Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Těchto 7 rolí mohl hrát někdo jiný. Jaký by byl Connery jako Gandalf?

Tomáš Dolejš

Tomáš Dolejš

15. 4. 2012

!Anketa!Některé herce máme v jejich rolích zafixované a nedokázali bychom si na jejich místě představit jiné. Jak by třeba vypadal Forrest Gump s tváří Johna Travolty?

FOTO: Gandalf

Sean Connery se sem moc nehodí… Zdroj: distributor filmu

Pán prstenů – Gandalf

Pán prstenů je snad nejslavnější fantasy trilogie – navíc od režiséra Petera Jacksona, podle předlohy románu J. R. R. Tolkiena a natáčená na Novém Zélandu. Ještě v začátcích byl obrovský zájem o roli Gandalfa. Usiloval o ni například Sean Connery, jenže Jackson nechtěl obsazovat příliš slavné herce. Nakonec Gandalfa ztvárnil Ian McKellen.

Roli mohl dokonce hrát i Christopher Lee, který se jako jediný osobně znal s Tolkienem. Právě Tolkien si přál, aby Lee hrál Gandalfa. Nabídnuta mu ale byla role Sarumana, kterou nakonec přijal.

Kill Bill – Bill

Známý krvavý trhák v režii Quentina Tarantina je ve světě i u nás poměrně populární. Roli Billa ve filmu ztvárnil nedávno zesnulý herec David Carradine, avšak do role se zvažoval i neméně slavný Kevin Costner. Ten ale odmítl a raději natočil snímek Krajina střelců, který rozhodně nebyl tak úspěšný jako Kill Bill. Costner pak asi musel litovat…

Star Wars – Han Solo

Od čtvrté epizody sci-fi megahitu George Lucase se zde objevuje hrdina Han Solo, kterého ztvárnil Harrison Ford. O roli se ale například ucházeli i Al Pacino nebo Sylvester Stallone. Ten nakonec nebyl vybrán proto, že se k němu nehodily corelliánské kalhoty a blaster. Holt svaly nejsou všechno.

[youtube_660]0IUDtDV0r1E[/youtube_660]

Matrix – Neo

O tuto roli v dalším úspěšném filmu, tentokráte od bratrů Wachovských, byl velký zájem. Ve výběru byli například Nicolas Cage, Tom Cruise, Leonardo DiCaprio nebo Will Smith. Cage nakonec odmítl kvůli rodině, Cruise a DiCaprio nebyli vybráni a Smith zrovna hrál ve snímku Wild Wild West. Nakonec byl vybrán Keanu Reeves. Will Smith později v jednom rozhovoru prohlásil: „Kdybych tu roli vzal, zkazil bych tím celý film“.

Duch – Sam Wheat a Molly Jensen

Duch je romantický fantasy kousek, který režíroval Jerry Zucker. Tady se bojovalo už o obě hlavní role. Do mužské role chtěla produkce obsadit Bruce Willise, ten však odmítl, protože byl ženatý právě s Demi Moore a tvrdil, že by to ve filmu působilo zvláštně. Když Willis odmítl, režisér zkoušel např. Toma Hankse, Toma Cruise nebo Harrisona Forda. Nakonec obsadil Patrika Swayzeho.

Hlavní ženskou roli zmíněné Demi Moore původně chtěla herečka Nicole Kidman, ale nebyla přijata. Naopak v konečném výběru byla Meg Ryan, která roli odmítla.

FOTO: Forrest Gump

Kdo jiný než Hanks by sem pasoval?

Forrest Gump – Forrest

Jeden z nejoblíbenějších filmů na světě o životě prosťáčka Forresta byl zrežírován Robertem Zemeckisem. Když se řekne Forrest Gump, všem se ihned vybaví tvář herce Toma Hankse. Dokážete si však představit v jeho roli Johna Travoltu? Zemeckis chtěl Travoltu původně skutečně obsadit, ten ale (naštěstí) odmítl. Stejný duel se odehrál i před natáčením filmu Zelená míle od Franka Darabonta. Hlavní role byla opět nabídnuta Travoltovi, a ten ji znovu odmítl. Jeho smůla…

Zachraňte vojína Ryana – kapitán Miller

Snímek Stevena Spielberga z roku 1998, který téměř dostal Oscara, patří mezi nejlepší válečné filmy. Hlavní roli kapitána Millera nakonec dostal Tom Hanks. Tentokrát ho (překvapivě) nepředbíhal Travolta, ale Mel Gibson, nebo dokonce Harrison Ford. Jenže i tady jsme si už zvykli na Hankse a rozhodně nám vyhovuje.

[poll id=“152″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Těchto 7 rolí mohl hrát někdo jiný. Jaký by byl Connery jako Gandalf?