Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Will Smith: Z malého Prince hvězdou nejvyššího formátu

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

22. 1. 2010

Skvělý herec a velice nadaný zpěvák a hudebník, který si během okamžiku dobyl srdce milionů fanoušků. Vynikající komik, ale i herec charakterních rolí. Z průměrné střední vrstvy, ve které vyrůstal, se mu díky snaze a píli podařilo dosáhnout až ke hvězdám.

Will Smith ve filmu Hancock, Zdroj: distributor filmu

Willard Christopher Smith, Jr. se narodil před jednačtyřiceti lety 25. září 1968 v Pensylvánské Filadelfii. Jeho otec vlastnil chladírenskou společnost a Will byl jeho druhým dítětem ze čtyř. Už jako malý dokázal okouzlit své okolí a vykroutit se tak z problémů a nepříjemností. Díky tomu si vysloužil přezdívku Prince, které už se nevzdal.

Ve svých dvanácti letech se začal pohybovat v hudební branži. Svůj přirozený talent spojil s hudebníkem Jeffem Townesem do tvůrčí dvojice DJ Jazzy Jeff a Fresh Prince. Bylo třeba sice ještě hodně času a práce, ale nakonec to všechno přineslo své ovoce. Hned jejich první společná deska He´s the DJ, I´m the Rapper jim vynesla Grammy a bleskově je vymrštila do závratných výšin. Z tehdy dvacetiletého Willa se tak ze dne na den stal milionář.

On však ani v nejmenším neusnul na vavřínech a šel směle za svými sny a ambicemi. V hudbě už jedné z nejvyšších příček dosáhl, to ale neznamenálo, že by se jí vzdal, i nadále se jí věnuje a má velký úspěch, a teď se rozhodl dobýt svět stříbrného plátna. Možnost uplatnit se získal nedlouho po svém hudebním úspěchu. Poprvé se tedy na televizní obrazovce objevil v sitcomu Fresh Prince, který byl inspirovaný jeho bohatým životem v Beverly Hills. Vystupoval zde po boku takových hvězd jako Whoopy Goldberg nebo třeba Bill Cosby. Mnozí z vás tento seriál jistě ještě v mladším věku viděli a vzpomínají si na skvělý humor, kterým už tehdy Will oplýval.

Jeho kariéru filmové hvězdy však skutečně odstartoval až snímek Šest stupňů odloučení z roku 1993. V roli jistě nesnadné, hrál tehdy mladého homosexuála, ovšem doslova exceloval a další úspěšné snímky na sebe nedaly dlouho čekat. O dva roky později totiž zaujal diváky společně s Martinem Lawrencem v akční komedii Mizerové, která se pak v roce 2003 dočkala druhé pokračování.

Ali

Ve filmu Ali

Prakticky hned po úspěšných Mizerech dostal Will nabídku na hlavní roli ve filmu Den nezávislosti (1996). Jestliže už v té době dosáhl jisté slávy jako filmová hvězda, tento film byl pro něj zcela rozhodující. Díky Dnu nezávislosti, který je velice oblíbený dodnes, se vyšvihl na příčky nejvyšší i ve světě filmu. Přesto dále pokračuje v natáčení skvělých snímků. Rok po tomto filmu zazářil ve sci-fi komedii Muži v černém po boku Tommy Lee Jonese i tento snímek se dočkal pokračování a to dokonce ještě o rok dříve než Mizerové 2.

Ali (2001) byl dalším milníkem v jeho životě. Šlo o biografii nejslavnější boxerské legendy všech dob Muhammada Aliho a Will, který tuto hvězdu ztvárnil, za svůj výkon získal nominaci na Oscara. Jeho kariéra se i nadále nezadržitelně rozvíjí a jeho diváci se stále nedočkavě těší na nové snímky tohoto skvělého herce.

Jedním z jeho posledních filmů je drama Sedm životů

Nakonec můžeme jmenovat ještě pár z těch nejznámějších, mezi než určitě patří tyto: Já, robot (2004), opět úžasný sci-fi film inspirovaný blízkou budoucností. V Příběhu žraloka (2004), který byl cele animovaný, Will propůjčil hlas hlavní postavě. Dále pak následovaly například filmy Hitch: Lék pro moderního muže (2005), Já, legenda (2007) a Hancock (2009)

Will je vynikajícím hercem, kterých je i v Holywoodu jen velice málo. Ve většině svých filmů srší skvělým humorem a vynikajícími dialogy. Je těžké si jej po zhlédnutí některého z jeho snímků neoblíbit. Proto není nic překvapivého na tom, že se jeho fanoušci neustále těší na to, s čím přijde příště. Podobné je to i s jeho hudební kariérou, v níž stále pokračuje a nachází mnoho posluchačů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Will Smith: Z malého Prince hvězdou nejvyššího formátu