Menu
TOPZINE.cz
Recenze hudebních CD a DVD

Katy Perry jako Michael Jackson v sukni. Díky novému albu Teenage Dream

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

30. 9. 2010

Katy Perry, Zdroj: katyperry.comKdyž vydala Katy Perry singl I Kissed A Girl, zdálo se, že hudební svět má další popovou hvězdičku, která zanedlouho pohasne. Jenže se ukazuje, že z pomíjivé hvězdy je jedna z nejvýraznějších popových osobností za posledních několik let. Toto album je tomu důkazem.

Katy Perry, Zdroj: katyperry.com

Katy Perry, Zdroj: katyperry.com

Americká zpěvačka, která je často srovnávána s Madonnou, má na svědomí album, u kterého se očekává, že bude tím nejprodávanějším v historii.

Kompilaci Teenage Dream nastartuje stejnojmenná skladba, kterou díky velkému zájmu rozhlasových stanic zná celý svět. Puberťácký sen ale nechytil pouze náctileté, nýbrž široké spektrum posluchačů.

Jedna z nejzdařilejších skladeb na tomto CD je Last Friday Night. Kromě vyváženého hlasu Katy Perry a pohodového tempa, jež uklidňuje nejen na duši (ale zase ne tolik, aby posluchač usnul), zaujme dobrým mixem použitých tónů, zvuků a hudebních nástrojů. Příjemně znějící saxofon s precizní intonací v závěru skladby, který při nahrávání ve studiu chvílemi kdosi přiškrtil na mixážním pultu, je setsakramentsky mimořádný nápad.

Hit California Gurls, na kterém Katy spolupracovala se Snoop Doggem, je v současnosti v první desítce hitparád celosvětových rádií a nezdá se, že by to prozatím mělo být nějak jinak.

Katy Perry se nebojí ani sprostých slov. Jedno z nich posluchač zaregistruje v songu Circle The Drain a slovní spojení Ukaž páva je také věcí, která se zřejmě dostane pod kůži teenagerů po celém světě. Ani plouživé skladby nedělají zpěvačce problémy jako například v treku Not Like The Movies, kde se snoubí skvělá muzika podkreslující neméně hezký hlas této kalifornské zpěvačky.

Skvělý osud desky Teenage Dream byl takřka předurčen také díky producentům, kteří se na jejím vydání podíleli. Mimo jiné též Tricky Stewart či Dr. Luke. Odborníci srovnávají tuto placku s veleúspěšným albem Bad od Michaela Jacksona. Podle odhadů by Teenage Dream měl Jacksonovo Bad předčít a stát se tak nejúspěšnější deskou všech dob. Mihotavá hvězdička Katy Perry se stává velmi zářící hvězdou v souhvězdí hudby.

Katy Perry – Teenage Dream

Vydáno: 2010

Celkový čas: 46:30

Skladby: Teenage Dream, Last Friday Night (T.G.I.F.), California Gurls, Firework, Peacock, Circle The Drain, The One That Got Away, E.T., Who Am I Living For?, Pearl, Hummingbird Heartbeat, Not Like The Movies

Vydalo: EMI

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Katy Perry jako Michael Jackson v sukni. Díky novému albu Teenage Dream