Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nicole Kidman: Herečka, která v pětatřiceti zjistila, že umí zpívat

Nela Christovová

Nela Christovová

4. 5. 2010

Nicole Kidman už dávno není jenom krásnou ženuškou herce Toma Cruise. Ve srovnání s bývalým manželem za svou kariéru dokonce získala více Oscarů a méně Zlatých malin. Jak se jí dařilo v soukromém životě a jak dopadla její pěvecká kariéra?

Nicole Kidman není typická hollywoodská herečka – pochází totiž z Austrálie, Zdroj: distributor filmu

Nicole Mary Kidman se narodila 20. června 1967 v havajském Honolulu do rodiny biochemika a zdravotní instruktorky. Dětství však prožila na předměstí australského Sydney, kam se její rodina přestěhovala, když byly Nicole 4 roky. Až v Austrálii se manželům Kidmanovým narodila druhá dcera Antonia, která v současnosti pracuje jako novinářka.

Dětství v Austrálii

Nicolina matka byla silná feministka a spolu s otcem obě dcery vychovávali v duchu myšlenky s láskou, ale přísně. Své dcery například nechali sledovat televizi jenom půl hodiny denně. Rodiče se často hádali, jednou se dokonce její matka na několik týdnů odstěhovala. Přesto ale zůstali spolu a stali se Nicole velkou oporou v jejích filmových začátcích.

Z Austrálie pochází i Hugh Jackman – jak ze země, tak z filmu

Už odmala chodila na hodiny tance a dramatu. V pěti letech si zahrála drobnou roli ve filmu. „Byla jsem jedno z těch příšerných dětí, co odříkávaly repliky všech ostatních.“ Jako teenagerka účinkovala v divadle ve Philip Street Theater, kde se setkala s hereckou kolegyní Naomi Watts, se kterou jsou stále dobré kamarádky. „Naomi tenkrát chodila s idolem mojí sestry. Seznámily jsme se na nějakém castingu, ale já už o ní věděla, protože Naomi byla vždycky ta kráska.“

Herecké počátky a vztah s Cruisem

Mezi lety 1983 a 1989 Nicole účinkovala v 13 australských filmech. Debutovala ve snímku Vánoce v divočině, ale přelomovým byl až poslední film, psychologický thriller Úplné bezvětří, kde si talentované herečky poprvé všimlo mezinárodní publikum.

Jedním z jejích posledních filmů je muzikál Nine

Následoval snímek Bouřlivé dny z roku 1990, kde si zahrála po boku Toma Cruise. Ještě v tom samém roce požádal Tom vycházející hvězdu o ruku a svatba proběhla na Štědrý večer. Po neúspěšných pokusech o potomka herecký pár adoptoval dvě děti, Isabellu Jane a Connora Antonyho. Nicole přiznala, že během manželství potratila ve třetím měsíci těhotenství.

Těsně po 10. výročí svatby Tom oznámil, že podal žádost o rozvod, údajně kvůli nepřekonatelným rozdílům. Pro herečku to byl zpočátku velký šok, ale později celý rozvod okomentovala narážkou na Tomovu výšku: „Teď už můžu nosit podpatky.“

Oscar i Zlatá malina

V roce 2002 byla Nicole Kidman poprvé nominována na cenu Americké filmové akademie za roli Satine ve filmovém muzikálu Moulin Rouge. Na prestižního Oscara si však musela ještě rok počkat, cenu za nejlepší herečku v hlavní roli získala až za ztvárnění Virginie Woolfové ve snímku Hodiny. V tom samém roce se herečka také dočkala své hvězdy na hollywoodském chodníku slávy.

S Ewanem McGregorem v Moulin Rouge, zdroj: distributor filmu

S Ewanem McGregorem v Moulin Rouge

V roce 2005 si zahrála ve snímku o remaku seriálu Bewitched nazvaném Moje krásná čarodějka, za což byla spolu s Willem Ferrellem odměněna Zlatou malinou za nejhorší herecké duo roku.

Nicole v sobě díky muzikálu Moulin Rouge objevila i skrytý hudební talent. S Robbiem Williamsem nazpívala píseň Somethin‘ Stupid, která se okamžitě dostala na vrchol britských hitparád. Nicole byla ze spolupráce nadšená, dokonce prohlásila, že vážně uvažuje o pořízení tetování, jaké má Robbie. Znovu si však zazpívala jen v roce 2006 při dabingu animovaného filmu Happy Feet a loni ve filmovém muzikálu Nine režiséra Roba Marshalla.

Šťastný konec?

V červnu 2006 se provdala za country zpěváka Keitha Urbana a o dva roky později se páru narodila dcera Sunday Rose. Nicole už také řadu let působí jako vyslankyně pro UNICEF a v roce 2006 dostala za svůj přínos rodné zemi Řád Austrálie.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nicole Kidman: Herečka, která v pětatřiceti zjistila, že umí zpívat