Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Verona se vrací se songem Hey Boy. Kdo jsou a odkud se vzali?

Redakce

Redakce

19. 8. 2011

VeronaVerona je fenomén české hudební taneční scény, který zná snad každý. Již několik let sklízí toto duo úspěchy se svými hity a zaplňuje parkety diskoték. Jak vlastně vznikli, kdo jsou a co se u nich odehrává aktuálně?

Verona působí na hudební scéně již od roku 2001, Zdroj: Oficiální stránky kapely

Verona působí na hudební scéně již od roku 2001, Zdroj: Oficiální stránky kapely

Historie vzniku skupiny Verona sahá do roku 2001. Se svou hudbou se prosadili jak v Čechách, tak na Slovensku, a v poslední době zabodovali i v Polsku. Kvůli zahraničnímu úspěchu začala psát kapela songy i v angličtině.

Markéta Jakšlová pochází z muzikantské rodiny a v dětství navštěvovala pěvecké sbory, tudíž měla k hudbě velmi blízko. V 17 letech poznala Petra Fidera, který ji vybral jako zpěvačku do skupiny Verona, když ji objevil v pořadu Do-Re-Mi.

Verona – Nejsi sám

Petr Fider strávil polovinu svého dětství v Německu, kde navštěvoval hotelovou školu se sálem s elektrickým klávesami, na které si po večerech chodil zahrát. Začal skládat vlastní písně, po dvou letech už hrál na diskotékách. V roce 1999 dostal nápad vyprodukovat dívčí skupinu a brzy vzniknul první singl pro skupinu Holki. V roce 2001 se konečně setkal s Markétou a Verona byla na světě.

Zavzpomínejte na některé české rychlokvašky

Kapela prorazila se svým singlem Náhodou z roku 2002, který ve své době vévodil prvním příčkám českých hitparád a stal se věčně omílaným diskotékovým hitem. Krátce na to následoval další úspěšný singl, Nejsi sám (2003). Za svou kariéru vydala Verona celkem čtyři alba, z nichž první dvě nesou stejný název jako zmíněné singly. Poslední dvě desky jsou Jen Tobě z roku 2005 a Girotondo, což je šest let starý počin.

V současné době kapela nadále koncertuje v Čechách i v zahraničí a před nedávnem vydala nový singl Hey Boy. Pokud máte chuť zajít na Veronu, nabízí se vám 26. srpna v Králíkách u Bydžova, 27. srpna v Šumperku a během podzimu navštíví ještě Veselí nad Moravou, Hradčany u Tišnova, Žatec a Polici nad Metují.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Verona se vrací se songem Hey Boy. Kdo jsou a odkud se vzali?