupních vítězů stojí též kapela Foster The People a jejich Pumped Up Kicks.

Němečtí sousedé mají svou čtyřicítku poskládanou obdobně, ale první místo okupuje ex-Mattafix Marlon Roudette. Osmadvacetiletý rodák z Londýna je v German Top 40 čtvrtý týden a podruhé stanul na místě vítěze se singlem New Age.

Dvojkou jsou opět Maroon 5 s Moves Like Jagger a na třetím stupni se hřejí Rossenstolz s písní Wir Sind Am Leben.

U protinožců na nejvyšší příčku dosáhli Gotye & Kimbra. Dle australských médií jde o jeden z nejlepších hudebních počinů jižní polokoule. Obdiv vzbuzuje také videoklip, který, ač s minimálním rozpočtem, dokázal, že stačí dobrý nápad a video stojí za zhlédnutí. Druhé místo patří Maroon 5 – Moves Like Jagger a trojku drží Jason Derulo se songem It Girl.

Českou oficiální hitparádu má v malíčku portorický Don Omar. Třiatřicetiletý zpěvák, vlastním jménem William Omar Landrón Rivera, je v hitparádě šestým týdnem a oproti minulému týdnu poskočil ze stříbrné příčky na zlatou se singlem Danza Kuduro.

Druhá je Katy PerryLast Friday Night (T.G.I.F.). Na bronz dosáhla tuzemská Verona s písničkou Hey Boy. Zajímavé určitě je, že Don Omar ani v jedné z výše uvedených hitparád v Top 40 není.

Dnešním malým bonusem budiž hitparáda Taiwan Top 100, kde si nejlépe vedou David Guetta, Taio Cruz a Ludacris s Little Bad Girl. Dvojku má u svého jména Olivia Ong se singlem Back To Life a třetí příčku obsadili Red Hot Chilli Peppers a píseň The Adventures Of Rain Dance Maggie.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Světovým hitparádám vévodí Maroon 5. U nás vede Don Omar