Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Meg Ryan: Stále jen nevinná modrooká blondýnka?

Přesně tak – nevinná modrooká štíhlá blondýnka – tak je Meg Ryan většinou prezentována ve filmech. Je v ní ale i něco víc? Proč jí ale tedy stále obsazují? Asi za tím bude něco jiného než barva vlasů a očí, ne?

Meg Ryan ve filmu Město andělů, Zdroj: distributor filmu

Nejspíš každému přijde tato (věřte – nevěřte) 48 letá herečka milá, příjemná a sympatická – v tom je podle mě její největší síla. Dokáže každého okouzlit, je to „královna romantických komedií“. A přestože jí tento žánr skvěle sedí, tak pochopitelně toužila po tom vyzkoušet si i další věci, než být pokaždé na konci filmu šťastně zamilovaná. Ale o tom později.

Meg Ryan se narodila 19. listopadu 1961, je nejmladší ze 4 dětí a k filmu jí přivedla její matka. Meg se začala poohlížet po divadle a filmu už na střední škole a tento koníček jí vydržel i při studiu žurnalistiky na New York University. Původně byl její sen stát se novinářkou a divadlo brala opravdu jen jako své hobby, ale jak jsem již zmínila, její matka – castingová agentka – ji dohodila její první roli v dramatu Bohaté a slavné.

Tak se stalo, že se Meg Ryan nakonec nestala novinářkou, za což můžeme být rádi, protože postupem času se zjistilo, že by byla obrovská škoda jejího hereckého talentu. Zahrála si v pár seriálech, nicméně do diváckého podvědomí se dostala až díky roličce v seriálu As the World Turns. Naplno se potom nezapomenutelně ukázala v roli Carole Bradshawové ve filmu Top Gun.

Následovalo několik dalších filmů, ve kterých se stále předváděla ve skvělém světle, až přišla na řadu spolupráce s Tomem Hanksem. Myslím, že toto spojení bylo opravdu úžasné. Dokonce měli tu možnost si spolu zahrát dvakrát – ve filmech Samotář v Seattlu a Láska přes internet. Další její krásná spolupráce je dle mého názoru s Nicolasem Cagem ve snímku Město andělů, kde Nicolas hraje anděla vrátivšího se na zem a Meg ženu, do které se zamiluje.

Abych nezůstala jen u romantických komedií, Meggie si zahrála také ve vážnějších filmech – v hudebním dramatu The Doors ztvárnila dlouholetou přítelkyni legendárního bouřliváka Jima Morrisona po boku Val Kilmera, v díle Ring volný se předvedla jako hubatá manažerka v boxu, v Když muž miluje ženu zahrála dokonce alkoholičku.

V poslední době si zahrála například ve smínku Ženy, který jsme mohli vidět vloni přibližně touto dobou v kinech. Film je zajímavý nejen tím, že pojednává o problémech a útrapách v životě dam, ale zajímavostí je i to, že ve filmu hrají opravdu jen ženy – na jediném záběru neuvidíte osobu mužského pohlaví. Meg si zde zahrála po boku Evy Mendes, Carrie Fisher, Annette Bening a mnohých dalších paní, žen a slečen.

S Hughem Jackmanem v romantické komedii Kate a Leopold

Ještě pro zajímavost – Meg, původním jménem Margaret Mary Emily Anne Hyra, byla 10 let vdaná za Dennise Quida a má s ním syna Jacka Henryho. S Dennisem si spolu zahráli například v thrilleru Hlásím svoji smrt.

Myslím, že na závěr zbývá už jen této věčně mladě a skvěle vypadají herečce popřát spoustu dalších krásných rolí a hodně štěstí do života.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Meg Ryan: Stále jen nevinná modrooká blondýnka?